CS272657B1 - Monensin a producing high-productive strain of microorganism streptomyces cinnamonensis - Google Patents

Monensin a producing high-productive strain of microorganism streptomyces cinnamonensis Download PDF

Info

Publication number
CS272657B1
CS272657B1 CS292287A CS292287A CS272657B1 CS 272657 B1 CS272657 B1 CS 272657B1 CS 292287 A CS292287 A CS 292287A CS 292287 A CS292287 A CS 292287A CS 272657 B1 CS272657 B1 CS 272657B1
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
monensin
strain
streptomyces cinnamonensis
cultivation
smu
Prior art date
Application number
CS292287A
Other languages
Czech (cs)
Other versions
CS292287A1 (en
Inventor
Zdenko Rndr Phmr Drsc Vanek
Vladimir Prof Ing D Krumphanzl
Jiri Rndr Csc Mateju
Miroslav Ing Nohynek
Jana Rndr Marsalkova
Jaroslav Rndr Marsalek
Vladimir Ing Csc Kristan
Bohumil Prof Mvdr Drsc Sevcik
Original Assignee
Zdenko Rndr Phmr Drsc Vanek
Vladimir Prof Ing D Krumphanzl
Jiri Rndr Csc Mateju
Miroslav Ing Nohynek
Jana Rndr Marsalkova
Jaroslav Rndr Marsalek
Vladimir Ing Csc Kristan
Sevcik Bohumil
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Zdenko Rndr Phmr Drsc Vanek, Vladimir Prof Ing D Krumphanzl, Jiri Rndr Csc Mateju, Miroslav Ing Nohynek, Jana Rndr Marsalkova, Jaroslav Rndr Marsalek, Vladimir Ing Csc Kristan, Sevcik Bohumil filed Critical Zdenko Rndr Phmr Drsc Vanek
Priority to CS292287A priority Critical patent/CS272657B1/en
Publication of CS292287A1 publication Critical patent/CS292287A1/en
Publication of CS272657B1 publication Critical patent/CS272657B1/en

Links

Landscapes

  • Micro-Organisms Or Cultivation Processes Thereof (AREA)

Abstract

The micro-organism Streptomyces cinnamonensis is used for production of monensin A and B. The new highly productive mutant of this strain is called SMU 21, whose culture sample is stored under number CCM 3977, and it produces monensin A in a concentration of more than 6,000 micrograms/mL as opposed to the initial strain than produced monensin A in a concentration of around 1,000 micrograms/mL. Streptomyces cinnamonensis ACB-NLR-2 also differs from the parent strain as follows:a) the colouring of the aired mycelia with cultivation in a solid agar mediumb) the colouring of the submersion culturesc) the use of fructose for growth during surface cultivation on a solid medium.A mixture of fats is used as a source of carbon during fermentation. Mutagenic action is caused by 8-methoxypsoralene and UV radiation.

Description

Vynález se týká vysokoproďukčního kmene mikroorganismu Streptomyces cinnamonensis produkujícího monensin A, přičemž jako zdroj uhlíku se využívá tuků.The present invention relates to a high-yielding monensin A producing strain of Streptomyces cinnamonensis, wherein fat is used as the carbon source.

Standardní kmeny mikroorganismu Streptomyces cinnamonensis produkují směs monensinů, v níž jsou hlavními složkami monensiny A a B. Poměr produkovaných monensinů lze u těchto pigmentujících nízkoprodukčních kmenů omezeně regulovat použitím rostlinných olejů jako zdrojů uhlíku (AO č.218032). Nepigmentující mutantní kmen Streptomyces cinnamonensis KI-1 (AO č.226964) produkuje zhruba 90 % monensinů A po přidání specifických prekursorů této látky, tj. valinu nebo butyrátu (AO č.225938).Standard strains of Streptomyces cinnamonensis produce a mixture of monensins in which monensins A and B are the main constituents. The proportion of monensins produced in these pigmenting low-production strains can be controlled to a limited extent by using vegetable oils as carbon sources (AO No.218032). The non-pigmenting mutant strain of Streptomyces cinnamonensis KI-1 (AO # 226964) produces about 90% of monensins A upon addition of specific precursors of this substance, i.e. valine or butyrate (AO # 225938).

Podstatou vynálezu je nový vysokoprodukční kmen Streptomyces cinnamonensis SMU-21, produkující monensin A, využívající při fermentaci jako zdroj uhlíku směs tuků, který je uložen ve Sbírce mikroorganismů Univerzity O.E.Purkyně (CCM) v Brně pod číslem CCM 3977.SUMMARY OF THE INVENTION The present invention is based on a new high-production monensin A Streptomyces cinnamonensis SMU-21 strain utilizing a fat blend as a carbon source for fermentation, which is deposited in the Collection of Microorganisms of the University of O. E. Purkyně (CCM) in Brno under CCM 3977.

Novost kmene spočívá v tom, že na rozdíl od rodičovského nízkoprodukčního kmene, produkujícího monensin A na půdách obsahujících glukosu, popř. některé další cukry, produkuje nový kmen SMU-21 více než 6000 yug/mL monensinů A při submersních kultivacích v médiích obsahujících jako zdroj uhlíku směs tuků.The novelty of the strain is that, unlike the parental low-producing strain, producing monensin A on soils containing glucose, resp. some other sugars, the new SMU-21 strain produces more than 6000 yug / mL monensin A in submersible cultures in media containing a fat blend as a carbon source.

Mutantní kmen Streptomyces cinnamonensis SMU-21 byl získán z dvojnásobně rezistentního mutanta Streptomyces cinnamonensis ACM-NLR-2, rezistentního k 2-amino-3-chlorbutyrátu a norleucinu, který je uložen ve Sbírce mikroorganismů Mikrobiologického ústavu ČSAV, Praha, několikastupňovou selekční metodou zahrnující působení chemických mutantů 8-methoxypsoralenu a N-methyl-N’-nitro-N-nitrosoguanidinu na sporovou suspensi a ozáření sporové suspense UV-světlem.The mutant Streptomyces cinnamonensis SMU-21 strain was obtained from a double-resistant mutant Streptomyces cinnamonensis ACM-NLR-2, resistant to 2-amino-3-chlorobutyrate and norleucine, which is stored in the Collection of Microorganisms of the Institute of Microbiology CSAV, Prague. chemical mutants of 8-methoxypsoralen and N-methyl-N'-nitro-N-nitrosoguanidine to the spore suspension and irradiation of the spore suspension with UV light.

K suspensi spor (koncentrace konidií 1.5.10^ mL-''·) v 0,1 M fosfátového pufru (Na) pil 7.0 byl přidán ethanolický roztok (96 % ethanol) 8-methoxypsoralenu tak, aby konečná koncentrace této látky byla 500/ug mL-'-. Suspense byla nepřetržitě míchána na elektromagnetickém míchadle při 24 °C. Po 15 min. byla suspense exponována za míchání 20 min. UVzářením (zdrojom záření byla lampa Philips 57415 P/40 ŤUV 15 W), odpovídajícím toku energieTo a suspension of spores (conidia concentration 01/05/10 mL ^ - '' ·) in 0.1 M phosphate buffer (Na) pH 7.0 was added to an ethanolic solution (96% ethanol), 8-methoxypsoralen, so that the final concentration of this compound was 500 / µg mL - ' - . The suspension was continuously stirred on an electromagnetic stirrer at 24 ° C. After 15 min. the suspension was exposed to stirring for 20 min. UV radiation (source of Philips 57415 P / 40 15W DHW lamp), corresponding to energy flow

-2 —7 mJ mm . Procento konidií přežívajících po mutagenním zásahu (2.10 30 bylo určeno z počtu kolonii vyrostlých z konidií po odstranění mutagenu po 5 dnech kultivace na agarové medium □ složení (X):-2 - 7 mJ mm. Percentage of conidia surviving after mutagenic intervention (2.10 30 was determined from the number of colonies grown from conidia after mutagen removal after 5 days of cultivation on agar medium □ composition (X):

kvasniční extrakt 0,4 agar se sladinovým extraktem 2,0 glukosa 0,4 agar Oxaid 3,0 vodayeast extract 0.4 agar with wort extract 2.0 glucose 0.4 agar Oxaid 3.0 water

Sporová suspense (koncentrace konidií 5.10^ mL-1, v 0,05 M Tris-maleinanovém pufru (Na) pH 9.0 byla za nepřetržitého míchání na elektromagnetickém míchadle vystavena působení N-methyl-N’-nítro-N-nitrosoquanidinu v konečné koncentraci 3 mg mL-'’. Expoziční doba byla 120 min. při 24° C. Procento přežívajících konidií (4.10-θ %) po mutagenním zásahu bylo určeno stejným způsobem jako po účinku 8-methoxypsoralenu a UV-záření, Variabilita kmenů získaných po působení chemických mutagenů byla snížena přirozenou selekcí. Izolovaný mutant byl rodičovským kmenem v následujícím selekčním stupni. Kritériem pro výběr mutantů byla biologická aktivita submersních kultur, u vybraných kmenů s vysokou produkcí poměr produkovaných monensinů A a 8, nepřítomnost nežádoucích derivátů fenazinu a schopnost využívat tuky. Mutant Streptomyces cinnamonensis SMU-21 byl po. přečištění porovnán s výchozí rodičovskou kulturou Streptomyces cinnamonensis ACQ-NLR-2.The spore suspension (conidia concentration 5.10 ^ mL -1 , in 0.05 M Tris-maleic acid buffer (Na) pH 9.0 was exposed to N-methyl-N'-nitro-N-nitrosoquanidine at a final concentration of 3 with continuous stirring on an electromagnetic stirrer. mg mL - '. the exposure time was 120 min. at 24 ° C. the percentage of surviving conidia (4.10 - θ%) mutagenic action was determined in the same manner as after the action of 8-methoxypsoralen and UV-strain variability is obtained after treatment with the chemical The mutant selection was based on the biological activity of the submersible cultures, the ratio of monensins A to 8 produced in the selected strains with high production, the absence of undesirable phenazine derivatives and the ability to utilize fats. cinnamonensis SMU-21 was compared to the parent parental culture after purification Streptomyces cinnamonensis ACQ-NLR-2.

Morfeloflická charakteristikaMorfeloflická charakteristika

Při kultivaci na půdě se sladovým a kvasinkovým extraktem rostl mutant SMU 21 ve formě béžovo-bílých, vrásčitých kolonií s vystouplým středem. Kolonie byly pravidelné, kulaté, po 5 dnech kultivace dosahovaly velikosti 4 až 8 mm. Narostlé vzdušné mycelíum s rovnými a zvlněnými sporofory se po 6 dnech kultivace členilo na jednotlivá běžovo-bílá konidia (spory)When cultivated on the soil with malt and yeast extract, the mutant SMU 21 grew in the form of beige-white, wrinkled colonies with a raised center. Colonies were regular, spherical, reaching 4 to 8 mm in size after 5 days of culture. Growing aerial mycelium with straight and undulating sporophores after 6 days of cultivation divided into individual white-white conidia (spores)

CS 272 657 Bl s hladkým povrchem.CS 272 657 B1 with smooth surface.

Zatímco výchozí kmen ACM-NLR-2 tvořil během submersní kultivace dlouhá větvená vlákna, na mycelitu mutanta docházelo po 40 h. kultivace k bodovému ztluštění vláken a po 50 h. nastal výrazný rozpad mycelia na útvary podobné sporám.While the starting ACM-NLR-2 strain formed long branched fibers during submersive cultivation, the mutant mycelite experienced a point thickening of the fibers after 40 hours of cultivation, and after 50 hours, the mycelium markedly disintegrated into spore-like formations.

Zbarvení kultur při kultivacíchColoring of cultures in cultivations

Při povrchových kultivacích bylo sledováno zbarvení vzdušného mycelia a zbarvení pigmentů difundujících do agarového média. Na rozdíl od výchozího rodičovského kmene ACB-NLR-2, který vylučoval žlutobílé pigmenty, bylo mutantem SMU-21 po 7 dnech kultivace médium zbarveno hnědočerveným pigmentem. Vzdušné rnycelium a spory byly u obou kmenů béžovo-bílé.In surface cultures, the staining of airborne mycelium and the pigment diffusing into the agar medium were observed. In contrast to the parent parent strain ACB-NLR-2, which secreted yellow-white pigments, the SMU-21 mutant was stained with brown-red pigment after 7 days of culture. Airy rnycelium and spores in both strains were beige-white.

Při submersních kultivacích mělo médium po 144 hod. intenzivní tmavě hnědou barvu na rozdíl od výchozího kmene, kde byly tvořeny světle hnědé pigmenty.In submersive cultures, the medium had an intense dark brown color after 144 hours, unlike the starting strain, where light brown pigments were formed.

Asimilace zdrojů uhliku výchozím kmenem ACB-NLR-2 a mutantem SMU 21Assimilation of carbon sources by the starting strain ACB-NLR-2 and the mutant SMU 21

Schopnost využívat různé zdroje uhlíku při povrchové kultivaci na pevných médiích byla testována podle Pridham a Gottlieb (J.Bact. 58: 107, 1948) a Shirling a Gottlieb (Int.J. Syst.Bacteriol. 16: 313, 1966), Pro srovnání je dále uvedena tabulka využití různých zdrojů uhlíku při povrchové kultivaci výchozím kmenem ACB-NLR-2 a kmenem SMU 21 podle vynálezu.The ability to utilize different carbon sources in surface cultivation on solid media was tested according to Pridham and Gottlieb (J.Bact. 58: 107, 1948) and Shirling and Gottlieb (Int.J. Syst.Bacteriol. 16: 313, 1966), For comparison The table below shows the use of various carbon sources in surface cultivation by the starting strain ACB-NLR-2 and the SMU 21 strain according to the invention.

Oba kmeny rostly stejně na glukose, arabinose, xylose, mannitolu a rhamnose. Na rozdíl od výchozího kmene, na fruktose rostl mutant SMU 21 mnohem lépe. Naopak výchozí kmen rostl lépe na inositolu. Růst nebyl pozorován (kromě kontroly) na sacharose, raffinose a celulose.Both strains grew equally on glucose, arabinose, xylose, mannitol and rhamnose. Unlike the parent strain, the SMU 21 mutant grew much better on fructose. In contrast, the parent strain grew better on inositol. Growth was not observed (except for control) on sucrose, raffinose and cellulose.

Využití různých zdrojů uhlíku kmeny ACB-NLR-2 a SMU 21Utilization of various carbon sources by ACB-NLR-2 and SMU 21 strains

zdroj uhlíku carbon source ACB-NLR-2 ACB-NLR-1 SMU 21 SMU 21 0 0 - - - - D-glukosa D-glucose + + + + + + + + L-arabinosa L-arabinose + + + + ++ ++ sacharosa sucrose - - - - 0-xylosa O-xylose + + + + i.-inositol i.-inositol ++ ++ + + 0-mannitol O-mannitol ++ ++ D-fruktosa D-fructose + + + + + + + + L-rhamnosa L-rhamnosa + + + + ruffinosa ruffinosa - - - - cellulosa cellulosa - - - - - neroste - does not grow ++ dobrý ++ good růst grow + slabý růst + weak growth +++ velmi +++ very dobrý good růst grow

Submersní kultivaceSubmersive cultivation

Bylo kultivováno na rotačních třepacích strojích s frekvencí 4,5 Hz a poloměrem rotace 15 mm při 34° C v 500 ml varných baňkách s plochým dnem, plněných 50 ml, při kultivaci inokula mutantních kmenů 100 ml média.It was cultured on a rotary shaker at 4.5 Hz with a radius of rotation of 15 mm at 34 ° C in 500 ml 50 ml flat-bottomed flasks while culturing 100 ml of mutant strain inoculum.

Výchozí rodičovský kmen ACD-NLR-2 byl kultivován v médiu obsahujícím (%):The parent parental strain ACD-NLR-2 was cultured in medium containing (%):

glukosa glucose 2,5 (inokulum) 5,0 (II.vegetativní generace) 2.5 (inoculum) 5.0 (2nd generation) K2HPO4 K 2 HPO 4 0,05 0.05 MgS04 MgS0 4 0,05 0.05 kno3 kno 3 0,1 0.1 NaCl NaCl 0,05 0.05 FeS04 FeS0 4 0,001 0.001

CS 272 657 BlCS 272 657 Bl

Mutantní kmeny byly kultivovány v inokulačním médiu o složení (%):Mutant strains were cultured in inoculation medium (%):

sojová mouka soy flour 1,5 1.5 kvasničný extrakt yeast extract 0,25 0.25 glukosa glucose 0,5 0.5 dextrin dextrin 2,0 2,0 CaCO-j CaCO-j 0,1 0.1 Produkční médium Production medium obsahovalo C&); it contained C 6); sojová mouka soy flour 3,3 3.3 glukosa glucose 3,7 3.7 NaCl NaCl 0,033 0,033 FeSO^ FeSO4 0,011 0.011 CaCQ-j CaCQ-j 0,25 0.25 Na?S04 On ? S0 4 0,22 0.22 ai2(so4)3 ai 2 (Sat 4 ) 3 0,07 0.07 k2hpo4 k 2 hpo 4 0,0075 0.0075 kyselina askorbová ascorbic acid 0,001? 0,001? sojový olej soybean oil 2,5 2.5 námelový olej ergot oil 0,5 0.5 methyloleát methyl oleate 0,8 0.8 HaHOj HaHOj 0,8 0.8

Inokulační baňky I. vegetativní generace byly očkovány jednou kličkou spor z kultur na sporulační půdě, starých 7 až 10 dní. Vlastní submersní kultivace probíhala ve II. vegetativní generací; baňky byly očkovány 4 % ipokula ve stáří 18 až 14 hod. Kultivace byly ukončeny po 8 dnech.Inoculation flasks of the first vegetative generation were inoculated with a single loop of spores from cultures on sporulated soil, 7-10 days old. The submersive cultivation itself took place in II. vegetative generation; flasks were inoculated with 4% ipocula at 18-14 hours. Cultivation was terminated after 8 days.

Po skončení kultivace byla v methanolickém extraktu ze submersních kultur sledována antibiotická aktivita difusní plotnovou metodou a tvorba látek íenazinového typu autobiograficky po tenkovrstevné chromatografií. Testovacím organismem byl Bacíllus subtilís.At the end of the cultivation, antibiotic activity was monitored in the methanolic extract from submersible cultures by diffusion plate method and the formation of phenazine-type substances autobiographically after thin-layer chromatography. The test organism was Bacillus subtilis.

Poměr produkovaných monensinů A a B byl zjišťován v hexan-chloroformovém extraktu z kultur. Po tenkovrstevné chromatografií byly zóny monensinů delegovány vanilinovým činidlem a měřena densitometricky jejich intenzita.The ratio of produced monensins A and B was determined in hexane-chloroform extract from cultures. After thin-layer chromatography, the monensin zones were delegated with a vanillin reagent and their intensity measured densitometrically.

Spotřeba tuků byla určena v supernatantu po centrifugaci submersních kultur měřením ěísla zmýdelnění.Fat consumption was determined in the supernatant after centrifugation of submersible cultures by measuring the saponification number.

Z charakteristik uvedených výše vyplývá, že kmen SMU 21 podle vynálezu získaný několikastupňovou selekcí za použití chemických mutagenů 8-methoxypsoralenu a N-methyl-N’-nitro-M-nitrosoquanidinu a UV-záření se od rodičovského kmene Streptomyces cinnamonensis ACB-NLR-2 liší v těchto znacích;It is apparent from the above characteristics that the SMU 21 strain of the invention obtained by multi-stage selection using 8-methoxypsoralen and N-methyl-N'-nitro-M-nitrosoquanidine chemical mutagens and UV-radiation from the parent strain Streptomyces cinnamonensis ACB-NLR-2 they differ in these features;

a) zbarvení vzdušného mycelia při kultivaci na pevném agarovém médiu(a) staining the aerial mycelium when grown on solid agar medium

b) zbarvení submersních kultur(b) coloring of submersible cultures

c) využitím fruktosy pro růst při povrchové kultivaci na pevném médiuc) utilizing fructose for growth in surface culture on a solid medium

d) schopností využívat jako zdroj uhlíku pří kultivacích tuky(d) ability to use fats as a carbon source in cultivations

o) vysokou produkcí monensinů A. (Oproti výchozímu kmenu produkujícímu monensln A v koncentracích kolem 1000 yug/ml, produkuje kmen SMZ 21 podle vynálezu více než 6000/Ug/ml.)o) high production of monensin A. (Compared to the initial monensin A-producing strain at concentrations around 1000 yug / ml, the SMZ 21 strain of the invention produces more than 6000 / Ug / ml.)

Claims (1)

PŘEDMĚT VYNÁLEZUSUBJECT OF THE INVENTION Vysokoprodukční kmen mikroorganismu Streptomyces cinnamonensis produkující monensin A označený jako SMU 21, využívající ,při fermentací jako zdroj uhlíku směs tuků, jehož vzorek kultury je uložen ve Sbírce mikroorganismů Univerzity O.E.Purkyně (CCM) pod číslem CCM 3977.A monensin A producing strain of Streptomyces cinnamonensis microorganism, designated SMU 21, using a fat blend as a carbon source in fermentation, a culture sample of which is stored in the O.E.Purkyně University Collection of Microorganisms (CCM) under CCM 3977.
CS292287A 1987-04-24 1987-04-24 Monensin a producing high-productive strain of microorganism streptomyces cinnamonensis CS272657B1 (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CS292287A CS272657B1 (en) 1987-04-24 1987-04-24 Monensin a producing high-productive strain of microorganism streptomyces cinnamonensis

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CS292287A CS272657B1 (en) 1987-04-24 1987-04-24 Monensin a producing high-productive strain of microorganism streptomyces cinnamonensis

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CS292287A1 CS292287A1 (en) 1990-06-13
CS272657B1 true CS272657B1 (en) 1991-02-12

Family

ID=5367769

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS292287A CS272657B1 (en) 1987-04-24 1987-04-24 Monensin a producing high-productive strain of microorganism streptomyces cinnamonensis

Country Status (1)

Country Link
CS (1) CS272657B1 (en)

Also Published As

Publication number Publication date
CS292287A1 (en) 1990-06-13

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Khokhlov et al. Effect of A‐factor on the growth of asporogenous mutants of Streptomyces griseus, not producing this factor
RU2211862C2 (en) (-)-strain of heterothallic phycomycetus blakeslea trispora producing lycopin in pair with different (+)-strains of blakeslea trispora and method for micribiological synthesis of lycopin
US5378617A (en) Process for the production of macrolide compounds
JP6527521B2 (en) Novel Streptomyces filamentous mutant and method for producing daptomycin using the same
US9365880B2 (en) Fermentation process for the production of rapamycin
CZ282908B6 (en) Streptomyces strain and process for producing avermectin compounds
Holmalahti et al. Production of dihydroabikoviromycin by Streptomyces anulatus: production parameters and chemical characterization of genotoxicity
US20100285524A1 (en) Novel microorganism and method for producing carotenoid using the same
SU1026656A3 (en) Process for preparing cholesterol oxidase
EP0538050B1 (en) Process for producing streptovaricin C
KR100422307B1 (en) Microorganism producing riboflavin and production method of riboflavin using thereof
Li et al. Strain and culture medium optimization for production enhancement of prodiginines from marine-derived Streptomyces sp. GQQ-10
EP0325137B1 (en) Process for preparing dyes and/or active substances in a sterile fluidised bed poor in water
CA1174995A (en) Process for preparing polyether antibiotic
RU2061754C1 (en) Strain streptomyces kurssanovii - a producer of chitinase and n-acetyl-d-glucose aminidase
Nesbit et al. Influence of cultural conditions on growth and lipolytic activity in Nocardia asteroides
Pelechova et al. Selection of a hyperproducing strain of Aspergillus niger for biosynthesis of citric acid on unusual carbon substrates
RU2142509C1 (en) Strain saccharopolyspora erythraea 52 - producer of antibiotic erythromycin
Sukumaram et al. An actinomycete producing L-3, 4-dihydroxyphenylalanine from L-tyrosine
CS226964B1 (en) New production strain of Streptomyces cinnamonensis KL-1 CCM 3525
Jackson et al. COUMAMIDINES, NEW BROAD SPECTRUM ANTIBIOTICS OF THE CINODINE TYPE I. DISCOVERY, TAXONOMY OF THE PRODUCING ORGANISM AND FERMENTATION
Klanova et al. Spontaneous and induced variability in Streptomyces nogalater producing nogalamycin
KR100446108B1 (en) Cephalosporin c-producing microorganism having improved lipase activity and method for producing cephalosporin c using the same
JP2009505681A (en) Regulation of acid metabolite production
FI74995C (en) FOERFARANDE FOER MICROBIOLOGICAL FRAMSTAELLNING AV FERMENTERINGSMEDIA, SOM INNEHAOLLER ANTINGEN NEBRAMYCIN-5 'ELLER EN BLANDNING AV NEBRAMYCIN-2, NEBRAMYCIN-4 AND NEBRAMYCIN-5'.