BE537909A - - Google Patents
Info
Publication number
BE537909A
BE537909A BE537909DA BE537909A BE 537909 A BE537909 A BE 537909A BE 537909D A BE537909D A BE 537909DA BE 537909 A BE537909 A BE 537909A
Prior art keywords
terminal
capacitor
hook
balancing network
contact
English (en)
Publication of BE537909A publication Critical patent/BE537909A/fr
Links
Classifications
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04MTELEPHONIC COMMUNICATION
    • H04M1/00Substation equipment, e.g. for use by subscribers
    • H04M1/58Anti-side-tone circuits
Landscapes
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Signal Processing (AREA)
  • Devices For Supply Of Signal Current (AREA)
 <Desc/Clms Page number 2>
ZA 580 mH - 41   #
ZB 220 mH - 33   #
ZC 45 mH -   17 #     R1 430 #