CS256541B1 - Process for obtaining the salt of rare earth elements - Google Patents
Process for obtaining the salt of rare earth elements Download PDF
Info
Publication number
CS256541B1
CS256541B1 CS868178A CS817886A CS256541B1 CS 256541 B1 CS256541 B1 CS 256541B1 CS 868178 A CS868178 A CS 868178A CS 817886 A CS817886 A CS 817886A CS 256541 B1 CS256541 B1 CS 256541B1
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
mixture
decomposition
polishing
rare earth
treated
Prior art date
Application number
CS868178A
Other languages
Czech (cs)
Other versions
CS817886A1 (en
Inventor
Pavel Janos
Jaromir Novak
Miroslav Broul
Original Assignee
Pavel Janos
Jaromir Novak
Miroslav Broul
Filing date
Publication date
Application filed by Pavel Janos, Jaromir Novak, Miroslav Broul filed Critical Pavel Janos
Priority to CS868178A priority Critical patent/CS256541B1/en
Publication of CS817886A1 publication Critical patent/CS817886A1/en
Publication of CS256541B1 publication Critical patent/CS256541B1/en
Links
Landscapes
  • Catalysts (AREA)
  • Treatment Of Sludge (AREA)
  • Manufacture And Refinement Of Metals (AREA)
Abstract
Description
2565A 12565A 1