CZ211799A3 - Způsob dezinfekce lékařských nástrojů - Google Patents
Způsob dezinfekce lékařských nástrojů Download PDFInfo
- Publication number
- CZ211799A3 CZ211799A3 CZ992117A CZ211799A CZ211799A3 CZ 211799 A3 CZ211799 A3 CZ 211799A3 CZ 992117 A CZ992117 A CZ 992117A CZ 211799 A CZ211799 A CZ 211799A CZ 211799 A3 CZ211799 A3 CZ 211799A3
- Authority
- CZ
- Czechia
- Prior art keywords
- inner pipe
- suction device
- sealing partition
- pipe
- elastic sealing
- Prior art date
Links
Classifications
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A61—MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
- A61L—METHODS OR APPARATUS FOR STERILISING MATERIALS OR OBJECTS IN GENERAL; DISINFECTION, STERILISATION OR DEODORISATION OF AIR; CHEMICAL ASPECTS OF BANDAGES, DRESSINGS, ABSORBENT PADS OR SURGICAL ARTICLES; MATERIALS FOR BANDAGES, DRESSINGS, ABSORBENT PADS OR SURGICAL ARTICLES
- A61L2/00—Disinfection or sterilisation of materials or objects, in general; Accessories therefor
- A61L2/16—Disinfection or sterilisation of materials or objects, in general; Accessories therefor using chemical substances
- A61L2/18—Liquid substances
- A61L2/186—Peroxide solutions
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A01—AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
- A01N—PRESERVATION OF BODIES OF HUMANS OR ANIMALS OR PLANTS OR PARTS THEREOF; BIOCIDES, e.g. AS DISINFECTANTS, AS PESTICIDES OR AS HERBICIDES; PEST REPELLANTS OR ATTRACTANTS; PLANT GROWTH REGULATORS
- A01N37/00—Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators containing organic compounds containing a carbon atom having three bonds to hetero atoms with at the most two bonds to halogen, e.g. carboxylic acids
- A01N37/16—Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators containing organic compounds containing a carbon atom having three bonds to hetero atoms with at the most two bonds to halogen, e.g. carboxylic acids containing the group; Thio analogues thereof
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A01—AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
- A01N—PRESERVATION OF BODIES OF HUMANS OR ANIMALS OR PLANTS OR PARTS THEREOF; BIOCIDES, e.g. AS DISINFECTANTS, AS PESTICIDES OR AS HERBICIDES; PEST REPELLANTS OR ATTRACTANTS; PLANT GROWTH REGULATORS
- A01N59/00—Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators containing elements or inorganic compounds
- A01N59/14—Boron; Compounds thereof
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A61—MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
- A61L—METHODS OR APPARATUS FOR STERILISING MATERIALS OR OBJECTS IN GENERAL; DISINFECTION, STERILISATION OR DEODORISATION OF AIR; CHEMICAL ASPECTS OF BANDAGES, DRESSINGS, ABSORBENT PADS OR SURGICAL ARTICLES; MATERIALS FOR BANDAGES, DRESSINGS, ABSORBENT PADS OR SURGICAL ARTICLES
- A61L2103/00—Materials or objects being the target of disinfection or sterilisation
- A61L2103/15—Laboratory, medical or dentistry appliances, e.g. catheters or sharps
Landscapes
- Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
- Health & Medical Sciences (AREA)
- General Health & Medical Sciences (AREA)
- Agronomy & Crop Science (AREA)
- Wood Science & Technology (AREA)
- Environmental Sciences (AREA)
- Zoology (AREA)
- Dentistry (AREA)
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Plant Pathology (AREA)
- Chemical & Material Sciences (AREA)
- Pest Control & Pesticides (AREA)
- Inorganic Chemistry (AREA)
- Veterinary Medicine (AREA)
- Public Health (AREA)
- Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
- Epidemiology (AREA)
- Animal Behavior & Ethology (AREA)
- General Chemical & Material Sciences (AREA)
- Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)
- Apparatus For Disinfection Or Sterilisation (AREA)
Description
spalovací motor.'
Dosavadní stav techniky
Z DE-OS 40 41 786 je již známo sací zařízení pro spalovací motor, ve kterém se z důvodů regulace průchodového otvoru, kterým proudí nasátý vzduch, nachází ovladatelný uzavírací prvek. Uzavírací prvek se nachází v příčném kanálu, jež se nachází mezi dvěma sacími kanály. Tento uzavírací prvek je otevírán a zavírán řídícími povely řídící elektroniky. Řídící povely jsou závislé na počtu otáček spalovacího motoru a na teplotě okolního vzduchu, která je zjišťována teplotním čidlem.
Podstata vynálezu
Vynález si/^ ;klád£za úkol 'us~£em/ vylepšit sací zařízení pro spalovací motor / _____.. J«by bylo možné jednoduchým způsobem a bez dodatečných řídících zařízení přizpůsobovat průchodový otvor sacího zařízení provozním stavům spalovacího motoru.
Sací zařízení podle vynálezu řeší vytyčený úkol podle jednotlivých bodů význakové Části hlavního nároku.
Sací zařízení podle vynálezu je zvláště výhodné tím, že podstatným způsobem omezuje zejména emise hluku spalovacího motoru, protože velikost průchodového otvoru pro nasátý vzduch je jednoduchým způsobem přizpůsobena počtu otáček. Optimální je přiřadit 1 každému počtu otáček spalovacího motoru jistou velikost průchodového otvoru, přičemž při nízkých otáčkách způsobuje menší průměr velmi malou emisi hluku.
Podle vynálezu je při malých otáčkách, respektive při malém nasávaném objemu otevřena pouze vnitřní roura a teprve při zvýšení počtu otáček nebo zvýšení nasávaného objemu je současně do chodu uveden i přídavný průchodový otvor, jehož průřez se dá spojitě měnit a který se nachází mezi vnitřní a vnější rourou. Je-li použito více vnitřních rour, mohou být přídavné proměnné průchodové otvory umístěny i mezi ostatními vnitřními rourami. Různá konstrukční provedení proměnných průchodových otvorů, která budou později popsána, však mohou být použita pro stejné účely.
Proměnné průchodové otvory jsou realizovány jednoduchým způsobem pomocí pasivního klapkového mechanismu, který je umístěn do volného prostoru mezi rourami. Velikost tohoto meziprostoru je určena podpěrnými nosníky v podobě příček. K otevření klapkového mechanismu postačuje pouze zvýšení sacího tlaku, což se stane například při zvýšení se počtu otáček spalovacího motoru.
Obzvláště výhodné je vytvořit klapkový mechanismus podle jednoho z nároků 3 až 5 do podoby elastické těsnící přepážky, která je na jedné straně připevněna a svou pohyblivou částí se může pohybovat mezi oběma rourami takovým způsobem, že zcela nebo jen částečně zakrývá přídavný průchodový otvor. Tato elastická těsnící přepážka je přednostně vyrobena z teplotně stabilního a elastického materiálu, například z elastomeru, z TPE nebo z podobných materiálů, takže její otevírací vlastnosti nezávisí v širokém teplotním rozmezí na teplotě. Aby byla tato teplotní nezávislost ještě zvýšena, jsou pohyblivé volné části těsnící přepážky vytvořeny tak, aby byly co možná nejdelší.
Z důvodů vylepšení otevíracích vlastností je elastická těsnící přepážka na volné části ještě roztřepena, takže její volné části jsou ještě pohyblivější. Eventuálně potřebný přítlačný tlak volné části přepážky k odpovídající rouře může být jednoduchým způsobem vyroben pomocí prstenové pružiny.
Další možná geometrická provedení elastické těsnící přepážky a její nejvhodnější umístění - buď u vstupního otvoru, u výstupního otvoru nebo v oblasti mezi nimi - vždy vyplývá z konkrétního způsobu použití, který je ovlivňován způsobem konstrukce a/nebo provozními podmínkami spalovacího motoru.
Dále je výhodné, když alespoň jedna vnitřní roura je o něco delší než odpovídající vnější roura a tedy vyčnívá z roviny určené vstupním otvorem. Tímto způsobem mohou být podstatně omezeny turbulence a podtlak v přídavném průchodovém otvoru, které negativně ovlivňují sací vlastnosti.
Přehled obrázků na výkresech
Příklady provedení sacího zařízení podle vynálezu budou blíže vysvětleny na základě obrázků.
Obr. 1 zobrazuje řez prvním příkladem provedení sacího zařízení s jednou vnitřní a vnější rourou a jednou elastickou těsnící přepážkou.
Obr. 2 zobrazuje řez sacím zařízení z obr. 1.
Obr. 3 až 8 zobrazují různé způsoby provedení elastické těsnící přepážky.
Obr. 9 až 11 zobrazují různé možnosti umístění elastické těsnící přepážky.
Obr. 12 zobrazuje příklad provedení sací zařízení s odlišnou délkou vnitřní roury u výstupního otvoru.
Příklady provedení vynálezu
Na obr. 1 je znázorněno sací zařízení £ pro zde nezobrazený spalovací motor, kterým proudí nasávaný vzduch ve směru šipky 2. Sací zařízení £ obsahuje vnitřní rouru £, vnější rouru 4 a mezi rourami 3 a 4 podpěrné nosníky £ v podobě příček. Vnitřní roura £ je zde. prodloužena o jistou část nad úroveň vstupního otvoru 6. I když příklad provedení z tohoto i jiných obrázků obsahuje pouze jednu vnitřní rouru 3_, je v principu možné předpokládat i větší počet vnitřních rour £, které s odpovídajícími vnějšími rourami vytvářejí přídavné proměnné průchodové otvory.
V oblasti vstupního otvoru 6. je na vnější rouře 4 připevněna elastická těsnící přepážka 7, která obsahuje volně pohyblivou koncovou část 8_. Těsnící přepážka £ svou volnou částí 8. směřuje šikmo dozadu ve směru nasávání, takže při určitém zvýšení sacího tlaku se volná část 8. těsnící přepážky £ odkloní směrem od vnitřní roury 3 a uvolní tak vzduchovému proudu přídavný průchodový otvor.
Na obr. 2 je zobrazen řez sacím zařízením z obr. 1, který zřetelně znázorňuje zejména polohu podpěrných nosníků 5. v podobě příček mezi rourami £ a 4.
Obr. 3 detailně zobrazuje první příklad provedení těsnící přepážky 7 s pohyblivou volnou částí 8, přičemž v pravé polovině obr. 3 je znázorněn pohled shora na těsnící přepážku 7.
Aby byla zvýšena pohyblivost volné části 8. těsnící přepážky
7, jsou v ní podle obr. 4 vykrojeny zářezy 9., které podporují přídavný pohyb volných ramen těsnící přepážky. Počet a velikost zářezů 9 je volena v závislosti na tlakových podmínkách v sacím zařízení, respektive na provozních podmínkách spalovacího motoru nebo na elastičnosti těsnící přepážky 7.· Na obr. 5 jsou místo zářezů 9 záhyby 10, které podporují otevírání těsnící přepážky 7 podobným způsobem jako zářezy 9 z obr. 4.
Příklad provedení podle obr. 6 obsahuje kromě zářezů 9 také prstenovou pružinu' 11, která vytváří zadaný přítlačný tlak těsnící přepážky na vnitřní rouru 1. Pro určité případy použití je nutné vytvořit jakýsi druh pasivního řízení otevírání těsnící přepážky 7, aby byl přídavný průchodový otvor aktivován teprve až při určitém sacím tlaku, přesně definovaným pružinovým účinkem prstenové pružiny 11.
Na obr. 7 a 8 je znázorněn další příklad provedení těsnící přepážky 7 s vypouklým prodloužením volné části 8, která může být v oblasti 12 do jisté míry tuhá. Také zde je možno řídit změny průchodového otvoru vytvořením zářezů 9 ( obr. 7 ) nebo záhybů 10.( obr. 8 ).
Obr. 9 zobrazuje příklad provedení sacího zařízení 1 s těsnící přepážkou 13, která je upevněna na vnitřní rouře 3. a svou pohyblivou Částí doléhá na vnější rouru 4.. Další možné příklady provedení těsnící přepážky 13 vyplývají z obr. 10 ( upevnění na vnější rouře 4 y oblasti výstupního otvoru 14 ), stejně tak jako z obr. 11 ( upevnění na vnitřní rouře 3_ v oblasti výstupního otvoru 14 ). Konstrukční způsoby provedení těsnící přepážky 13 jsou zde přizpůsobeny konkrétním případům použití a co se týče pohyblivosti, mohou využívat jednotlivé charakteristiky, popsané na obr. 3 až 8.
Jinou možnost provedení vnitřní roury 3_ ukazuje obr. 12. Zde je vnitřní roura 3 vyvedena nad úroveň výstupního otvoru 14.
• w L . . .· . . jj · · . V-
Toto opatření je provedeno z důvodů vytvoření proudově a technicky co možná nej výhodnější formy proudění vzduchu na výstupu. Pomocí čerchované čáry 15 je také naznačen zkrácený tvar vnitřní roury £ - vnitřní roura končí před výstupním otvorem 14. Nejvýhodnější konkrétní provedení, zejména co se týče emise hluku, přitom závisí zejména na způsobu provedení spalovacího motoru, potřebující ke své činnosti nasávaný vzduch.
Claims (10)
1. Sací zařízení pro spalovací motor s jedním, alespoň částečně proměnným průchodovým otvorem pro přizpůsobení sání provozním stavům spalovacího motoru vyznačující se tím, že sací zařízení /1 / obsahuje alespoň jednu vnitřní rouru /3/ a jednu vnější rouru /4/, přičemž nasávaný vzduchový proud prochází v každém provozním stavu vnitřní rourou /3/ a jiný vzduchový proud prochází přídavným průchodovým otvorem, jehož velikost je možné měnit a který se nachází v oblasti mezi vnitřní rourou /3/ a vnější rourou /4/.
2. Sací zařízení podle nároku 1 vyznačující se tím, že oblast mezi vnitřní rourou /3/ a vnější rourou /4/ je vyztužena podpěrnými nosníky /5/ v podobě příček a ž e se v této oblasti nachází pasivní klapkovitý mechanismus, který při zvýšení sacího tlaku způsobí spojité otevření této oblasti nasávanému vzduchovému proudu.
3. Sací zařízení podle nároku 2 vyznačující se tím, že klapkovitý mechanismus je elastická těsnící přepážka /7/, která je u vstupního otvoru /6/ připevněna na vnější rouře /4/ a že elastická těsnící přepážka /7/ je šikmo ve směru nasávání přivedena k vnější ploše vnitřní roury /3/, přičemž těsnící přepážka /7/ nebo její části se mohou pohybovat směrem od vnitřní roury /3/ po překonání přepětí ve směru nasávání.
4. Sací zařízení podle nároku 2 vyznačující se tím, že klapkovitý mechanismus je elastická těsnící přepážka /13/, která je u vstupního otvoru /6/ nebo u výstupního otvoru /14/ sacího zařízení /1/ připevněna buď na vnější rouře /4/ nebo na vnitřní rouře /3/ a že elastická těsnící přepážka /13/ svými pohyblivými oblastmi vždy doléhá k druhé rouře, přičemž pohyblivé oblasti nebo jejich Části se mohou pohybovat směrem od druhé roury po překonání přepětí ve směru nasávání.
5. Sací zařízení podle nároku 3 vyznačující se tím, že elastická těsnící přepážka /7/ obsahuje minimálně čtyři zářezy /9/ zadané délky, které radiálně ubíhají od vnitřní roury /3/ k vnější rouře /4/.
6. Sací zařízení podle jednoho z nároků 3 nebo 5 vyznačující se tím, že elastická těsnící přepážka /7/ je prstenovou pružinou /11/ přitlačena k vnitřní rouře /3/.
7. Sací zařízení podle jednoho z nároků 3, 5 nebo 6 vyznačující se tím, že elastická těsnící přepážka /7/ je vypoukle prodloužena ve směru nasávání a obsahuje oblasti se zvýšenou tuhostí.
8. Sací zařízení podle jednoho z předcházejících nároků vyznačující se tím, že vnitřní roura /3/ je u vstupního otvoru prodloužena takovým způsobem, že vyčnívá nad vstupní rovinu /6/.
9, Sací zařízení podle jednoho z předcházejících nároků vyznačující se tím, že vnitřní roura /3/ je u výstupního otvoru /14/ prodloužena takovým způsobem, že vyčnívá nad výstupní rovinu /14/.
10. Sací zařízení podle jednoho z nároků 1 až 8 vyznačující se tím, že vnitřní roura /3/ je u výstupního otvoru /14/ zkrácena takovým způsobem, že končí uvnitř vnější roury /4/.
Applications Claiming Priority (1)
| Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
|---|---|---|---|
| DE19651415A DE19651415A1 (de) | 1996-12-11 | 1996-12-11 | Verfahren zur Instrumentendesinfektion |
Publications (1)
| Publication Number | Publication Date |
|---|---|
| CZ211799A3 true CZ211799A3 (cs) | 1999-10-13 |
Family
ID=7814316
Family Applications (1)
| Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
|---|---|---|---|
| CZ992117A CZ211799A3 (cs) | 1996-12-11 | 1997-12-02 | Způsob dezinfekce lékařských nástrojů |
Country Status (11)
| Country | Link |
|---|---|
| US (1) | US6540960B2 (cs) |
| EP (1) | EP0944323B1 (cs) |
| JP (1) | JP2001505896A (cs) |
| AU (1) | AU720783B2 (cs) |
| BR (1) | BR9713574A (cs) |
| CA (1) | CA2274836A1 (cs) |
| CZ (1) | CZ211799A3 (cs) |
| DE (2) | DE19651415A1 (cs) |
| HU (1) | HU229239B1 (cs) |
| PL (1) | PL192141B1 (cs) |
| WO (1) | WO1998025468A1 (cs) |
Families Citing this family (21)
| Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
|---|---|---|---|---|
| DE19722777A1 (de) * | 1997-06-02 | 1998-12-03 | Henkel Ecolab Gmbh & Co Ohg | Vorrichtung zum Dosieren von wenigstens zwei zu mischenden, pulverförmigen oder flüssigen Produkten |
| JP4879386B2 (ja) * | 1999-06-30 | 2012-02-22 | 花王株式会社 | 殺ウイルス剤組成物 |
| DE60005091T2 (de) | 1999-06-30 | 2004-06-17 | Kao Corp. | Viruzide und sporizide Zusammensetzung |
| US6632291B2 (en) * | 2001-03-23 | 2003-10-14 | Ecolab Inc. | Methods and compositions for cleaning, rinsing, and antimicrobial treatment of medical equipment |
| ES2248270T3 (es) * | 2001-06-20 | 2006-03-16 | Castellini S.P.A. | Metodo para la desinfeccion y/o esterilizacion de un equipo dental. |
| FR2827175B1 (fr) * | 2001-07-10 | 2003-11-14 | Rival De Services D Etudes De | Composition a base de compose peroxyde et de compose n-acyle et procede de desinfection |
| DE10214750A1 (de) * | 2002-04-03 | 2003-10-16 | Ecolab Gmbh & Co Ohg | Instrumentendesinfektion |
| JP2006036948A (ja) * | 2004-07-28 | 2006-02-09 | Asahi Denka Kogyo Kk | 有機無機複合汚れ洗浄剤および人工透析機の洗浄方法 |
| US7470655B2 (en) * | 2004-08-06 | 2008-12-30 | Ecolab Inc. | Method of inactivating prions |
| US7481974B2 (en) * | 2005-02-17 | 2009-01-27 | Charles Sizer | Method and apparatus for sterilizing containers |
| GB0522655D0 (en) * | 2005-11-07 | 2005-12-14 | Ebiox Ltd | Composition and method |
| US8969283B2 (en) * | 2009-02-05 | 2015-03-03 | American Sterilizer Company | Low odor, hard surface sporicides and chemical decontaminants |
| US8287916B2 (en) | 2009-03-05 | 2012-10-16 | E I Du Pont De Nemours And Company | Multi-part kit system for the preparation of a disinfectant of the peracetic acid type |
| EP2692844A1 (de) * | 2012-08-01 | 2014-02-05 | Chemische Fabrik Dr. Weigert GmbH & Co KG | Reinigungs- und Desinfektionsmittel für medizinische Instrumente |
| BR112017005505B1 (pt) | 2014-09-17 | 2022-09-06 | Arxada, LLC | Composição de peróxido de hidrogênio de solução desinfetante pronta para uso |
| US10280386B2 (en) | 2015-04-03 | 2019-05-07 | Ecolab Usa Inc. | Enhanced peroxygen stability in multi-dispense TAED-containing peroxygen solid |
| US9783766B2 (en) | 2015-04-03 | 2017-10-10 | Ecolab Usa Inc. | Enhanced peroxygen stability using anionic surfactant in TAED-containing peroxygen solid |
| FR3043560B1 (fr) * | 2015-11-18 | 2019-12-27 | Arkema France | Solution aqueuse de peroxyde d'hydrogene comprenant un stabilisant specifique |
| AU2017335832B2 (en) * | 2016-09-28 | 2022-01-27 | Medivators Inc. | Systems and methods for using solid high-level disinfection chemistries to produce disinfectant solutions |
| EP3810743B1 (en) | 2018-06-15 | 2024-03-13 | Ecolab USA Inc. | Enhanced peroxygen stability using fatty acid in bleach activating agent containing peroxygen solid |
| FR3084560B1 (fr) * | 2018-08-03 | 2020-12-11 | Cie Pour Le Haut Commerce | Citrates perhydrates et leurs utilisations |
Family Cites Families (21)
| Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
|---|---|---|---|---|
| DE1812382A1 (de) * | 1968-12-03 | 1970-12-10 | Henkel & Cie Gmbh | Scheuermittel mit bleichender und desinfizierender Wirkung |
| FR2087687A5 (fr) * | 1970-05-27 | 1971-12-31 | Solvay | Activation des bains de lavage et de blanchiment aux peroxydes |
| SE401448B (sv) | 1970-05-29 | 1978-05-16 | Henkel Kgaa | Vattenlosningar av ett desinfektionsmedel for desinfektion av medicinska redskap och instrument pa basis av aktivt syre |
| DE2026240B2 (de) | 1970-05-29 | 1979-08-23 | Henkel Kgaa, 4000 Duesseldorf | Verwendung wäßriger Lösungen eines Desinfektionsmittels zur Desinfektion medizinischer Geräte und Instrumente |
| DE2039450A1 (de) * | 1970-08-08 | 1972-02-10 | Henkel & Cie Gmbh | Antimikrobiell wirksame bleichende Textilbehandlungsmittel |
| US3956156A (en) * | 1971-04-28 | 1976-05-11 | Colgate-Palmolive Company | Cleansing of fabrics |
| IE38778B1 (en) * | 1973-02-02 | 1978-05-24 | Ciba Geigy | New 1,2,4-benzotriazine derivatives |
| DE2614148A1 (de) * | 1976-04-02 | 1977-10-20 | Henkel & Cie Gmbh | Oxidations-, bleich- und waschmittel mit einem gehalt an bleichaktivatoren |
| DE2655599B2 (de) | 1976-12-08 | 1978-09-28 | Schuelke & Mayr Gmbh, 2000 Norderstedt | Lagerfähige, beim Lösen in Wasser eine Lösung mit antimikrobieller Wirkung ergebende Mischung |
| DE2701133C3 (de) | 1977-01-13 | 1985-08-29 | Schülke & Mayr GmbH, 2000 Norderstedt | Lagerfähige, beim Lösen in Wasser eine Lösung mit hoher antimikrobieller Wirkung ergebende Mischung |
| DE2815400A1 (de) | 1978-04-10 | 1979-10-18 | Schuelke & Mayr Gmbh | Lagerfaehige, beim loesen in wasser eine loesung mit antimikrobieller wirkung ergebende mischung |
| DE2925963A1 (de) * | 1979-06-27 | 1981-01-22 | Bayer Ag | Penicillin-1,1-dioxide, ihre herstellung und ihre verwendung als arzneimittel |
| EP0075818B2 (de) * | 1981-09-28 | 1990-03-14 | BASF Aktiengesellschaft | Körniger Bleichaktivator |
| US4378300A (en) * | 1981-12-10 | 1983-03-29 | Colgate-Palmolive Company | Peroxygen bleaching composition |
| US4664837A (en) * | 1982-10-04 | 1987-05-12 | Colgate Palmolive Co. | Bleaching and laundering composition containing magnesium monoperoxyphthalate a chelating agent, a peroxygen compound and phthalic anhydride |
| US5350563A (en) * | 1986-02-06 | 1994-09-27 | Steris Corporation | Cold sterilant with extended active life |
| DE3615788A1 (de) * | 1986-05-10 | 1987-11-12 | Jentsch Guenther Dipl Chem Dr | Waschmittel |
| DE3615787A1 (de) | 1986-05-10 | 1987-11-12 | Fresenius Ag | Desinfektionsmittel |
| US5370815A (en) * | 1988-09-06 | 1994-12-06 | Kessler; Jack H. | Viscous epidermal cleaner and disinfectant |
| GB2268879A (en) | 1992-07-24 | 1994-01-26 | Laporte Esd Ltd | Disinfectant compositions |
| WO1995020876A1 (en) | 1994-02-07 | 1995-08-10 | Warwick International Group Limited | Oxidising compositions |
-
1996
- 1996-12-11 DE DE19651415A patent/DE19651415A1/de not_active Withdrawn
-
1997
- 1997-12-02 CA CA002274836A patent/CA2274836A1/en not_active Abandoned
- 1997-12-02 PL PL333673A patent/PL192141B1/pl unknown
- 1997-12-02 CZ CZ992117A patent/CZ211799A3/cs unknown
- 1997-12-02 US US09/319,711 patent/US6540960B2/en not_active Expired - Fee Related
- 1997-12-02 AU AU56588/98A patent/AU720783B2/en not_active Ceased
- 1997-12-02 EP EP97952859A patent/EP0944323B1/de not_active Expired - Lifetime
- 1997-12-02 WO PCT/EP1997/006745 patent/WO1998025468A1/de not_active Ceased
- 1997-12-02 JP JP52617498A patent/JP2001505896A/ja active Pending
- 1997-12-02 DE DE59709527T patent/DE59709527D1/de not_active Expired - Lifetime
- 1997-12-02 BR BR9713574-7A patent/BR9713574A/pt not_active IP Right Cessation
- 1997-12-02 HU HU0000538A patent/HU229239B1/hu unknown
Also Published As
| Publication number | Publication date |
|---|---|
| HU229239B1 (en) | 2013-10-28 |
| EP0944323B1 (de) | 2003-03-12 |
| DE59709527D1 (de) | 2003-04-17 |
| US20020182103A1 (en) | 2002-12-05 |
| HUP0000538A3 (en) | 2002-07-29 |
| JP2001505896A (ja) | 2001-05-08 |
| DE19651415A1 (de) | 1998-06-18 |
| AU720783B2 (en) | 2000-06-15 |
| CA2274836A1 (en) | 1998-06-18 |
| BR9713574A (pt) | 2000-03-14 |
| HUP0000538A2 (hu) | 2000-06-28 |
| WO1998025468A1 (de) | 1998-06-18 |
| EP0944323A1 (de) | 1999-09-29 |
| US6540960B2 (en) | 2003-04-01 |
| AU5658898A (en) | 1998-07-03 |
| PL192141B1 (pl) | 2006-09-29 |
Similar Documents
| Publication | Publication Date | Title |
|---|---|---|
| US20080014284A1 (en) | Disinfection of instruments | |
| EP0953283B9 (en) | Method for production on the spot of a disinfectant peracetic acid system | |
| US6540960B2 (en) | Process for disinfecting instruments | |
| JP3545762B2 (ja) | 延長された活性寿命を有する冷滅菌剤 | |
| JP5576408B2 (ja) | 過酢酸型の消毒薬調製用マルチパートキットシステム | |
| JPH06501913A (ja) | 防食性殺菌剤 | |
| CZ175695A3 (en) | Composition and the use thereof | |
| SK283516B6 (sk) | Vodný dezinfekčný prostriedok, spôsob jeho prípravy, dvojnáplňový systém na prípravu tohto dezinfekčného prostriedku a použitie | |
| CA2266535A1 (en) | Hydrogen peroxide disinfecting and sterilizing compositions | |
| EP2582236B1 (en) | Disinfectant composition | |
| JPH08509695A (ja) | 酸化剤 | |
| GB2268879A (en) | Disinfectant compositions | |
| EP0773718A1 (en) | Oxidising compositions | |
| RU2213579C1 (ru) | Дезинфицирующее средство | |
| EP1275401A1 (fr) | Composition à base de composé peroxyde et de composé N-acyle et procédé de désinfection |
Legal Events
| Date | Code | Title | Description |
|---|---|---|---|
| PD00 | Pending as of 2000-06-30 in czech republic |