Electrochemically active material for use in positive electrodes for alkaline accumulators
Info
Publication number
CA931210A
CA931210A CA076994A CA76994A CA931210A CA 931210 A CA931210 A CA 931210A CA 076994 A CA076994 A CA 076994A CA 76994 A CA76994 A CA 76994A CA 931210 A CA931210 A CA 931210A