BE557872A - - Google Patents
Info
Publication number
BE557872A
BE557872A BE557872DA BE557872A BE 557872 A BE557872 A BE 557872A BE 557872D A BE557872D A BE 557872DA BE 557872 A BE557872 A BE 557872A
Prior art keywords
sep
percent
hours
alloys
specimens
English (en)
French (fr)
Publication of BE557872A publication Critical patent/BE557872A/fr
Links
Landscapes
  • Heat Treatment Of Sheet Steel (AREA)
BE557872D BE557872A (2)
Publications (1)
Publication Number Publication Date
BE557872A true BE557872A (2)
Family
ID=181127
Family Applications (1)
Application Number Title Priority Date Filing Date
BE557872D BE557872A (2)
Country Status (1)
Country Link
BE (1) BE557872A (2)
Similar Documents
Publication Publication Date Title
JP4387940B2 (ja) ニッケル基超合金
AU2019249801B2 (en) High temperature titanium alloys
FR2490680A1 (fr) Acier inoxydable ferritique ayant une tenacite et une soudabilite ameliorees
JP3308090B2 (ja) Fe基超耐熱合金
CH636644A5 (fr) Alliages a faible dilatation resistant aux hautes temperatures.
FR2643650A1 (fr) Tole d'acier allie laminee a chaud
Hsieh et al. The effect of post-weld heat treatment on the microstructure and notched tensile fracture of Ti–15V–3Cr–3Al–3Sn to Ti–6Al–4V dissimilar laser welds