CZ2003576A3 - Pesticidní formulace - Google Patents
Pesticidní formulace Download PDFInfo
- Publication number
- CZ2003576A3 CZ2003576A3 CZ2003576A CZ2003576A CZ2003576A3 CZ 2003576 A3 CZ2003576 A3 CZ 2003576A3 CZ 2003576 A CZ2003576 A CZ 2003576A CZ 2003576 A CZ2003576 A CZ 2003576A CZ 2003576 A3 CZ2003576 A3 CZ 2003576A3
- Authority
- CZ
- Czechia
- Prior art keywords
- component
- pesticide
- aqueous suspension
- weight
- suspension according
- Prior art date
Links
Classifications
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A01—AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
- A01N—PRESERVATION OF BODIES OF HUMANS OR ANIMALS OR PLANTS OR PARTS THEREOF; BIOCIDES, e.g. AS DISINFECTANTS, AS PESTICIDES OR AS HERBICIDES; PEST REPELLANTS OR ATTRACTANTS; PLANT GROWTH REGULATORS
- A01N25/00—Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators, characterised by their forms, or by their non-active ingredients or by their methods of application, e.g. seed treatment or sequential application; Substances for reducing the noxious effect of the active ingredients to organisms other than pests
- A01N25/02—Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators, characterised by their forms, or by their non-active ingredients or by their methods of application, e.g. seed treatment or sequential application; Substances for reducing the noxious effect of the active ingredients to organisms other than pests containing liquids as carriers, diluents or solvents
- A01N25/04—Dispersions, emulsions, suspoemulsions, suspension concentrates or gels
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A01—AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
- A01N—PRESERVATION OF BODIES OF HUMANS OR ANIMALS OR PLANTS OR PARTS THEREOF; BIOCIDES, e.g. AS DISINFECTANTS, AS PESTICIDES OR AS HERBICIDES; PEST REPELLANTS OR ATTRACTANTS; PLANT GROWTH REGULATORS
- A01N43/00—Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators containing heterocyclic compounds
- A01N43/34—Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators containing heterocyclic compounds having rings with one nitrogen atom as the only ring hetero atom
- A01N43/40—Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators containing heterocyclic compounds having rings with one nitrogen atom as the only ring hetero atom six-membered rings
Landscapes
- Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
- General Health & Medical Sciences (AREA)
- Health & Medical Sciences (AREA)
- Pest Control & Pesticides (AREA)
- Agronomy & Crop Science (AREA)
- Plant Pathology (AREA)
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Dentistry (AREA)
- Wood Science & Technology (AREA)
- Zoology (AREA)
- Environmental Sciences (AREA)
- Dispersion Chemistry (AREA)
- Chemical & Material Sciences (AREA)
- Toxicology (AREA)
- Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)
Description
Pesticidní formulace
Oblast techniky
Vynález se týká pesticidních formulací, a zejména vodných suspenzí pesticidů a pesticidních směsí.
Dosavadní stav techniky
Pesticid, který má rozumně vysokou teplotu tavení a nízkou rozpustnost ve vodě a který je ve vodě chemicky stabilní, je zpravidla na trh dodáván ve formě vodného suspenzního koncentrátu (SC). Suspenzní koncentráty se před aplikací na rostliny ředí, ale na trh jsou dodávány v koncentrované formě, což umožňuje udržet transportní náklady na minimu.
Vodné suspenzní koncentráty lze připravit mletím pevného pesticidu ve vodě, případně s jedením nebo více dispergačními činidly („premix), za vzniku jemné vodné suspenze („mletá báze). Do této suspenze lze zabudovat jedno nebo více smáčecích činidel s jedním nebo více suspendačními činidly (neboli činidly proti usazování), která snižují rychlost usazování mletých částic. Dále lze do suspenze zahrnout adjuvansy zvyšující biologickou účinnost, zejména fungicidy a konzervační činidla, činidla snižující pěnivost, činidla působící proti zamrzání a mnohá další. Od těchto koncentrátů se často požaduje, aby zůstaly stabilní při dlouhodobém skladování a aby byly následně schopny dalšího ředění za vzniku vodných přípravků, které zůstanou homogenní po dobu dostatečně dlouhou na to, aby
01-0136-03-Če mohly být aplikovány za použití konvenčního rozprašovacího zařízení.
Zvláště vhodná dispergační činidla pro použití v SC představuje skupina aniontových dispergačních činidel, známých jako kondenzáty naftalensulfonátu a formaldehydu, a zvláště vhodné biologickou účinnost zvyšující adjuvansy zastupuje velká skupina neiontových ethoxylovaných povrchově aktivních činidel, například ethoxylovaných sorbitanesterů nebo mastných alkoholů. SC Připravené za použití těchto činidel mají naneštěstí tendenci měnit viskozitu v závislosti na kvalitě, zejména v závislosti na obsahu nečistot, účinné složky a rovněž v závislosti na rozsahu interakcí mezi činidlem zvyšujícím biologickou dostupnost a dispergačním činidlem. Nekonzistence viskozity jsou komerčně nepřijatelné, protože jsou spojeny s problémy při formulaci SC, při manipulaci a při jejich aplikaci. Cílem vynálezu je tedy poskytnout vodný pesticidní SC, který by měl stabilnější viskozitu.
Podstata vynálezu
Vynález tedy poskytuje vodnou suspenzi pesticidu, která zahrnuje:
a) 5 % hmotn. /obj. až 40 % hmotn. /obj . (i) pesticidu majícího teplotu tavení v rozmezí od 50 °C do 120 °C a rozpustnost ve vodě ne vyšší než 0,2 % hmotn./obj. nebo (ii) směsi pesticidu (i) a jednoho nebo více dalších pesticidů majících teplotu tavení alespoň 50 °C a rozpustnost ve vodě ne vyšší než 0,2 % hmotn./obj., v poměru alespoň
01-0136-03-Če díl hmotnosti pesticidu (i) ku 10 dílům hmotnosti dalšího pesticidu nebo pesticidů,
b) 2,5 % hmotn./obj. až 20 % hmotn./obj. neiontového alkoxylátového povrchově aktivního činidla,
c) 0,5 % hmotn./obj. až 5 % hmotn./obj. kondenzátu naftalensulfonátu a formaldehydu,
d) 0,1 % hmotn./obj. až 5 % hmotn./obj. roubovaného kopolymeru neiontového polymethylmethakrylátu a polyethylenoxidu,
e) 0 % hmotn./obj. až 25 % hmotn./obj. dalších aditiv a
f) vodu, v množství dostatečném pro doplnění celkového složení do 100 % hmotn./obj.
Zkratka % hmotn./obj. je zde použita tak, že znamená hmotnost v gramech přítomných v každých 100 ml objemu suspenze.
Složka (a) vodné suspenze sestává z pesticidu (i) samotného nebo ze směsi pesticidu (i) s jedním nebo více dalšími pesticidy. V obou případech je reprezentována 5 % hmotn./obj. až 40 % hmotn./obj., vhodně % hmotn./obj. až 30 % hmotn./obj. a zpravidla přibližně 25 % hmotn./obj., vztaženo k celkovému složení suspenze.
Pesticidy mající teplotu tavení nižší než 50 °C nelze formulovat samotné jako suspenzní koncentráty vzhledem k tomu, že při mletí v nechlazeném perličkovém mlýnu dosahuje teplota 60 °C nebo více. Chlazením je možné udržet teplotu mlýnu na hodnotě dostatečně nízké pro mletí pesticidů majících teplotu tavení přibližně 50 °C a nižší.
01-0136-03-Če
Pesticid (i) nebude mit zpravidla teplotu taveni vyšší než 120 °C. Nekonzistence viskozity SC formulací pesticidů s teplotou tavení vyšší než je tato hodnota je méně významná a formulace pesticidů s takto vysokými teplotami tavení způsobem podle vynálezu nemá takový význam. Vynález je hodnotnější, pokud se použije u pesticidů majících teplotu tavení v rozmezí od 55 °C do 110 °C, výhodně 60 °C až 100 °C, výhodněji 65 °C až 90 °C a ještě výhodněji 70 °C až 80 °C.
Pesticidy mající rozpustnost ve vodě vyšší než 0,2 % hmotn./obj. nejsou zpravidla pro formulaci suspenzních koncentrátů vhodné. Pro použití v rámci vynálezu jsou pravidla vhodné ty pesticidy, které budou mít hodnotu rozpustnosti ne vyšší než 0,1 % hmotn./obj., výhodně nižší než 0,02 % hmotn./obj. a v ideálním případě nižší než 0,005 % hmotn./obj.
Pesticidy zahrnují herbicidy, insekticidy a fungicidy. Příklady pesticidů majících vhodnou teplotu tavení a vhodnou hodnotu rozpustnosti ve vodě pro použití v rámci vynálezu jsou napropamide, haloxyfop, clodinafop-propargyl, cypermethrin, a-cypermethrin, β-cypermethrin, cyproconazole, difenoconazole, hexaconazole, penconazole, tebuconazole, azoxystrobin, kresoxim-methyl, metominostrobin, picoxystrobin, pyraclostrobin, trifloxystrobin, cyprodinil, fluazinam a quinoxyfen. Nicméně vynález je zejména použitelný pro fungicidy, které se velké míře prodávají jako suspenzní koncentráty. Fungicidy, pro které je vynález zvláště zajímavý, jsou strobilurinové fungicidy, a zejména picoxystrobin.
Další pesticid nebo pesticidy, které lze použít v kombinaci s pesticidem (i) ve složce (a) má teplotu tavení
01-0136-03-Če alespoň 50 °C a rozpustnost ve vodě ne vyšší než 0,2 % hmotn./obj. Pro tento případný pesticid nebo pesticidy je, ze stejných důvodů jako pro výše jmenovaný pesticid (i), požadována nízká teplota tavení a nízká rozpustnost, nicméně horní mez teploty tavení není v tomto případě nikterak omezena.
Příklady vhodných případných pesticidů zahrnují pesticidy popsané výše, v souvislosti s pesticidem (i) , a dále chlorothalonil, fludioxonil, epoxiconazole, paclobutrazol a thiabendazole, které mají teplotu tavení vyšší než 120 °C. Vynález je zvláště použitelný pro fungicidní směsi, tj. v případě, kdy jsou pesticidem (i) a každým dalším případným pesticidem nebo pesticidy pouze fungicidy. Zvláště zajímavé jsou formulace, ve kterých je pesticidem (i) strobilurinový fungicid, například picoxystrobin, a dalším pesticidem nebo pesticidy jsou fungicidy. Ještě zajímavější jsou směsi picoxystrobinu s triazolovým fungicidem, jakým je například hexaconazole nebo cyproconazole.
Měl by se použít alespoň 1 díl hmotnosti pesticidu (i) v kombinaci s 10 díly hmotnosti dalšího pesticidu nebo pesticidů. Zpravidla se bude hmotnostní poměr pesticidu (i) ku dalšímu pesticidu nebo pesticidům pohybovat v rozmezí od 1:7,5 do 5:1, například od 1:2,5 do 3,5:1. Zvláště zajímavá je směs pesticidu (i) a dalšího pesticidu, která se použije ve hmotnostním poměru (pesticid (i) ku dalšímu pesticidu) 1:2,5 až 2,5:1, zpravidla 1:1.
Složka (b) , která tvoří 2,5 % hmotn./obj. až 20 % hmotn./obj., vhodně 10 % hmotn./obj. až 15 % hmotn./obj. celkového složení, bude zpravidla přítomna v množství, které odpovídá přibližně jedné polovině
01-0136-03-Če % hmotn. složky (a). Touto složkou může být libovolné neiontové alkoxylátové (zpravidla ethoxylátové) povrchově aktivní činidlo. Touto složkou může tedy být alkoxylát alifatického alkoholu, například ethoxylát alifatického alkoholu. Za zvláštní zmínku stojí alkoholové ethoxyláty, které jsou připravené z nasycených nebo nenasycených, lineárních nebo větvených alifatických alkoholů majících průměrně 8 až 20 atomů uhlíku a které obsahují 5 až 25, zpravidla 10 až 20 ethylenoxidových jednotek na 1 molekulu. Ethoxyláty příznivými pro svůj biologickou aktivitu zvyšující účinek jsou ty, které obsahují 8 až 18 atomů uhlíku, například 12 až 18 atomů uhlíku v alkoholovém zbytku, a 10 až 20 ethylenoxidových jednotek a v ideálním případě 17 atomů uhlíku a 17 ethylenoxidových jednotek. Taková povrchově aktivní činidla jsou komerčně dostupná a prodávaná pod obchodními označeními, jakými jsou například Brij, Volpo, Arlasolve, Atphos, Synperonic a Lubrol, přičemž název někdy indikuje průměrný počet atomů uhlíku v alkoholu a/nebo průměrný počet ethylenoxidových jednotek na molekulu, jako například Lubrol 17A17. Další vhodné ethoxyláty zahrnují kondenzační produkty ethylenoxidu s mastnými alkoholy, jakými jsou například oleyl nebo cetylalkohol, s alkylfenoly, jakými jsou například oktylfenol nebo nonylfenol, oktylkresol nebo tristyrylfenol, s aminy, s ricinovým olejem a s estery. Zvláště zajímavé. jsou sorbitanesterethoxyláty (například Tween 20) . Další vhodné ethoxyláty zahrnují blokové kopolymery ethylenoxidu/propylenoxidu/ethylenoxidu, prodávané například pod obchodním označením Pluronic.
Složka (c), která představuje 0,5 % hmotn./obj. až 5 % hmotn./obj., vhodně 2 % hmotn./obj. až 3 % hmotn./obj. celkového složení, bude zpravidla přítomna v množství,
01-0136-03-Če které odpovídá přibližně 0,1 % hmotn. složky (a). Touto složkou může být libovolný kondenzát naftalensulfonátu a formaldehydu, a zpravidla bude mít formu sodné soli. Příkladem vhodného komerčního produktu je Morwet D425.
Složka (d), která představuje 0,1 % hmotn./obj. až 5 % hmotn./obj., například 0,1 % hmotn./obj. až 4,5 % hmotn./obj., 0,1 % hmotn./obj. až 4 % hmotn./obj., 0,1 % hmotn./obj. až 3 % hmotn./obj., 0,1 % hmotn./obj. až 2 % hmotn./obj. nebo 0,1 % hmotn./obj. až 1 % hmotn./obj. celkového složení, je pro úpravu viskozity suspenze potřebná pouze ve velmi malých množstvích. Přijatelná konzistence viskozity se tedy získá již při použití 0,1 % hmotn./obj. až 0,9 % hmotn./obj., výhodně 0,1 % hmotn./obj. až 0,5 % hmotn./obj. složky (d), zpravidla. 0,3 % hmotn./obj. až 0,4 % hmotn./obj. Lze použít jakýkoliv roubovaný kopolymer neiontového polymethylmethakrylátu a polyethylen-oxidu. Je vhodné, pokud má molekulovou hmotnost 20 000 až 30 000. Zvláště výhodný je produkt prodávaný pod obchodním označením Atlox 4913. Tento produkt obsahuje přibližně jednu třetinu roubovaného kopolymeru iontového polymethylmethakrylátu a polyethylenoxidu, jednu třetinu vody a jednu třetinu propylenglykolu. Pokud se tedy použije Atlox 4913, potom bude zpravidla tvořit 1 % hmotn./obj. celkového složení, což odpovídá 0,33 % hmotn./obj. složky (d).
Dalšími aditivy, která mohou být obsažena jako složka (e) , jsou například činidla působící proti usazování neboli suspendační činidla, činidla snižující pěnivost, činidla působící proti zamrzání a konzervační činidla. Vhodnými suspendačními činidly, která se zpravidla použijí v množství 1 % hmotn./obj. až 5 % hmotn./obj., jsou hydrofilní koloidy (například polyvinylpyrrolidon, nátrium
01-0136-03-Če karboxymethylcelulóza a xanthanové gumy, například Kelzan) a bobtnací činidla a jíly, jakými jsou například bentonit, attapulgit a oxid křemičitý. Činidla působící proti zamrzání, jakým je například propylenglykol, a činidla snižující pěnivost, například křemíková činidla snižující pěnivost, mohou společně tvořit 5 % hmotn./obj. až 15 % hmotn./obj. celkového složení. Vhodně lze rovněž použít přibližně 1 % hmotn./obj. konzervačního činidla, jakým je například biocid.
Suspenzi lze konvenčně připravit smísením pesticidu (i) a dalšího případného pesticidu nebo pesticidů s vodou, činidlem snižujícím pěnivost a dispergačním činidlem jako složkou (c) , perličkovým mletím premixu za vzniku 50% hmotn./hmotn. vodné mleté báze a následným zabudováním dalších složek. Dispergační složka (d) se výhodně zabuduje před zabudováním složky (b) zvyšující biologickou účinnost.
U jednoho konkrétního provedení vynález poskytuje vodnou suspenzi picoxystrobinu, která obsahuje:
a) přibližně 25 % hmotn./obj. picoxystrobinu,
b) neiontové ethoxylátové povrchově aktivní činidlo v množství, které odpovídá přibližně jedné polovině % hmotn. složky (a),
c) kondenzát naftalensulfonátu a formaldehydu v množství, které odpovídá přibližně jedné desetině % hmotn. složky (a),
d) 0,1 % hmotn./obj. až 0,9 % hmotn./obj. roubovaného kopolymeru neiontového polymethylmethakrylátu a polyethylenoxidu,
01-0136-03-Če
e) 5 % hmotn./obj. až 15 % hmotn./obj. dalších aditiv a
f) vodu, v množství potřebném pro doplnění celkového složení do 100 % hmotn./obj.
U dalšího provedení vynález poskytuje vodnou suspenzi picoxystrobinu, která obsahuje:
a) přibližně 25 % hmotn./obj. směsi picoxystrobinu a hexaconazole, které jsou zastoupeny přibližně stejným počtem dílů hmotnosti,
b) neiontové ethoxylátové povrchově aktivní činidlo v množství, které odpovídá jedné čtvrtině % hmotn. až jedné polovině % hmotn. složky (a),
c) kondenzát naftalensulfonátu a formaldehydu v množství, které odpovídá přibližně jedné desetině % hmotn. složky (a),
d) 0,1 % hmotn./obj. až 0,9 % hmotn./obj. roubovaného kopolymeru neiontového polymethylmethakrylátu a polyethylenoxidu,
e) 5 % hmotn./obj. až 15 % hmotn./obj. dalších aditiv a
f) vodu, v množství dostatečném pro doplnění celkového složení do 100 % hmotn./obj.
Následující příklady mají pouze ilustrativní charakter a nikterak neomezují rozsah vynálezu, který je jednoznačně vymezen přiloženými patentovými nároky.
01-0136-03-Če
Příklady provedeni vynálezu
Přiklad 1
Pro každou vsázku picoxystrobinu se připravily dvě vodné suspenze (označené jako „A a „B) podle následujících receptů.
| Složka | Funkce | A (g/1) | B (g/1) |
| Picoxystrobin* | Účinná složka (složka a) | 250 | 250 |
| Morwet D425 | Dispergačni kondenzát nátrium naftalensulfonátu a formaldehydu (složka c) | 25 | 25 |
| Atlox 4913 | Roubovaný kopolymer neiontového polymethylmethakrylátu a polyethylenglykolu (složka d) | 10 | - |
| Tween 20 | Ethoxylovaný sorbitanmonolaurát zvyšující biologickou účinnost (složka b) | 125 | 125 |
| Bentopharm | Činidlo působící proti usazování (složka e) | 15 | 15 |
| Kelzan | Činidlo působící proti usazování (složka e) | 2,5 | 2,5 |
| Proxel GXL | Biocidní konzervační činidlo (složka e) | 1 | 1 |
| Silcolapse M5020 | Činidlo snižující pěnivost (složka e) | 10 | 10 |
| Propylenglykol | Činidlo působící proti zamrzání (složka e) | 80 | 80 |
| Voda | (složka f) | do 1 litru | do 1 litru |
* Picoxystrobin je obecné označení pro strobilurinový rostlinný fungicid methyl-(E)-2-{2-[6-(trifluormethyl)pyrid-2-yloxymethyl]fenyl}-3-methoxyakrylát, který je popsán v evropské přihlášce EP-A-0 278 595 (sloučenina č. 177 v tabulce I). Kompozice picoxystrobinu s celou řadou dalších různých fungicidů jsou popsány ve výzkumných zprávách RD 40585 (leden 1998) a RD429035 (leden 2000) .
01-0136-03-Ce
Suspenze A ilustruje vynález. Suspenze B postrádá složku (d) a je zařazena pouze pro účely porovnání.
Suspenze se připravily následujícím způsobem.
Metoda
V mixéru s vysokým smykovým namáháním se smísil picoxystrobin, činidlo snižující pěnivost, Morwet D425 a voda za vzniku 50% (500 g/kg) premixu. Premix se vedl přes perličkový mlýn za vzniku suspenze 50% (500 g/kg) picoxystrobinové mleté báze, kde přibližně 70 % částic mělo průměr menší než 2 μm. Za použití mixéru se do mleté báze vmísily zbývající přísady, s výjimkou adjuvansu Tween 20. Následně se přidal Tween 20 a voda, v množství potřebném pro doplnění suspenze do objemu 1 litru.
| Vsázka picoxystrobinu | Viskozita Casson (mPa-s) | |
| Suspenze B | Suspenze A | |
| 1 | 53 | 28 |
| 2 | 43 | 37 |
| 3 | 142 | 44 |
| 4 | 56 | 41 |
| 5 | 211 | 37 |
| 6 | 42 | 44 |
| 7 | 75 | 33 |
Viskozita Casson v rozmezí 25 mPa·s až mPa-s je komerčně přijatelná. Výsledky tedy ukazují, že všechny vsázky formulované za použití 1% Atlox 4913 (suspenze A) jsou uspokojivé, zatímco ze vsázek formulovaných bez Atlox 4913 (suspenze B) jsou uspokojivé pouze vsázky 2 a 6.
01-0136-03-Če
Přiklad 2
Tento přiklad ukazuje, jak použití malých množství složky (d) redukuje nebo eliminuje zahuštění při předhnětení. Zahuštění při předhnětení jde ruku v ruce s proměnlivou viskozitou. Formulace, které tedy vykazují zahuštění při předhnětení rovněž dávají vzniknout inkozistencím ve viskozitě. Zahuštění při předhnětení je tedy použitelným indikátorem proměnlivosti viskozity.
Zahuštění při předhnětení se měřilo u formulací (I) picoxystrobinu, (II) picoxystrobinu a hexaconazole a (III) picoxystrobinu a cyproconazole neobsahujících složku (d) a rovněž s proměnlivým malým množstvím složky (d) (zde Atlox 4913).
Měření se prováděla za použití standardního soustředného válcového rheologického nástroje, v tomto případě rotačního rheometru Paar Physica MCI. Vzorek každého koncentrátu vodné suspenze, které budou popsány níže, se hnětl po dobu 5 min při konstantním smykovém namáhání 573 s1, za použití rheometru. To zajistilo rovnoměrný, homogenní produkt. Z hodnot viskozity, naměřených na začátku a na konci hnětení, se vypočetl procentický.vzrůst viskozity při předhnětení. Výsledky jsou shrnuty v níže uvedených tabulkách. Záporné hodnoty naznačují snížení viskozity při tření.
(I) Picoxystrobin
Procentické zvýšení zahuštění při předhnětení se měřilo na formulacích (A) a (B) z příkladu 1 a na třech dalších formulacích, které jsou stejné jako formulace (A) s
01-0136-03-Če
tou výjimkou, že se namísto 10 g/1 adjuvansu Atlox 4913, použitých v případě formulace (A), použily 3 g/1, 20 g/1 a 30 g/1. Získaly se následující výsledky.
| Formulace B (příklad 1) | Formulace A (příklad 1) | ||||
| Atlox 4913 (g/1) | 0 | 3 | 10 | 20 | 30 |
| % Zvýšení viskozity při předhnětení | 15 | 9 | 2 | -2 | -1 |
Formulace A (10 g/1 Atlox 4913), která vykazovala pouze malé procentické zvýšení zahuštění při předhnětení, ve smyslu konzistence viskozity (viz příklad 1), poskytla uspokojivý produkt.
(II) Picoxyštrobin/hexaconazole
Procentické zvýšení zahuštění při předhnětení se měřilo na následujících formulacích, ve kterých se množství adjuvansu Atlox 4913 měnilo v rozmezí od 0 g/1 do 30 g/1.
| Složka | Funkce | (g/D |
| Picoxystrobin | Účinná složka (složka a) | 125 |
| Hexaconazole | Účinná složka (složka a) | 125 |
| Morwet D425 | Dispergační kondenzát nátrium naftalensulfonátu a formaldehyd (složka c) | λ 25 |
| Atlox 4913 | Roubovaný kopolymer neiontového polymethylmethakrylátu a polyethylenglykolu (složka d) | 0 až 30 (viz níže) |
| Brij 96 | Ethoxylát mastného alkoholu zvyšující biologickou účinnost (složka b) | 125 |
01-0136-03-Če pokračování
| Složka | Funkce | (g/1) |
| Bentopharm | Činidlo působící proti usazování (složka e) | 20 |
| Kelzan | Činidlo působící proti usazování (složka e) | 2,1 |
| Proxel GXL | Biocidní konzervační činidlo (složka e) | 1 |
| Silcolapse M5020 | Činidlo snižující pěnivost (složka e) | 2,75 |
| Silcolapse M430 | Činidlo snižující pěnivost (složka e) | 0,042 |
| Propylenglykol | Činidlo působící proti zamrzání (složka e) | 50 |
| Voda | (složka f) | do 1 litru |
Získaly se následující výsledky.
| Množství Atlox 4913 (g/1) | % Zahuštění při předhnětení |
| 0 | 4 |
| 3 | 1 |
| 6 | -4 |
| 9 | -6 |
| 10 | -2 |
| 15 | -6 |
| 27 | -7 |
| 30 | -6 |
Formulace, která neobsahovala Atlox 4913, vykazovala zahuštění při předhnětení. Tento jev se podařilo téměř eliminovat zabudováním 3 g /1 Atlox 4913 (0,3 % hmotn./obj., což odpovídá 0,1 % hmotn./obj. složky (d)) a zcela eliminovat zabudováním 6 g /1 Atlox 4913 (0,6 % hmotn./obj., což odpovídá 0,2 % hmotn./obj. složky (d)). Další zvyšování množství Atlox 4913 vedlo ke zředění
01-0136-03-Če
při předhněteni, což je rovněž indikátor konzistentní viskozity.
(III) Picoxystrobin/cyproconazole
Procentické zvýšení zahuštění při předhněteni se měřilo na následujících formulacích, ve kterých se použil jako činidlo zvyšující biologickou účinnost buď Brij 96 nebo Tween 20, a množství adjuvansu Atlox 4913 se měnilo od 0 g/1 do 10 g/1.
| Složka | Funkce | (g/D |
| Picoxystrobin | Účinná složka (složka a) | 200 |
| Cyproconazole | Účinná složka (složka a) | 80 |
| Morwet D425 | Dispergační kondenzát nátrium naftalensulfonátu a formaldehydu (složka c) | 28 |
| Adox 4913 | Roubovaný kopolymer neiontového polymethylmethakrylátu a polyethylenglykolu (složka d) | 0 až 10 (viz níže) |
| Tween 20 nebo Brij 96 | Ethoxylátový adjuvans zvyšující biologickou účinnost (složka b) | 125 |
| Bentopharm | Činidlo působící proti usazování (složka e) | 10 |
| Kelzan | Činidlo působící proti usazování (složka e) | 2,32 |
| Proxel GXL | Biocidní konzervační činidlo (složka e) | 1,7 |
| Činidlo snižujíc pěnivost MSA | IČinidlo snižující pěnivost (složka e) | 7 |
| Silcolapse M5020 | Činidlo snižující pěnivost (složka e) | 2,8 |
| Propylenglykol | Činidlo působící proti zamrzání (složka e) | 50 |
| Voda | (složka f) | do 1 litru |
01-013β-03-Če
Získaly se následující výsledky.
| Množství Atlox 4913 (g/D | % Zahuštění při předhnětení | |
| 125 g/1 Brij 96 | 125 g/1 Tween 20 | |
| 0 | 21 | 18 |
| 3 | 13 | 9 |
| 6 | 4 | 2 |
| 9 | -6 | 1 |
| 10 | -5 | 1 |
Formulace, které neobsahovaly Atlox 4913, vykazovaly zahuštěni při předhnětení. To se omezilo zahrnutím Atlox 4913 a eliminovalo nebo omezilo na velmi přijatelnou úroveň zavedením 9 g/1 Atlox 4913 (0,9 % hmotn./obj., což odpovídá 0,3 % hmotn./obj. složky (d)).
Claims (12)
1. Vodná suspenze pesticidu, vyznačující se tím, že zahrnuje:
a) 5 % hmotn./obj. až 40 % hmotn./obj. (i) pesticidu majícího teplotu tavení v rozmezí od 50 °C do 120 °C a rozpustnost ve vodě ne vyšší než 0,2 % hmotn./obj. nebo (ii) směsi pesticidu (i) a jednoho nebo více dalších pesticidů majících teplotu tavení alespoň 50 °C a rozpustnost ve vodě ne vyšší než 0,2 % hmotn./obj., v poměru alespoň 1 díl hmotnosti pesticidu (i) ku 10 dílům hmotnosti dalšího pesticidu nebo pesticidů,
b) 2,5 % hmotn./obj. až 20 % hmotn./obj. neiontového alkoxylátového povrchově aktivního činidla,
c) 0,5 % hmotn./obj. až 5 % hmotn./obj. kondenzátu naftalensulfonátu a formaldehydu,
d) 0,1 % hmotn./obj. až 5 % hmotn./obj. roubovaného kopolymeru neiontového polymethylmethakrylátu a polyethylenoxidu,
e) 0 % hmotn./obj. až 25 % hmotn./obj. dalších aditiv a
f) vodu, v množství dostatečném pro doplnění celkového složení do 100 % hmotn./obj.
01-0136-03-Če
2. Vodná suspenze podle nároku 1, vyznačující se tím, že pesticidem (i) a dalším případným pesticidem nebo pesticidy tvořícími složku (a) jsou fungicidy.
3. Vodná suspenze podle nároku 2, vyznačující se tím, že pesticidem (i) je strobilurinový fungicid.
4. Vodná suspenze podle nároku 2, vyznačující se tím, že pesticidem (i) je picoxystrobin.
5. Vodná suspenze podle nároku 1, vyznačující se tím, že složkou (a) je směs picoxystrobinu a fungicidu zvoleného z množiny zahrnující hexaconazole, tebuconazole, cyproconazole, quinoxyfen, epoxiconazole, cyprodinil, azoxystrobin, chlorothalonil a fluazinam.
6. Vodná suspenze podle nároku 1, vyznačující se tím, že složkou (a) je směs picoxystrobinu a hexaconazole v poměru 1:2,5 až 2:1 dílů hmotnosti.
7. Vodná suspenze podle nároku 1, vyznačující se tím, že složkou (b) je neiontové ethoxylátové povrchově aktivní činidlo.
8. Vodná suspenze podle nároku 7, vyznačující se tím, že složkou (b) je sorbitanesterethoxylát.
01-0136-03-Če
9. Vodná suspenze podle nároku 1, vyznačující se tím, že složka (d) má molekulovou hmotnost 20 000 až 30 000.
10. Vodná suspenze podle nároku 1, vyznačující se tím, že složka (e) obsahuje jedno nebo více činidel zvolených z činidla působícího proti usazování, konzervačního činidla, činidla snižujícího pěnivost a činidla působícího proti zamrzání.
11. Vodná suspenze podle nároku 1, vyznačující se tím, že obsahuje:
a) přibližně 25 % hmotn./obj. picoxystrobinu,
b) neiontové ethoxylátové povrchově aktivní činidlo v množství, které odpovídá přibližně jedné polovině % hmotn. složky (a),
c) kondenzát naftalensulfonátu a formaldehydu v množství, které odpovídá přibližně jedné desetině % hmotn. složky (a),
d) 0,1 % hmotn./obj. až 0,9 % hmotn./obj. roubovaného kopolymeru neiontového polymethylmethakrylátu a polyethylenoxidu,
e) 5 % hmotn./obj. až 15 % hmotn./obj. dalších aditiv a
f) vodu, v množství potřebném pro doplnění celkového složení do 100 % hmotn./obj.
01-0136-03-Če
12. Vodná suspenze podle nároku 1, vyznačující se tím, že obsahuje:
a) přibližně 25 % hmotn./obj. směsi picoxystrobinu a hexaconazole, které jsou zastoupeny přibližně stejným počtem dílů hmotnosti,
b) neiontové ethoxylátové povrchově aktivní činidlo v množství, které odpovídá jedné čtvrtině % hmotn. až jedné polovině % hmotn. složky (a),
c) kondenzát naftalensulfonátu a formaldehydu v množství, které odpovídá přibližně jedné desetině % hmotn. složky (a),
d) 0,1 % hmotn./obj. až 0,9 % hmotn./obj. roubovaného kopolymeru neiontového polymethylmethakrylátu a polyethylenoxidu,
e) 5 % hmotn./obj. až 15 % hmotn./obj. dalších aditiv a
f) vodu, v množství dostatečném pro doplnění celkového složení do 100 % hmotn./obj.
Applications Claiming Priority (1)
| Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
|---|---|---|---|
| GBGB0021786.9A GB0021786D0 (en) | 2000-09-05 | 2000-09-05 | Fungicidal formulations |
Publications (2)
| Publication Number | Publication Date |
|---|---|
| CZ2003576A3 true CZ2003576A3 (cs) | 2004-01-14 |
| CZ296113B6 CZ296113B6 (cs) | 2006-01-11 |
Family
ID=9898886
Family Applications (1)
| Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
|---|---|---|---|
| CZ20030576A CZ296113B6 (cs) | 2000-09-05 | 2001-08-21 | Pesticidní formulace |
Country Status (17)
| Country | Link |
|---|---|
| US (1) | US7241454B2 (cs) |
| EP (1) | EP1317177B1 (cs) |
| JP (1) | JP5101784B2 (cs) |
| AR (1) | AR030943A1 (cs) |
| AT (1) | ATE274299T1 (cs) |
| AU (1) | AU2001279972A1 (cs) |
| CZ (1) | CZ296113B6 (cs) |
| DE (1) | DE60105178T2 (cs) |
| DK (1) | DK1317177T3 (cs) |
| ES (1) | ES2225587T3 (cs) |
| GB (1) | GB0021786D0 (cs) |
| HU (1) | HU228920B1 (cs) |
| NO (1) | NO329343B1 (cs) |
| NZ (1) | NZ523788A (cs) |
| PL (1) | PL203122B1 (cs) |
| SK (1) | SK287365B6 (cs) |
| WO (1) | WO2002019821A1 (cs) |
Families Citing this family (53)
| Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
|---|---|---|---|---|
| GB0126144D0 (en) * | 2001-10-31 | 2002-01-02 | Syngenta Ltd | Pesticidal formulations |
| DE10223916A1 (de) * | 2002-05-29 | 2003-12-11 | Bayer Cropscience Ag | Mikrokapsel-Formulierungen |
| DE10343872A1 (de) * | 2003-09-23 | 2005-04-21 | Bayer Cropscience Ag | Suspensionskonzentrate |
| KR20050047699A (ko) * | 2003-11-18 | 2005-05-23 | 주식회사 엘지생명과학 | 살균성 수성 액상수화제 |
| AR049327A1 (es) * | 2004-03-16 | 2006-07-19 | Syngenta Participations Ag | Composiciones pesticidas con tensioactivos para el tratamiento de semillas |
| PT1727429E (pt) * | 2004-03-17 | 2007-10-02 | Basf Ag | Misturas fungicidas |
| DE102004047927A1 (de) * | 2004-10-01 | 2006-04-06 | Bayer Cropscience Gmbh | Wässrige Dispersionen enthaltend Diflufenican |
| MY138867A (en) | 2005-04-21 | 2009-08-28 | Akzo Nobel Nv | Agrochemical compositions containing naphthalene sulfonate derivatives and nitrogen-containing surfactants |
| CN101431899B (zh) | 2006-03-15 | 2012-11-28 | 胡茨曼石油化学公司 | 用作农用分散剂的聚醚胺的梳状聚合物衍生物 |
| EP1886565A1 (de) * | 2006-03-29 | 2008-02-13 | Bayer CropScience AG | Wässrige Dispersionen enthaltend Diflufenican und Flurtamone |
| JP5374361B2 (ja) * | 2006-03-29 | 2013-12-25 | バイエル・クロップサイエンス・アーゲー | ジフルフェニカンおよびフルルタモンを含む分散液としての除草剤組成物 |
| EP1902616A1 (de) * | 2006-09-20 | 2008-03-26 | Bayer CropScience AG | Herbizide Mittel als Dispersionen enthaltend Diflufenican und Flurtamone |
| EP1987716B1 (en) * | 2007-05-04 | 2012-10-31 | Troy Technology Corporation, Inc. | Water-based, antimicrobially active, dispersion concentrates |
| US7652048B2 (en) | 2007-05-04 | 2010-01-26 | Troy Corporation | Water-based, antimicrobially active, dispersion concentrates |
| EP2005824A1 (de) * | 2007-06-21 | 2008-12-24 | Bayer CropScience AG | Wirkstoffsuspensionen in Glycerin |
| CL2008002420A1 (es) | 2007-08-16 | 2009-10-23 | Basf Se | Uso de una composicion que comprende a) un ingrediente activo seleccionado de piraclostrobina; b) un sulfato de eter poliarilfenol polialcoxi; y c) un co-polimero basado en esteres metaacrilicos para el tratamiento de semillas y composicion para el tratamiento de semillas. |
| GB2456752B (en) * | 2007-12-19 | 2012-09-19 | Rotam Agrochem Int Co Ltd | Agrochemical composition and method for preparing the same |
| TWI524844B (zh) | 2008-05-12 | 2016-03-11 | 先正達合夥公司 | 除害組成物 |
| AU2009268127B2 (en) * | 2008-07-08 | 2014-07-03 | Akzo Nobel Chemicals International B.V. | Surfactant blends useful in agriculture |
| AR081806A1 (es) | 2010-03-08 | 2012-10-24 | Basf Se | Composicion que comprende una sustancia activa y un polimero injertado de vinilester de oxido de polialquileno |
| EP2552197B1 (en) * | 2010-03-30 | 2014-11-26 | Basf Se | Use of copolymer for increasing activity of pesticide |
| CN101849546A (zh) * | 2010-06-15 | 2010-10-06 | 深圳诺普信农化股份有限公司 | 一种农药组合物 |
| MX355432B (es) | 2010-09-14 | 2018-04-18 | Basf Se | Composiciones que contienen un insecticida de piripiropeno y una base. |
| KR101898920B1 (ko) | 2010-09-14 | 2018-09-14 | 바스프 에스이 | 피리피로펜 살곤충제 및 애주번트를 함유하는 조성물 |
| BR112013008465A2 (pt) | 2010-10-08 | 2016-08-09 | Crop Enhancement Llc | formulação,formulação para liberação sustentada ou controlada de um ingrediente biologicamente ativo,método para ligar ou reter um ingrediente ativo agricola sobre um substrato agricola e método para controlar a liberação de um ingrediente biologicamente ativo |
| WO2012094641A2 (en) | 2011-01-06 | 2012-07-12 | Thoratec Corporation | Percutaneous heart pump |
| CN102696618A (zh) * | 2011-03-27 | 2012-10-03 | 山东海利尔化工有限公司 | 一种含有啶氧菌酯与环唑醇的杀菌组合物 |
| CN102204535A (zh) * | 2011-04-12 | 2011-10-05 | 陕西汤普森生物科技有限公司 | 一种含有啶氧菌酯与百菌清的杀菌组合物 |
| CN102210308A (zh) * | 2011-04-21 | 2011-10-12 | 陕西汤普森生物科技有限公司 | 一种含有啶氧菌酯与三唑类化合物的农药组合物 |
| CN102210309A (zh) * | 2011-04-22 | 2011-10-12 | 陕西汤普森生物科技有限公司 | 一种含有啶氧菌酯与三唑类的杀菌组合物 |
| JP5997931B2 (ja) * | 2011-05-25 | 2016-09-28 | 石原産業株式会社 | 農園芸用殺菌剤組成物及び植物病害の防除方法 |
| FR2978013B1 (fr) * | 2011-07-21 | 2013-08-30 | Tosca | Composition liquide pour la nutrition et/ou la protection des vegetaux |
| WO2013135604A1 (en) * | 2012-03-12 | 2013-09-19 | Basf Se | Liquid concentrate formulation containing a pyripyropene insecticide i |
| WO2013135605A1 (en) | 2012-03-12 | 2013-09-19 | Basf Se | Liquid concentrate formulation containing a pyripyropene insecticide ii |
| WO2013135606A1 (en) | 2012-03-12 | 2013-09-19 | Basf Se | Method for producing an aqueous suspension concentrate formulation of a pyripyropene insecticide |
| GB2504176A (en) | 2012-05-14 | 2014-01-22 | Thoratec Corp | Collapsible impeller for catheter pump |
| DE102013008159A1 (de) | 2012-05-14 | 2013-11-14 | Thoratec Corporation | Mantelsystem für Katheterpumpe |
| CN103444743B (zh) * | 2012-06-02 | 2016-12-07 | 陕西韦尔奇作物保护有限公司 | 一种含苯氧喹啉与甲氧基丙烯酸酯类的杀菌组合物 |
| CN104604865A (zh) * | 2013-11-05 | 2015-05-13 | 南京华洲药业有限公司 | 一种含氟啶胺和啶氧菌酯的杀菌组合物及其应用 |
| WO2015160980A1 (en) | 2014-04-15 | 2015-10-22 | Thoratec Corporation | Heart pump providing adjustable out flow |
| WO2016145214A1 (en) * | 2015-03-10 | 2016-09-15 | PAVmed Inc. | Continuous flow balloon catheter systems and methods of use |
| CN107771818A (zh) * | 2016-08-29 | 2018-03-09 | 南京华洲药业有限公司 | 一种含啶氧菌酯和环丙唑醇的杀菌组合物及其应用 |
| CN107771814A (zh) * | 2016-08-29 | 2018-03-09 | 南京华洲药业有限公司 | 一种含啶氧菌酯和嘧菌环胺的杀菌组合物及其应用 |
| CN108651477A (zh) * | 2017-04-01 | 2018-10-16 | 南京红太阳股份有限公司 | 一种含啶氧菌酯和己唑醇的杀菌组合物及其应用 |
| CN108902156B (zh) * | 2018-06-02 | 2020-12-15 | 允发化工(上海)有限公司 | 一种复合杀菌悬浮剂及其制备方法 |
| WO2020025570A1 (en) * | 2018-07-31 | 2020-02-06 | Bayer Aktiengesellschaft | Surfactant combination for agrochemical formulations |
| AU2020317060B2 (en) * | 2019-07-24 | 2021-10-07 | Elders Toll Formulation Pty Ltd | Fungicide composition |
| CN110946141A (zh) * | 2019-11-05 | 2020-04-03 | 浙江中山化工集团股份有限公司 | 含啶氧菌酯和氟环唑的杀菌剂组合物及其制备方法 |
| AR118686A1 (es) * | 2020-07-30 | 2021-10-27 | Red Surcos Colombia Ltda | Composición de sulfentrazona en forma de micro emulsión |
| GB202015908D0 (en) * | 2020-10-07 | 2020-11-18 | Croda Int Plc | Suspension concentrate dispensants |
| IL308111A (en) * | 2021-05-10 | 2023-12-01 | Adama Agan Ltd | Concentrated and stable agrochemical suspension preparations |
| BR102021018941A2 (pt) * | 2021-09-22 | 2023-04-04 | Ouro Fino Química S.A. | Composição fungicida concentrada de azoxistrobina, ciproconazol e clorotalonil de alta carga, formulações e método para controlar ferrugem-asiática e de outras doenças |
| EP4651715A1 (en) * | 2023-01-19 | 2025-11-26 | Adama Makhteshim Ltd. | Aqueous fungicide mixture formulation with enhanced activities |
Family Cites Families (9)
| Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
|---|---|---|---|---|
| GB8710105D0 (en) * | 1987-04-29 | 1987-06-03 | Ici Plc | Pesticidal formulations |
| HU229710B1 (en) * | 1995-07-12 | 2014-05-28 | Du Pont | Fungicidal mixtures |
| US5674517A (en) * | 1996-04-26 | 1997-10-07 | Henkel Corporation | Emulsifier for pesticide concentrates |
| GB9719411D0 (en) * | 1997-09-12 | 1997-11-12 | Ciba Geigy Ag | New Pesticides |
| US6096769A (en) * | 1998-04-20 | 2000-08-01 | American Cyanamid Company | Fungicidal co-formulation |
| GB9817354D0 (en) | 1998-08-11 | 1998-10-07 | Agrevo Env Health Ltd | Liquid formulation |
| WO2000035284A1 (en) * | 1998-12-17 | 2000-06-22 | Syngenta Participations Ag . | Pesticidal aqueous suspension concentrates |
| DK1023832T3 (da) * | 1999-01-29 | 2005-02-21 | Basf Ag | Vandigt suspensionskoncentrat |
| BR0009759B1 (pt) * | 1999-04-12 | 2011-05-17 | formulação agroquìmica na forma sólida granular, e, métodos para preparação de uma mistura de pulverização e para tratamento de plantas. |
-
2000
- 2000-09-05 GB GBGB0021786.9A patent/GB0021786D0/en not_active Ceased
-
2001
- 2001-08-21 EP EP01958248A patent/EP1317177B1/en not_active Expired - Lifetime
- 2001-08-21 AU AU2001279972A patent/AU2001279972A1/en not_active Abandoned
- 2001-08-21 DK DK01958248T patent/DK1317177T3/da active
- 2001-08-21 US US10/363,013 patent/US7241454B2/en not_active Expired - Lifetime
- 2001-08-21 CZ CZ20030576A patent/CZ296113B6/cs not_active IP Right Cessation
- 2001-08-21 PL PL360579A patent/PL203122B1/pl unknown
- 2001-08-21 SK SK258-2003A patent/SK287365B6/sk not_active IP Right Cessation
- 2001-08-21 AT AT01958248T patent/ATE274299T1/de active
- 2001-08-21 ES ES01958248T patent/ES2225587T3/es not_active Expired - Lifetime
- 2001-08-21 HU HU0300768A patent/HU228920B1/hu unknown
- 2001-08-21 NZ NZ523788A patent/NZ523788A/en not_active IP Right Cessation
- 2001-08-21 JP JP2002524313A patent/JP5101784B2/ja not_active Expired - Lifetime
- 2001-08-21 DE DE60105178T patent/DE60105178T2/de not_active Expired - Lifetime
- 2001-08-21 WO PCT/GB2001/003742 patent/WO2002019821A1/en not_active Ceased
- 2001-09-05 AR ARP010104229A patent/AR030943A1/es active IP Right Grant
-
2003
- 2003-03-04 NO NO20031005A patent/NO329343B1/no not_active IP Right Cessation
Also Published As
| Publication number | Publication date |
|---|---|
| NO329343B1 (no) | 2010-10-04 |
| ES2225587T3 (es) | 2005-03-16 |
| JP5101784B2 (ja) | 2012-12-19 |
| HU228920B1 (en) | 2013-06-28 |
| EP1317177B1 (en) | 2004-08-25 |
| JP2004508306A (ja) | 2004-03-18 |
| PL360579A1 (en) | 2004-09-06 |
| DE60105178T2 (de) | 2005-09-15 |
| US7241454B2 (en) | 2007-07-10 |
| CZ296113B6 (cs) | 2006-01-11 |
| GB0021786D0 (en) | 2000-10-18 |
| AR030943A1 (es) | 2003-09-03 |
| EP1317177A1 (en) | 2003-06-11 |
| AU2001279972A1 (en) | 2002-03-22 |
| SK287365B6 (sk) | 2010-08-09 |
| HUP0300768A2 (hu) | 2003-11-28 |
| SK2582003A3 (en) | 2004-03-02 |
| NO20031005D0 (no) | 2003-03-04 |
| NZ523788A (en) | 2004-08-27 |
| ATE274299T1 (de) | 2004-09-15 |
| DE60105178D1 (de) | 2004-09-30 |
| WO2002019821A1 (en) | 2002-03-14 |
| HUP0300768A3 (en) | 2005-10-28 |
| PL203122B1 (pl) | 2009-08-31 |
| NO20031005L (no) | 2003-03-04 |
| DK1317177T3 (da) | 2004-12-20 |
| US20040014800A1 (en) | 2004-01-22 |
Similar Documents
| Publication | Publication Date | Title |
|---|---|---|
| CZ296113B6 (cs) | Pesticidní formulace | |
| CN100399901C (zh) | 脂肪族醇乙氧基化物作为渗透剂的用途 | |
| CA2204263C (en) | Germicidal detergent-iodine compositions including polyvinyl pyrrolidone and compatible nonionic surfactant complexors | |
| KR950006919B1 (ko) | 펜디메탈린을 갖는 수성 현탁 농축 조성물 및 그 제조방법 | |
| JP5395483B2 (ja) | 農薬水性懸濁剤組成物 | |
| KR101955736B1 (ko) | 디메틸술폭시드 및 포스페이트 에스테르를 포함하는 보조제 | |
| NZ256542A (en) | Germicidal detergent-iodine compositions | |
| HUP0401911A2 (hu) | Kártevőirtó készítmények és alkalmazásuk | |
| CN101232805A (zh) | 种子处理方法和农药组合物 | |
| US20010008873A1 (en) | Inhibiting phase separation in low viscosity water-based pesticide suspensions | |
| EP1686853B1 (en) | Fungicidal aqueous suspension concentrate | |
| WO2012125468A2 (en) | Enhanced seed treatments using oils | |
| WO2010064266A1 (en) | Liquid composition for pesticide concentrates | |
| KR20220041922A (ko) | 살진균제 조성물 | |
| US20080262061A1 (en) | Composition and use of a liquid fungicidal formulation of myclobutanil or tebuconazole fungicide | |
| US20250268251A1 (en) | Agrochemical compositions comprising a wetting agent | |
| SK279407B6 (sk) | Herbicídne extrudované granulované prípravky | |
| JP2652000B2 (ja) | 農芸化学において特に有用なホスフェート化ポリアルコキシル化トリスチリルフェノール誘導体を含有する流体状濃厚処方物 | |
| US5073189A (en) | Pesticidal aqueous flowable compositions | |
| EP4307896B1 (en) | New oil suspension concentrate composition | |
| EP3829297A1 (en) | Surfactant combination for agrochemical formulations |
Legal Events
| Date | Code | Title | Description |
|---|---|---|---|
| MK4A | Patent expired |
Effective date: 20210821 |