CZ58899A3 - Způsob a zařízení pro zpracování spalin - Google Patents
Způsob a zařízení pro zpracování spalin Download PDFInfo
- Publication number
- CZ58899A3 CZ58899A3 CZ99588A CZ58899A CZ58899A3 CZ 58899 A3 CZ58899 A3 CZ 58899A3 CZ 99588 A CZ99588 A CZ 99588A CZ 58899 A CZ58899 A CZ 58899A CZ 58899 A3 CZ58899 A3 CZ 58899A3
- Authority
- CZ
- Czechia
- Prior art keywords
- absorbent
- absorbent member
- article
- absorbent article
- axis
- Prior art date
Links
Classifications
-
- F—MECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
- F23—COMBUSTION APPARATUS; COMBUSTION PROCESSES
- F23J—REMOVAL OR TREATMENT OF COMBUSTION PRODUCTS OR COMBUSTION RESIDUES; FLUES
- F23J15/00—Arrangements of devices for treating smoke or fumes
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B01—PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES OR APPARATUS IN GENERAL
- B01D—SEPARATION
- B01D53/00—Separation of gases or vapours; Recovering vapours of volatile solvents from gases; Chemical or biological purification of waste gases, e.g. engine exhaust gases, smoke, fumes, flue gases, aerosols
- B01D53/34—Chemical or biological purification of waste gases
- B01D53/74—General processes for purification of waste gases; Apparatus or devices specially adapted therefor
- B01D53/75—Multi-step processes
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B01—PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES OR APPARATUS IN GENERAL
- B01D—SEPARATION
- B01D53/00—Separation of gases or vapours; Recovering vapours of volatile solvents from gases; Chemical or biological purification of waste gases, e.g. engine exhaust gases, smoke, fumes, flue gases, aerosols
- B01D53/34—Chemical or biological purification of waste gases
- B01D53/46—Removing components of defined structure
- B01D53/48—Sulfur compounds
- B01D53/50—Sulfur oxides
- B01D53/501—Sulfur oxides by treating the gases with a solution or a suspension of an alkali or earth-alkali or ammonium compound
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B01—PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES OR APPARATUS IN GENERAL
- B01D—SEPARATION
- B01D53/00—Separation of gases or vapours; Recovering vapours of volatile solvents from gases; Chemical or biological purification of waste gases, e.g. engine exhaust gases, smoke, fumes, flue gases, aerosols
- B01D53/34—Chemical or biological purification of waste gases
- B01D53/46—Removing components of defined structure
- B01D53/48—Sulfur compounds
- B01D53/50—Sulfur oxides
- B01D53/501—Sulfur oxides by treating the gases with a solution or a suspension of an alkali or earth-alkali or ammonium compound
- B01D53/502—Sulfur oxides by treating the gases with a solution or a suspension of an alkali or earth-alkali or ammonium compound characterised by a specific solution or suspension
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B01—PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES OR APPARATUS IN GENERAL
- B01D—SEPARATION
- B01D53/00—Separation of gases or vapours; Recovering vapours of volatile solvents from gases; Chemical or biological purification of waste gases, e.g. engine exhaust gases, smoke, fumes, flue gases, aerosols
- B01D53/34—Chemical or biological purification of waste gases
- B01D53/46—Removing components of defined structure
- B01D53/48—Sulfur compounds
- B01D53/50—Sulfur oxides
- B01D53/508—Sulfur oxides by treating the gases with solids
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B01—PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES OR APPARATUS IN GENERAL
- B01D—SEPARATION
- B01D2251/00—Reactants
- B01D2251/40—Alkaline earth metal or magnesium compounds
- B01D2251/404—Alkaline earth metal or magnesium compounds of calcium
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B01—PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES OR APPARATUS IN GENERAL
- B01D—SEPARATION
- B01D2257/00—Components to be removed
- B01D2257/30—Sulfur compounds
- B01D2257/302—Sulfur oxides
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Chemical & Material Sciences (AREA)
- Environmental & Geological Engineering (AREA)
- Health & Medical Sciences (AREA)
- Biomedical Technology (AREA)
- Analytical Chemistry (AREA)
- General Chemical & Material Sciences (AREA)
- Oil, Petroleum & Natural Gas (AREA)
- Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
- Mechanical Engineering (AREA)
- General Engineering & Computer Science (AREA)
- Treating Waste Gases (AREA)
Description
Vynález se týká absorpčního výrobku pro absorpci tělesných tekutin, zejména měsíčků a krve. Vynález se zejména týká tenké hygienické vložky mající tlouštku menší než přibližné 5 milimetrů a jehož absorpční jádro je tvořeno alespoň třemi absorpčními členy, které mají předem stanovenou sací kapacitu ve směru osy x a osy y.
Dosavadní stav techniky
Absorpční výrobek se týká výrobků jako jsou pleny, hygienické vložky, sportovní kalhoty, části oděvů pro neschopné udržet moč nebo stolici, polštáře na noc, vložky kalhot, vložky pod paží a podobné, které jsou využívány pro absorbováni tělesných tekutin jako jsou moč, měsíčky, krev, pot a další exkrementy vylučované tělem. Hygienické vložky rovněž označované jako menstruační vložky, dámské vložky, noční vložky, vložky kalhot a vložky do podpaží jsou tvarovány pro ženy pro absorbování měsíčků a dalších tělesných tekutin, vylučovaných před, během a po období menstruace. Hygienické vložky jsou vnější ochranou, která je tvarována pro umístění do blízkosti pohlavního orgánu lidského těla a jsou obvykle udržovány v požadované poloze adhezivnim nebo mechanickým příchytem. Hygienické vložky se rovněž liší od vložek kalhot a vložek do podpaží v několika dalších detailech. Hygienické vložky jsou obvykle větší a mají více patrné třírozměrné uspořádání, jsou užší na výšku a jsou vzhledově objemnější než vložky kalhot nebo vložky do podpaží.
Vzhledem k tomu, že hygienické vložky jsou obvykle používány během podstatné délky menstruačního období, jsou tyto konstruovány pro absorbování většího množství tělesné tekutiny a jsou tvarovány tak, aby mohly být používány po delší časové období než vložky do kalhot nebo vložky do podpaží. Výstižně,
- 2 hygienické vložky jsou konstruovány pro zajištění středního průtoku a mají celkovou absorpční kapacitu v rozsahu od 20 do 50 gramů tekutiny.
Dnešní sociální zmény umožňují ženám být více aktivní ve sportovní činnosti a dalších typech fyzických aktivit. Tyto změny jsou doprovázeny změnou oblečení a dávají ženám možnost nošení oblečení, obepínajících těsněji tělo. Současné hygienické vložky mají tloustku větší než 6 milimetrů (mm) a mohou způsobit vypoulení v blízkosti pohlavních orgánů pokud jsou použity pod sportovním úborem nebo kalhotami. Celková velikost a uspořádání hygienických vložek může rovněž omezit pohyb končetin nebo způsobit potíže když žena provozuje sport nebo jinou fyzickou námahu. Vzhledem k tomu je reálná nutnost vyvinutí tenké hygienické vložky, která je na tloustku užší než 5 mm, je pružná a je schopná absorbovat tolik tělesné tekutiny jako stávající dostupné výrobky.
Při vyvíjení tenké hygienické vložky o tloušce menší než přibližně 5 mm bylo zjištěno, že takovéto výrobky mají při nošení snahu kroutit se a mačkat se. Zmáčknutí hygienické vložky mezi stehny a výsledná deformace při pohybu ženy způsobí, že vnější povrch hygienické vložky dosáhne zahnutý nebo konvexní tvar. Takovéto zkroucení a zmačkání je označováno jako zkrucování, protože může být docíleno toho, že hygienická vložka nabyde podobu válce. Tento zkrucovací efekt je nežádoucí, protože takováto hygienická vložka není schopna absorbovat tekutinu, která je v kontaktu s vnějším povrchem. Tekutina vycházející z vagíny má tendenci zkroutit hygienickou vložku před tím než tato je schopná tekutinu absorbovat. Proto tekutina proniká do spodního prádla. Toto pronikání je značné během období s větším výtokem. Z tohoto důvodu je potřebné zkonstruovat absorpční výrobek, který má kapacitu pro rychlé sáni tělesných tekutin v rovině x - y pro větší část absorpce tak, aby se zabránilo předčasnému prosáknuti.
- 3 Je rovněž potřebné zhotovit absorpční výrobek který je odolný zkrucováni a mačkání během používání hygienické vložky.
Podstata vynálezu
Tento vynález se týká absorpčního výrobku s tloušťkou menší než přibližně 5 mm. Absorpční výrobek sestává z tekutinu propustné povrchové vrstvy, tekutinu nepropustné spodní vrstvy a absorpčního jádra, umístěného mezi nimi. Absorpční jádro je zhotoveno z alespoň třech absorpčních členu, uspořádaných ve vertikálním směru. První absorpční člen je umístěn v blízkosti povrchové vrstvy a třetí absorpční člen je umístěn v blízkosti spodní vrstvy. Každý absorpční člen má zvětšenou sací kapacitu tekutiny ve směru osy x a osy y tak, že sací kapacita prvního absorpčního členu je menší než sací kapacita druhého absorpčního členu a sací kapacita třetího absorpčního členu je větší než sací kapacita druhého absorpčního členu. Různá sací kapacita třech absorpčních členů umožňuje systematickou distribuci tělesné tekutiny přicházející od povrchové vrstvy, nacházející se na straně těla, dolů, pro absorbci umožňující větší využití absorpčního jádra.
Hlavním předmětem tohoto vynálezu je zhotovení absorpčního výrobku pro absorbování tělesné tekutiny, zejména měsíčků a krve. Konkrétnějším předmětem tohoto vynálezu je zhotovení tenké hygienické vložky mající alespoň tři absorpční členy, které zvyšují sací kapacitu.
Ještě dalším předmětem tohoto vynálezu je zhotovení tenké hygienické vložky, která je odolná proti kroucení a mačkání během používání.
Další předměty a výhody tohoto vynálezu budou lidem znalým této oblasti techniky zřejmé z následujícího popisu a přiložených obrázků, kde jsou uvedeny stejné vztahové značky, shodné nebo obdobné části jsou znázorněny obecným symbolem.
- 4 Přehled obrázků na výkresech
Na obr. 1 je znázorněna v axonometrickém pohledu v částečném řezu hygienická vložka obsahující alespoň tři absorpční členy.
Na obr. 2 je znázorněna v axonometrickém pohledu v částečném řezu hygienická vložka obsahující čtyři absorpční členy, kde druhý absorpční člen, ve tvaru písmena C, obepíná čtvrtý absorpční člen, ve tvaru písmena E.
Na obr. 3 je znázorněna v axonometrickém pohledu v částečném řezu hygienická vložka obsahující čtyři absorpční členy, kde druhý absorpční člen, ve tvaru písmena C, obepíná čtvrtý rovinný absorpční člen.
Na obr. 4 je znázorněno v axonometrickém pohledu zařízení užité pro určení mačkavosti podle tohoto vynálezu.
Příklady provedení vynálezu
Na obr. 1 je znázorněn absorpční výrobek 10, který je schopen absorbovat tělesnou tekutinu. Absorpčním výrobkem může být plena, tréninková vložka, hygienická vložka, vložka do kalhot, celonočni poduška, vložka pro neschopné udržet moč nebo stolici, vložka do podpaží nebo jakýkoli jiný známý absorpční výrobek, schopný absorbovat moč, měsíčky, krev, pot, exkrementy nebo jiné tělesné tekutiny vylučované člověkem. Pouze pro účely objasnění a znázornění bude absorpční výrobek 10 popsán na hygienické vložce. Pro odborníky v dané oblasti techniky je zřejmé, že takto popsaný vynález může být využit v mnoha dalších jednorázových absorpčních výrobcích.
Absorpční výrobek 10 v podobě hygienické vložky sestává z tekutinu propustné povrchové vrstvy 12, tekutinu nepropustné spodní vrstvy 14 a absorpčního jádra 16, umístěného mezi nimi. Přiklad provedeni vynálezu se týká zejména absorpčního jádra 16
- 5 a absorpčních vlastností a vlastností popisujících mačkavost na absorpčním výrobku 10 v podobě hygienické vložky. Absorpční jádro 16 je zhotoveno z alespoň třech absorpčních členů: prvního absorpčního členu 18, druhého absorpčního členu 20 a třetího absorpčního členu 22, které jsou umístěny ve vertikálním směru. Pokud vezmeme jako výchozí bod povrchovou vrstvu 12, jsou absorpční členy 18, 20 a 22 uspořádány tak, že první absorpční člen 18 je umístěn v blízkosti povrchové vrstvy 12, druhý absorpční člen 20 je umístěn pod prvním absorpčním členem 18 a třetí absorpční člen 22 je umístěn v blízkosti spodní vrstvy 14. Absorpční členy 18, 20 a 22 mohou být umístěny uvnitř absorpčního jádra 16 tak, že sací kapacita každého následného absorpčního členu od povrchové vrstvy 12 k spodní vrstvě 14 se zvětšuje vzhledem k předchozímu absorpčnímu členu. Například druhý absorpční člen 20 má sací kapacitu větší než první absorpční člen 18 a třetí absorpční člen 22 má sací kapacitu větší než první absorpční člen 18 nebo druhý absorpční člen 20. Tato konstrukce umožňuje větší využití absorpčních členů 18, 20 22 a rovněž absorpčního jádra 16.
Absorpční výrobek 10 v podobě hygienické vložky je přibližně 150 mm až přibližně 320 mm dlouhý a přibližně 60 mm až přibližně 120 mm široký a má tvar oválu se zaoblenými konci, ale každému je zřejmé, že tvar absorpčního výrobku 10 v podobě hygienické vložky není omezující podmínkou. Absorpčního výrobku 10 v podobě hygienické vložky má tloušťku nebo výšku menší než přibližné 5 mm a s výhodou menší než asi 4 mm.
Při podrobnějším pohledu na některé prvky absorpčního výrobku 10 v podobě hygienické vložky je povrchová vrstva 12 vytvořena pro použití pro kontakt s tělem a měla by být propustná. Povrchová vrstva 12 může být zhotovena z tkaného nebo netkaného materiálu, ze syntetického nebo přírodního materiálu a tělesná tekutina může přes ni snadno pronikat. Vhodné materiály obsahují výztužné sítě z polyesterových, polypropylenových, polyetylenových, nylonových nebo dalších tepelně spojitelných
- 6 vláken. Další polymery jako jsou kopolymery polypropylenu a polyetylénu, lineárního nízkohustotního polyetylénu vytváří perforovanou síť rovněž dobře. Výhodným materiálem povrchové vrstvy je SULTEX PF10 dodávaný firmou Pantex S.R.L, se sídlem v Agliana Pistoia, Itálie. Povrchová vrstva 12 může být rovněž zhotovena z termoplastické fólie opatřené otvory a pokryté na obou stranách netkaným materiálem. Toto umožňuje příjemný kontakt se stehny vzhledem k rychlému průtoku tělesné tekutiny přes povrchovou vrstvu 12.
Pro usnadnění pohybu tělesné tekutiny ve směru dolů hygienickou vložkou je možné vytvořit v povrchové vrstvě 12 množství otvorů, které nejsou znázorněny. Otvory mohou být rozmístěny v povrchové vrstvě 12 náhodné nebo pravidelně, nebo mohou být umístěny pouze na úzkém podélném pásu nebo pruhu podél osy x - x hygienické vložky. Otvory umožňují rychlý průchod tělesné tekutiny směrem dolů do absorpčního jádra 16. Velikost, tvar a průměr každého otvoru může být různý podle momentální potřeby.
Spodní vrstva 14 je obecné tekutinu nepropustná a je přizpůsobena tvaru vnitřnímu povrchu, to jest části rozkroku spodního prádla (není znázorněno). Spodní vrstva 14 může být konstruována pro umožnění průchodu vzduchu nebo potu do absorpčního výrobku 10 zároveň se zabráněním průchodu tekutiny ven. Spodní vrstva 14 může být zhotovena z různých materiálů majících výše uvedené vlastnosti. Vhodným materiálem je mikrotlačená polymerická fólie jako je polyetylén nebo polypropylen. Výhodným materiálem je polyetylenová fólie mající tlouštku v rozsahu od přibližně 0,2 tisícin palce (0,005 mm) do přibližně 5,0 tisícin palce (0,127 mm) s výhodou od přibližně 0,5 tisícin palce (0,013 mm) do přibližně 3,0 tisícin palce (0,076 mm). Povrchová vrstva 12 a spodní vrstva 14 se mohou překrývat a navzájem být v kontaktu po obvodu absorpčního jádra 16. Povrchová vrstva 12 a spodní vrstva 14 mohou být navzájem spojeny svými obvody pomocí adhezivniho spoje, tepelného spoje
- 7 nebo jiného způsobu známého z uvedené oblasti techniky.
Absorpční jádro 16 obsahuje alespoň tři oddělené odlišné absorpční členy 18., 20 a 22, z nichž má každý zvětšenou sací kapacitu ve směru os x a y.
V popisované výhodné konstrukci absorpčního jádra 16 jsou popsány složky, ležící na základním povrchu spodní vrstvy 14 pod absorpčním jádrem 16 a s povrchovou vrstvou 12 nahoře. Proto může být absorpční jádro 16 popsáno s pomoci jeho x-ové, y-ové a z-ové os, znázorněných s ním. X-ová osa leží podél absorpčního výrobku 10 v podobě hygienické vložky, y-ová osa je kolmá na osu x, to jest jde podél šířky absorpčního výrobku 10 v podobě hygienické vložky a z-ová osa je kolmá na rovinu x - y, to jest jde podél výsky nebo tlouštky hygienické vložky.
První absorpční člen 18 může mít tvar shodný s tvarem absorpčního výrobku 10 v podobě hygienické vložky. První absorpční člen 18 má s výhodou obdélníkový tvar s délkou rovnou nebo menši než je celková délka absorpčního výrobku 10 v podobě hygienické vložky a šířkou menší než je šířka absorpčního výrobku 10 v podobě hygienické vložky. Délka je přibližně 152 mm až přibližně 304 mm a šířka je mezi přibližně 12 mm až přibližné 40 mm. První absorpční člen 18 má s výhodou délku přibližně rovnu délce hygienické vložky a šířku v rozmezí přibližně od 25,4 mm do přibližně 38,1 mm a zejména okolo 34 mm.
První absorpční člen 18 může být vyroben z materiálu, který je schopný ve směru z rychlého pohlceni tělesné kapaliny, která je přivedena na povrchovou vrstvu 12. Vzhledem k tomu, že první absorpční člen 18 je užší než absorpční výrobek 10 v podobě hygienické vložky, jsou strany prvního absorpčního členu 18 umístěny v určité vzdálenosti od podélných stran hygienické vložky a tělesná tekutina je vedena do prostoru uvnitř obvodu prvního absorpčního členu 18 dříve než je propuštěna dolů a absorbována druhým absorpčním členem 20. Toto uspořádání
- 8 umožňuje shromaždování tělesné tekutině ve středové části hygienické vložky a její prosákávání ve směru dolů tak, že je možné absorbovat větší množství druhým absorpčním členem 20.
Výhodným materiálem pro první absorpční člen 18, který má vysokou sací kapacitu ve směru osy z, je materiál dostupný u firmy Kimberly-Clark Corporation v Neenah, Wisconsin, známý jako PRISM. Popis PRISM je uveden v patentovém spisu US č. 5,336,552 původce Straek a kolektiv, stejného přihlašovatele jako je přihlašovatel této přihlášky. Tento patent je uveden jako odkaz a tvoří součást této přihlášky. PRISM jsou v podstatě netkané svazky, obsahující extrudovaná vícesložková polymerická vlákna obsahující první a druhé polymerické složky, umístěné v podstatě ve výrazných zónách napříč průřezu vícesložkových svazků a vystupujících plynule ve směru délky vícesložkových svazků. Svazky jsou s výhodou nepřerušovaná vlákna, která mohou být zhotovována netkaci technikou. Druhá složka svazků tvoří alespoň část obvodového povrchu vícesložkových svazků, procházejících ve směru délky vícesložkových svazků a obsahuje směs polyolefinu a etylen alkyl akrylat kopolymeru. Spojení mezi vícesložkovými svazky může být vytvořeno za působení tepla.
Podrobněji, první polymerická složka vícesložkových svazků je přítomna v množství od přibližně 20 do přibližně 80 procent hmotnosti svazků a druhá polymerická složka je přítomna v množství od přibližně 80 do přibližně 20 procent hmotnosti svazků. S výhodou je první polymerická složka vícesložkových svazků přítomna v množství od přibližně 40 do přibližně 60 procent hmotnosti svazků a druhá polymerická složka je přítomna v množství od přibližně 60 do přibližně 40 procent hmotnosti svazků.
Termín svazek, tak jak je užit zde, označuje podlouhlé extrudované prvky získané protlačováním polymeru přes lisovací nástroj jako je lisovadlo. Svazky obsahují vlákna, která jsou nespojitá a mají definovanou délku a další vlákna, která jsou
- 9 spojitá s materiálem svazků. Netkaná textilie podle tohoto vynálezu může být zhotovena ze staplových vícesložkových vláken. Takováto staplová vlákna mohou být mykána a vázána do podoby netkané textilie. Přičemž s výhodou je netkaná textilie podle tohoto vynálezu vyrobena pomocí stálého dodávání netkaných vícesložkových vláken, která jsou extrudována, tažena a pokládána na pohybující se formovací plochu.
Typy netkaných materiálů, které mohou být použity jsou proudem vzduchu vázané mykané tkaniny, infračerveně vázané mykané tkaniny a vzduch propustné vázané mykané tkaniny. Infračervené a vzduch propustné vázané mykané tkaniny mohou s výhodou obsahovat směs různých vláken a délka vláken uvnitř vybrané tkaniny může být v rozsahu od přibližně 1,0 do přibližně 3,0 palců (25,4 až 76,2 mm) a střední pločná hmotnost od přibližně 0,02 g/cm2 do přibližně 0,06 g/cm2.
První absorpční člen 18 může být z netkané vlákenné tkaniny, která obsahuje okolo 75 procent polyesterových vláken s nejméně 6 deniery jako jsou PET (polyetylentereftalat) vlákna dodávané firmou Hoechst Celanese. Polyesterová vlákna mají délku v rozsahu od přibližně 1,5 do přibližně 2,0 palců (38,1 až 50,8 mm). Zbývajících 25 procent vláken tkaniny může být kompozit dvousložkových spojených vláken s né více než 3 deniery a s výhodou s přibližně 1,5 deniery. Délka dvojsložkových vláken je v rozsahu od přibližně 1,5 do přibližně 2 palců (38,1 až 50,8 mm). Vhodnými dvojsložkovými vlákny jsou smáčivá polyetylen/polypropylenová dvojsložková vlákna dodávaná firmou Chisso, obchod má kancelář umístěnu v Osace v Japonsku. Dvoj složkové vlákno může být kompozitem typu oplášťovaného jádra s jádrem tvořeným polypropylenem a pláštěm tvořeným polyetylénem. Polyesterová vlákna a dvojsložková vlákna jsou obvykle homogenně smíchána dohromady a netvoří vrstvennou strukturu. Vlákna mohou být zpracována do mykané tkaniny, která je tepelně spojena, zrovna tak jako tlakovým vzduchem nebo infračerveným zářením.
- 10 Druhý absorpční člen 20 je umístěn ve vertikálním směru pod prvním absorpčním členem 18 a má větší sací kapacitu ve směru osy x a osy y než první absorpční člen 18. Druhý absorpční člen 2_0 má s výhodou sací kapacitu alespoň třikrát větší než první absorpční člen 18.· Druhý absorpční člen 20 múze mít délku přibližně od 152 mm do přibližné 304 mm as výhodou je jeho délka rovna délce , absorpčního výrobku 10 v podobě hygienické vložky. Šířka druhého absorpčního členu 20 může být rovna šířce prvního absorpčního . členu 18, ale s výhodou je širší. Šířka druhého absorpčního členu 20 muže být od přibližně 50,8 mm do přibližné 76,2 mm a s výhodou okolo 63,5 mm.
Druhý absorpční člen 20 může být z hydrofilního materiálu zhotoveného z různých typu přírodních nebo syntentických vláken obsahujících vlákna celulózy, vlákna s povrchové aktivním činidlem s odrazem, vlákna z dřevěné drté, regenerovanou celulózu, bavlněná vlákna nebo směsi dalších vláken. S výhodou je druhý absorpční člen 20 z materiálu popsaného v US patentu č. 4 100 324 a je obecné znám jako coform. Coform je dodávaný firmou Kimberly-Clark Corporation se sídlem v Neenah, Wisconsin a je obvykle z netkaného materiálu majícího zakončení v podobě vláken a je zhotoven z prodyšného základu z termoplastických polymerních vláken a množstvím jednotlivých vláken z dřevěné drtě. Termoplastické polymerní vlákno má obvykle střední průměr menší než 10 mikronů s jednotlivými vlákny dřevěné drtě umístěnými v základu a obalem udržujícím tyto mikrovlákna navzájem od sebe. Materiál je vyroben počátečním užitím primárních svazků se směsí mikrovláken a sekundárních svazků obsahujících vlákna dřevěné drté a spojováním dvěmi turbulentními proudy pro vytvoření integrovaného svazku ve směru vytvářeného povrchu. Vzhled v podobě vláken tohoto materiálu vytváří na pohled dojem absorbentu. Rovněž vázání u materiálu coformu zvyšuje pružnost v porovnání s klasickými celulózovými absorbenty.
Druhý absorpční člen 20 absorpčního jádra 16 má obvykle plošnou hmotnost větší než další absorpční členy. Plošná hmotnost
- 11 druhého absorpčního členu 20 je obvykle v rozsahu od přibližně 50 gramů na metr čtvereční (g/m2) do přibližně 300 g/m2 a s výhodou je od přibližné 100 g/m2 do přibližně 200 g/m2. Druhý absorpční člen 20 má v ještě výhodnějším provedení plošnou hmotnost alespoň 1,5 krát větší než je plošná hmotnost třetího absorpčního členu 22.
Třetí absorpční člen 22 je umístěn mezi druhým absorpčním členem 20 a spodní vrstvou 14. Třetí absorpšni člen 22 má vysokou sací kapacitu, zejména pro měsíčky a může být zhotoven z vhodných pórovitých vláken. Třetí absorpční člen 22 je z přechodného materiálu vykazujícího výborné vlastnosti při menstruaci. Přechodný materiál je popsán v US patentu č. 4 798 603 přihlášený Mayerem a kolektiv a popisuje uvedené použití. Tento vynález je přihlášen a tvoří součást této přihlášky.
První absorpční člen 18 v podstatě působí jako tekutinu vodící člen pro vedení tělesné tekutiny knotovým efektem ve směru osy z a dále od povrchové vrstvy 12 tak, že povrchová vrstva 12 zůstává suchá a příjemná při nošení. Druhý absorpční člen 20 začíná vést tekutinu z prvního absorpčního členu 18 a poté knotovým efektem tekutinu ve směru jeho délky a šířky před zavedením tekutiny do třetího absorpčního členu 22. Třetí absorpční člen 22, který vede tekutinu podél jeho délky a šířky využívá větší rozsah sací kapacity. Proto, třetí absorpční člen 22 může být zcela nasycen než je tekutina vedena nahoru do druhého absorpčního členu 20. Tato činnost zajišťuje dobrý vizuální signál při použiti pro uživatele, že tekutina zůstává ve spodní části absorpčního výrobku 10 v podobě hygienické vložky, čímž zvýrazňuje při užití vizuelní signál pro uživatele. Tekutina se rovněž šíří ve směru druhého absorpčního členu 20 a třetí absorpční člen 22 zadržuje tekutinu ve vzdálenosti od okrajů hygienické vložky. Toto umožňuje větší využití absorpčního jádra 16. a pomáhá redukovat pravděpodobnost prosáknutí.
Na obr. 2 je znázorněno další možné provedení hygienické
- 12 vložky 10'. Materiály použité v hygienické vložce 10' jsou shodné s materiály uvedenými na obr. 1, kromé zařazeného čtvrtého absorpčního členu 24. Druhý absorpční člen 20 je ve tvaru písmena C a má dva protilehlé podlouhlé okraje, které jsou umístěny od sebe tak, že s výhodou jsou mezi nimi vytvořeny podlouhlé otvory nebo drážky. Tvar písmena C umožňuje druhému absorpčnímu členu 20 vytvořit napětí, které umožňuje hygienické vložce 10' lepši a stabilnější potřebný kontakt s tělem uživatelky v potřebné poloze. Je známo, že absorpční výrobek může být udržován ve stabilním doteku s tělem, pravděpodobnost prosáknutí je tím značně zmenšena. Rozevření je s výhodou takové, že umožňuje průtok ke čtvrtému členu 24, který je umístěn uvnitř druhého absorpčního členu 20 ve tvaru písmena C. Tato volná cesta je zejména využita pokud jsou tělesnou tekutinou měsíčky, protože tak vznikne volný průchod umožňující viskózní pohyb tekutiny z prvního absorpčního členu 18 dolů do čtvrtého absorpčního členu 24, Cesta, která umožňuje rychlé prosáknutí tělesné tekutiny do středu absorpčního jádra 16 je vysoce výhodná pro udržení suché povrchové vrstvy 12 a zajištění nepropustného výrobku. Čtvrtý absorpční člen 24 je umístěn uvnitř druhého absorpčního členu 20 ve tvaru písmena C a má větší sací kapacitu než druhý absorpční člen 20, ale menší než je sací kapacita třetího absorpčního členu 22. Třetí absorpční člen 22 je shodný s tím, který je popsán pomocí obr. 1.
Čtvrtý absorpční člen 24 může obsahovat jednu nebo více vrstev nesmáčivého stabilního materiálu, takového jako je jednoduchá vrstva tkaniny, která je znázorněna na obr. 3, nebo tkaniny složené do podoby účinného nékolikavrstvého absorpčního členu. Jak je vidět na obr. 2, tkanina složená do tvaru písmena E je výhodná vzhledem ke své snadné výrobě a snadnému složeni. Tkanina může mít plošnou hmotnost v rozsahu od přibližně 10 g/m2 do přibližně 200 g/m2, s výhodou od přibližné 20 g/π2 do přibližné 150 g/m2 a zejména s výhodou menší než přibližně 75 g/m2. Bez ohledu na plošnou hmotnost neskládané tkaniny, bude výhodná celková plošná hmotnost tkaniny menší než přibližné 400
- 13 2 g/m a s výhodou menší než přibližné 200 g/m2. Například, tkanina mající plošnou hmotnost 100 g/m2 složená na jednu polovinu by měla mít celkovou plošnou hmotnost 200 g/m2.
Tkanina může být vyrobena z vláken tvrdého dřeva a/nebo měkkého dřeva. Tkanina má vhodnou porézní strukturu a vykazuje výbornou sací kapacitu, zejména pro měsíčky, čtvrtý absorpční člen 24 může mít šířku přibližně rovnou, menší nebo větší než je šířka prvního absorpčního členu 18. Je zřejmé, že čtvrtý absorpční člen 24 může mít šířku rovnu šířce druhého absorpčního členu .20, je-li potřeba. Délka čtvrtého absorpčního členu 24 může být v rozsahu od přibližně 127 mm do přibližné 304 mm.
Bylo popsáno, že zdokonalená absorpční struktura je provedena pro zvýšení absorpčních vlastností zrovna tak jako vnější nemačkovasti tenkého absorpčního výrobku 10, 10' nebo 10 v podobě hygienické vložky. Nemačkavost je důležitá pro řádnou funkci absorpčního výrobku 10, 10' nebo 10 v podobě hygienické vložky na těle při používání. Celková struktura uvedeného absorpčního jádra 16 umožňuje absorpčnímu jádru 16 omezovat mačkání a kroucení během používání. Absorpční jádro 16 rovněž vykazuje výbornou odolnost proti vlhkosti. Odolností proti vlhkosti se myslí to, že absorpční výrobek 10 v podobě hygienické vložky nebude stlačen méně než na 50 procent své původní šířky pokud bude naplněna 30 ml destilované vody a tlakem 250 gramů z boku podle dále uvedeného postupu.
Na obr. 4 je znázorněno testovací zařízení 100, které může být užito pro analýzu absorpčního výrobku 10 v podobě hygienické vložky sestávající ze dvou 12,7 mm silných vertikálně umístěných kusů čistých LEXANových plastových stěn 102 a 104, umístěných vertikálně na základu 10 6 o rozměrech 101,6 mm krát 114.3 mm, opatřeným ve středu otvorem o průměru 60 mm. Mezi vertikálními stěnami 102 a 104 je mezera široká 14,3 mm. Vertikální stěny 102 a 104 mají rozměry přibližné 120,65 mm na šířku a asi 73 mm na výšku měřeno od horní strany základu 106. Testovací zařízení 100
- 14 bylo použito pro vloženi absorpčního výrobku 10 v podobě hygienické vložky ve vertikálním směru. Pro stlačení hygienické vložky před a po nasání vody byl použit 250 gramů téžký mosazný blok 108 o rozměrech přibližně 44,45 mm na šířku, přibližně 50,8 mm na výšku a přibližně 12,7 mm na tloustku.
Vzorkem byl komerční výrobek NEW FREEDOMR UltraThin s StayPut Tabs (s odstraněnou výztuhou pro získání přímých podélných stran) dodávaný firmou Kimberly-Clark Corporation; Prototyp A má povrchovou vrstvu Sultex, 40 g/m2 přestupnou vrstvu PRISM, absorpční jádro obsahující 100 g/m2 coform složený do podoby písmena C okolo 32 g/m2 látky složené do tvaru písmena E, jedna vrstva 60 g/m2 netkaného materiálu je umístěna pod kompozitem coform/tkanina; a má standardní 1 mil polyetylenovou mezivrstvu; Prototyp B má povrchovou vrstvu Sultex, 40 g/m přestupnou vrstvu PRISM, absorpční jádro obsahující 100 g/m coform složený do podoby písmena C okolo 32 g/m látky složené do tvaru písmena E; pod tímto kompozitem jsou dvě vrstvy 32 g/m2 tkaniny; a má standardní 1 mil polyetylenovou mezivrstvu.
Před testováním byly vzorky připraveny tak, že byl odstraněn ochranný papírový pás z adhezivního povrchu pro přilnutí k oděvu. Adhezivní vlastnosti tak byly deaktivovány lehkým překrytím adhezivní vrstvy klouzkem, známým z praxe pro takovéto použití. Před naplněním vzorků vodou byla změřena tloušťka vzorku jako suché stlačení. Suché stlačení bylo získáno položením mosazného bloku 108 (svou nejdelší stranou) na testovaný vzorek, který dosedl na stranu v testovacím zařízeni tak, že se blok 108 dotkl se stranou testovaného vzorku. Blok 108 dosedá přímo na střední část absorpčního výrobku 10 v podobě hygienické vložky a suché stlačení je měřeno od horní strany základu 1£6 testovacího zařízení 100 k spodní straně mosazného bloku 108.
Mokré stlačeni je prováděno po naplnění každého testovaného vzorku 30 ml vodou s pokojovou teplotou (okolo 20°C) a po následné výdrži 5 minut. Voda byla dodána do vzorků rychlostí 15
- 15 ml/minutu. Tohoto bylo docíleno užitím čerpadla MasterflexR Console Drive pump, vyráběného firmou Cole-Parmer Instrument Company, Chicago, Illinois, 60648. Voda byla čerpána přes #14 čistou trubici Tygon, dodávanou rovněž firmou Cole-Parmer. Výsledky jsou uvedeny v tabulce 1.
Tabulka 1
| Výrobek | vložka podpaží | suché stlačení | mokré stlačení | mokrá regenerace | celková kapacita | ||||
| US Tabbed 84 Ultratenké (pěnová vložka) | mm | 56 | mm | 46 | mm | 67 | mm | 49 ml | |
| Prototyp A | 82 | mm | 51 | mm | 46 | mm | 58 | mm | 52 ml |
| Prototyp B 79 (tkané jádro | mm | 51 | mm | 25 | mm | 27 | mm | 75 ml | |
| Mokré bloku 108 | stlačení od vzorku | bylo měřeno 5 sekund absorpčního výrobku | po odstranění 10 v podobě | mosazného hygienické |
vložky.
Test byl proveden pro stanovení sací kapacity různých materiálů různých absorpčních výrobků, zejména hygienických vložek. Postup testu stanovuje sací kapacitu různých materiálů použitím barevné směsi, která byla přiváděna rychlostí toku 3 + 0,5 milimetrů (ml)/30 sekund. Měření byla provedena ve dvou různých časech, 30 sekund od počátečního přítoku a 5 minut po počátečním přítoku. Zařízení a materiály nutné pro test jsou následuj ící:
1. Automatické čerpadlo schopné dodat 3 + 0,5 ml za 30 sekund. Automatické čerpadlo Cole Parmer-MasterflexR dodávané firmou Cole-Parmer Instrument Company, Chicago, Illinois 60648 pracuje spolehlivě,
2. odměrka Pyrex s obsahem 1 000 ml a s 10 ml dělením,
3. kruhový stojan - 15 palců (381 mm) vysoký,
4. jehla mající 1/8 palcový (3 mm) hrot, připojený ke kruhovému stojanu,
5. trubice Masterflex Tygon, #14, dodávané firmou Cole-Parmer Instrument Company,
6. 40ml barevné směsi vzniklé smícháním 16,7 gramů modré barvy, č. 1 prášku, dodávané firmou Warner-Jenkinson Division of Universal Foods Corporation se sídlem 2526 Baldwin Street, PO Box 14538, St. Louis, MO 63178-4538, která je smíchána s 1 000 ml destilované vody,
7. 900 ml destilované vody,
8. stopky s přesností na 0,1 sekundy, a
9. pravítko.
Před zahájením testu je 40 ml barevné směsi pozvolna mícháno s 900 ml destilované vody v odměrce Pyrex s obsahen 1 000 ml.
Vzorky byly testovány za následujících podmínek: za prvé, každý vzorek by měl být vytažen z ochranného obalu, pokud jsou vzorky umístěny v obalu. Každý vzorek by mél být udržován na teplotě 73°F + 1°F (22,8°C + 1°C) a při relativní vlhkosti 50% + 2% alespoň 2 hodiny. Při těchto podmínkách jsou vyříznuty ze středu každého vzorku zkušební vzorečky o rozměrech 2 krát 6 palce (52 mm x 152 mm). Delší vzdálenost odpovídá délce výrobku ze kterého je vzoreček vyříznut.
Testovací postup pro každý vzoreček je následující: každý 52 mm krát 152 mm vzoreček je položen na desku se stranou přiléhající k tělu nahoru. Hrot jehly je umístěn nad střed vzorečku. Spínač kontrolující průtok obarvené kapaliny z čerpadla je sepnut pro umožnění přítoku obarvené tekutiny na střed vzorečku. Stopky jsou sepnuty ihned jakmile se obarvená kapalina dotkne vzorečku. Po 30 sekundách je spínač čerpadla vypnut a zároveň jsou zastaveny stopky. Tento časový úsek představuje to co je v tabulce označeno jako počáteční smáčení a množství dodané
- 17 kapaliny muže být 3 ml. Tak rychle jak je to možné je povrchová vrstva odstraněna ze vzorečku. Délka a šířka mokré skvrny na každém absorpčním členu je měřena měřítkem. Každý absorpční člen je opatrně oddělen od sousedního členu pro další měřeni vlhké skvrny. Toto měření je zaznamenáno a představuje počáteční doplnění barevné tekutiny. Všechny absorpční členy a povrchová vrstva jsou poté vráceny do své původní polohy a jsou zapnuty stopky. Po pěti minutách jsou stopky zastaveny. Tak rychle jak je to možné je povrchová vrstva odstraněna ze vzorečku. Délka a šířka mokré skvrny na každém absorpčním členu je měřena, toto měření je zaznamenáno jak je uvedeno výše. Tato měřeni jsou zaznamenána jako měření po 5 minutách od namočení. Toto je konečné měření.
Data uvedená v tabulce 2 byla získána výše popsaným testovacím postupem.
Byly testovány čtyři (4) prototypy. Prototypy byly označeny
| j ako 1, 2 , | 3 | a | 4. Konstrukce | každé vložky | je | následuj ící: |
| Tabulka 2 | ||||||
| Vel. zabarvani | Vel. zabarvení | |||||
| Výrobek Poměr | č | lenů po | dodání 3 ml | po | 5 min. | |
| 1 coform | (2) | PRISM (1) | 4,87 | 5,4 | ||
| tkanina | (3) | * | coform (2) | 2,01 | 2,68 | |
| netkán. | (4) | « | tkanina (3) | 0.69 | 0.50 | |
| 2 coform | (2) | • | PRISM (i) | 3,87 | 4,14 | |
| tkanina | (3) | * | coform (2) | 1,44 | 2,02 | |
| netkán. | (4) | • | tkanina (3) | 1.09 | 1.01 | |
| 3 coform | (2) | • | PRISM (1) | 3,23 | 3,61 | |
| netkán. | (3) | • | coform (2) | 2.18 | 2.69 | |
| 4 coform | (2) | • | PRISM (1) | 5,6 | 596 | |
| netkán. | (3) | • | coform (2) | 1,26 | 1,64 | |
| tkanina | (4) | • | netkán. (3) | 0.91 | 0.97 |
Výrobek kompozit 1: Sultex, PRISM, coform ve tvaru písmena C,
- 18 tkanina ve tvaru písmena E (uvnitř coform), netkaná textilie.
Výrobek kompozit 2: Sultex, PRISM, coform ve tvaru písmena C, tkanina ve tvaru písmena E (pod coform), netkaná textilie.
Výrobek kompozit 3: Sultex, PRISM, coform, netkaná textilie.
Výrobek kompozit 4: Sultex, PRISM, coform, netkaná textilie, tkanina ve tvaru písmena E pod netkanou textilií.
Sultex : Povrchový materiál dostupný u Pantex S.R.L., Agliana Pistoia, Itálie.
PRISM : 40g/m2 plošná hmotnost coform : 100 g/m2 plošná hmotnost směsi 60/40 polypropylenu a buničiny vyráběné firmou Kimberly-Clark Corporation.
netkaná textilie: 60 g/m2 mikrovláken vyráběných firmou Kimberly-Clark Corporation.
Jak je možné vidět z údajů po pěti minutách od počátečního namočení, délka, která je představovaná velikostí délky skvrny, skvrny tekutiny v netkané textilii absorpčních členů byla větší než v předchozích absorpčních členech kromě prototypu 1. Toto může být vysvětleno umístěním tkaniny uvnitř comformu. Toto uspořádání absorpčních členů umožňuje průchod tekutiny rychleji ve směru tkaniny uvnitř coform ukazující nesprávné relativní sací rozsahy absorpčního materiálu.
I když je vynález popsán s odkazem na několik konkrétních provedení, je zřejmé, že existuje mnoho řešení, modifikací a variant, které budou odborníkům v dané oblasti techniky snadno pochopitelné. Proto tento vynález zahrnuje všechny možnosti, modifikace a varianty, které jsou založeny v duchu a na principu přiložených nároků.
Claims (22)
1. Absorpční výrobek obsahujícího tekutinu propustnou povrchovou vrstvu, tekutinu nepropustnou spodní vrstvu a absorpční jádro mezi nimi, absorpční jádro obsahuje alespoň tři absorpční členy uspořádané ve vertikálním směru, vyznačující se t i m, že uvedená povrchová vrstva a uvedená spodní vrstva jsou umístěny v blízkosti uvedeného prvního absorpčního členu a třetího absorpčního členu, každý z uvedených absorpčních členů má zvětšenou sací kapacitu o 3 mililitry barvené destilované vody ve sméru osy x a osy y, uvedený druhý absorpční člen má sací kapacitu ve směru uvedených os x a y větší než první absorpční člen a třetí absnrnřní rl Oři .i . ' i * — ---- — —- — w qukíi u uvcueiiyuii °s x a y větší než uvedený druhý absorpční člen, uvedený absorpční výrobek má nemačkavost za vlhka větší než přibližně 250 gramů a jeho tlouštka je menší než přibližně 5 mm.
2. Absorpční výrobek podle nároku 1,vyznačující se tím, že sací kapacita uvedeného druhého absorpčního členu ve sméru os x a y je alespoň třikrát větší než sací kapacita uvedeného prvního absorpčního členu ve směru uvedených os.
3. Absorpční výrobek podle nároku 2,vyznačující se t í m, že uvedený první absorpční člen je tvořen vázanou tkaninou mající střední objemovou hustotu od přibližně 0,02 g/cm3 do přibližně 0,06 g/cm3.
4. Absorpční výrobek podle nároku 3,vyznačující se tím, že uvedený první absorpční člen je zhotoven z vzduchem vázané mykané tkaniny, infračerveně vázané mykané tkaniny, vzduchem vázané mykané tkaniny a bod po bodu seřazené vázané tkaniny.
5. Absorpční výrobek podle nároku 2, v y z tím, že uvedený první absorpční člen načujíci se obsahuje dvojsložková
- 20 vlákna zhotovená z polypropylenu a polyetylénu.
6. Absorpční výrobek podle nároku 1,vyznačující se tím, že každý absorpční člen má předem stanovenou šířku a šířka uvedeného prvního absorpčního členu je menší než šířka uvedeného druhého absorpčního členu
7. Absorpční výrobek podle nároku 6,vyznačující se tím, že uvedený druhý absorpční člen má plošnou hmotnost větší než uvedený třetí absorpční člen.
8. Absorpční výrobek podle nároku 7,vyznačující se tím, že uvedená plošná hmotnost uvedeného druhého absorpčního členu je alespoň přibližně 1,5 krát větší než plošná hmotnost uvedeného třetího absorpčního členu.
9. Absorpční výrobek podle nároku 1,vyznačující se tím, že obsahuje čtvrtý absorpční člen umístěný v blízkosti uvedeného druhého absorpčního členu, uvedený čtvrtý absorpční člen má sací kapacitu ve směru os x a y menší než uvedený třetí absorpční člen.
10. Absorpční výrobek podle nároku 9,vyznačující se tím, že uvedený čtvrtý absorpční člen má sací kapacitu větší než uvedený druhý absorpční člen.
11. Absorpční výrobek podle nároku 9,vyznačující se tím, že uvedený čtvrtý absorpční člen je z nesmáčivého stabilního materiálu.
12. Absorpční tím, že uvedený čtvrtý absorpční člen je z tkaniny mající o celkovou plošnou hmotnost menší než 400 g/m .
13. Absorpční výrobek podle nároku 1,vyznačující se tím, že absorpční jádro obsahuje alespoň čtyři absorpční členy
- 21 uspořádané ve vertikálním směru a uvedená povrchová vrstva a uvedená spodní vrstva jsou umístěny v blízkosti uvedeného prvního absorpčního členu a třetího absorpčního členu, uvedený čtvrtý absorpční člen je umístěn v blízkosti druhého absorpčního členu kde každý z absorpčních členů má zvětšenou sací kapacitu o 3 mililitry barvené destilované vody ve směru osy x a osy y, uvedený druhý absorpční člen má sací kapacitu ve směru uvedených os x a y větší než první absorpční člen a čtvrtý absorpční člen má sací kapacitu ve směru uvedených os x a y menší než uvedený třetí absorpční člen, ale větší než uvedený druhý absorpční člen, uvedený absorpční výrobek má nemačkavost za vlhka větší než přibližné 250 gramů a jeho tlouštka je menší než přibližně 5 mm.
14. Absorpční výrobek podle nároku n v v a „ z
J“*· — e t i m, že uvedený první absorpční člen obsahuje dvojsložková vlákna vyrobená z polypropylenu a polyetylénu v uspořádání strana na stranu.
15. Absorpční výrobek podle nároku 13,vyznačující se t í m, že uvedený čtvrtý absorpční člen je umístěn mezi uvedeným druhým absorpčním členem a uvedeným třetím absorpčním členem.
16. Absorpční výrobek podle nároku 13,vyznačující se t i m, ze uvedený třetí absorpční člen je ze smáčivého materiálu a uvedený čtvrtý absorpční člen je z nesmáčivého materiálu.
17. Absorpční výrobek podle nároku 16,vyznačující se t í m, že uvedený nesmáčivý materiál je tkán s celkovou plošnou váhou menší než přibližně 400 g/m2.
18. Absorpční výrobek podle nároku 17, vyznačující se tím, že uvedený čtvrtý absorpční člen je tkanivo ve tvaru písmena E, které má alespoň tři kontaktní vrstvy a druhý absorpční člen je ve tvaru písmena C, které obepíná uvedený čtvrtý absorpční člen tak, že v podstatě uzavírá uvedený čtvrtý absorpční člen.
19. Absorpční výrobek podle nároku 13,vyznačující se tím, že uvedená povrchová vrstva a uvedená spodní vrstva jsou umístěny v blízkosti uvedeného prvního absorpčního členu a třetího absorpčního členu a uvedený čtvrtý absorpční člen je z nesmáčivého stálého materiálu umístěného v blízkosti uvedeného druhého absorpčního členu, kde každý z uvedených absorpčních ' členů má zvětšenou sací kapacitu o 3 mililitry barvené destilované vody ve směru osy x a osy y, uvedený druhý absorpční 1 člen má sací kapacitu ve směru uvedených os x a y větší než uvedený první absorpční člen a čtvrtý absorpční člen má sací kapacitu ve směru uvedených os x a y menší než uvedený třetí absorpční člen, ale větší než uvedený druhý absorpční člen, uvedený první absorpční člen je tvořen dvojsložkovými vlákny zhotovenými z polypropylenu a polyetylénu v podobě strana na stranu, uvedený absorpční výrobek má nemačkavost za vlhka větší než přibližné 250 gramů a jeho tlouštka je menší než přibližně 5 mm.
20. Absorpční výrobek podle nároku 19,vyznačující se tím, že uvedený čtvrtý absorpční člen je umístěn mezi uvedeným druhým absorpčním členem a uvedeným třetím absorpčním členem.
21. Absorpční výrobek podle nároku 19,vyznačující se tím, že uvedený čtvrtý absorpční člen je tkanina mající plošnou hmotnost v rozsahu od přibližně 10 g/m2 do přibližně 200 g/m2.
22. Absorpční výrobek podle nároku 19, vyznačující se t i m, ze uvedený čtvrtý absorpční člen je tkanivo ve tvaru písmena E, které má alespoň tři kontaktní vrstvy a druhý absorpční člen je ve tvaru písmena C, které obepíná uvedený čtvrtý absorpční člen tak, že v podstatě uzavírá uvedený čtvrtý absorpční člen.
Applications Claiming Priority (2)
| Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
|---|---|---|---|
| JP05741598A JP3621822B2 (ja) | 1997-03-03 | 1998-02-23 | 排煙処理方法及び設備 |
| JP15357998A JP3564296B2 (ja) | 1998-05-18 | 1998-05-18 | 排煙処理方法 |
Publications (1)
| Publication Number | Publication Date |
|---|---|
| CZ58899A3 true CZ58899A3 (cs) | 1999-10-13 |
Family
ID=26398456
Family Applications (1)
| Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
|---|---|---|---|
| CZ99588A CZ58899A3 (cs) | 1998-02-23 | 1999-02-22 | Způsob a zařízení pro zpracování spalin |
Country Status (9)
| Country | Link |
|---|---|
| US (1) | US6203598B1 (cs) |
| EP (2) | EP0937491A3 (cs) |
| KR (1) | KR100288993B1 (cs) |
| CN (1) | CN1104934C (cs) |
| CZ (1) | CZ58899A3 (cs) |
| ID (1) | ID22011A (cs) |
| PL (1) | PL331582A1 (cs) |
| TR (2) | TR199900386A3 (cs) |
| TW (1) | TWI226260B (cs) |
Families Citing this family (42)
| Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
|---|---|---|---|---|
| JP4841065B2 (ja) * | 2001-06-21 | 2011-12-21 | 三菱重工メカトロシステムズ株式会社 | 排煙のso3分除去装置 |
| US6936231B2 (en) * | 2001-12-06 | 2005-08-30 | Powerspan Corp. | NOx, Hg, and SO2 removal using ammonia |
| US6677765B2 (en) * | 2002-04-02 | 2004-01-13 | Esa Corrosion Solutions, Llc | Detection, measurement and control of ammonia in flue gas |
| US7574968B2 (en) * | 2002-10-08 | 2009-08-18 | Energy & Environmental Research Center | Method and apparatus for capturing gas phase pollutants such as sulfur trioxide |
| US7651329B2 (en) * | 2003-01-31 | 2010-01-26 | Babcock-Hitachi Kabushiki Kaisha | Exhaust gas processing device, and method of using the same |
| KR101207958B1 (ko) * | 2005-01-06 | 2012-12-04 | 가부시키가이샤 닛폰 쇼쿠바이 | 시멘트 킬른 연소 배기 가스 처리 장치 및 처리 방법 |
| CN103951295A (zh) * | 2006-12-05 | 2014-07-30 | 太平洋水泥株式会社 | 水泥制造装置及制造方法 |
| JP5384799B2 (ja) * | 2007-03-30 | 2014-01-08 | 三菱重工メカトロシステムズ株式会社 | 排ガス処理装置および排ガス処理方法 |
| US7776141B2 (en) * | 2007-09-25 | 2010-08-17 | Hitachi Power Systems America, Ltd. | Methods and apparatus for performing flue gas pollution control and/or energy recovery |
| CN101298021B (zh) * | 2008-01-22 | 2011-11-02 | 王敏 | 气液接触式非相变中间媒质换热湿式脱硫方法及装置 |
| CA2760777C (en) * | 2009-05-15 | 2017-09-05 | Fmc Corporation | Combustion flue gas nox treatment |
| PT2258462E (pt) * | 2009-06-05 | 2011-12-19 | Ae & E Lentjes Gmbh | Torre de depuração e correspondente dispositivo de depuração para um gás de combustão |
| CN102000481B (zh) * | 2009-08-31 | 2012-10-10 | 宝山钢铁股份有限公司 | 一种脱硫灰的处理方法 |
| US9598742B2 (en) * | 2009-09-25 | 2017-03-21 | Arvos Inc. | Exhaust processing and heat recovery system |
| JPWO2011152552A1 (ja) | 2010-05-31 | 2013-08-01 | 三菱重工業株式会社 | 排ガス処理システム及び方法 |
| WO2011152547A1 (ja) * | 2010-05-31 | 2011-12-08 | 三菱重工業株式会社 | 排ガス処理システム及び方法 |
| JPWO2011152548A1 (ja) * | 2010-05-31 | 2013-08-01 | 三菱重工業株式会社 | 排ガス処理システム及び方法 |
| CA2801291C (en) | 2010-05-31 | 2015-12-01 | Mitsubishi Heavy Industries, Ltd. | Air pollution control system and method |
| JP2012020228A (ja) * | 2010-07-14 | 2012-02-02 | Hitachi Plant Technologies Ltd | 集塵設備 |
| EP2517771A1 (de) * | 2011-04-29 | 2012-10-31 | Hamon Enviroserv GmbH | Waschturm |
| JP5859244B2 (ja) * | 2011-08-10 | 2016-02-10 | 三菱日立パワーシステムズ株式会社 | 排煙処理設備と排煙処理方法 |
| CN102343215B (zh) * | 2011-09-28 | 2013-07-24 | 华南理工大学 | 一种双室多重吸收湿法烟气脱硫装置 |
| JP6223654B2 (ja) * | 2011-10-31 | 2017-11-01 | 三菱日立パワーシステムズ株式会社 | 排煙脱硫装置 |
| CN103388828A (zh) * | 2012-05-11 | 2013-11-13 | 四川汇利实业有限公司 | 具有脱硫作用的高效除尘系统 |
| CN102728205A (zh) * | 2012-07-20 | 2012-10-17 | 成都德美工程技术有限公司 | 钠钙双碱法烟气脱硫方法 |
| CN102974181A (zh) * | 2012-11-14 | 2013-03-20 | 江苏中显集团有限公司 | 一种烟气除尘脱硫脱硝工艺及其专用设备 |
| JP6121158B2 (ja) | 2012-12-26 | 2017-04-26 | 三菱日立パワーシステムズ株式会社 | 排ガス処理装置および排ガス処理方法 |
| WO2014138079A1 (en) * | 2013-03-04 | 2014-09-12 | Kiewit Power Engineers Co. | Emission control system |
| US9587894B2 (en) | 2014-01-13 | 2017-03-07 | General Electric Technology Gmbh | Heat exchanger effluent collector |
| CN105327604B (zh) * | 2014-08-14 | 2017-12-08 | 北大方正集团有限公司 | 一种烟尘处理系统及方法 |
| CN105126516A (zh) * | 2015-08-17 | 2015-12-09 | 中国重型机械研究院股份公司 | 一种圆筒形立式湿式防爆抗压脱硫除尘装置 |
| WO2017120521A1 (en) * | 2016-01-08 | 2017-07-13 | Earth Technologies Usa Limited | Combustion gas removal from flue gas using coal derived mineral matter |
| CN105944526B (zh) * | 2016-06-12 | 2020-10-20 | 晏廷书 | 一种使用剩余氨水及复合溶液低温脱硫脱碳脱硝方法 |
| CN107081029A (zh) * | 2017-05-11 | 2017-08-22 | 张涵 | 一种锅炉智能除尘器 |
| CN107213785B (zh) * | 2017-05-25 | 2020-08-07 | 江苏新世纪江南环保股份有限公司 | 一种fcc尾气氨法脱硝脱硫除尘的方法及装置 |
| CN108087903B (zh) * | 2018-01-19 | 2023-08-22 | 云南丰普科技有限公司 | 防止湿烟气腐蚀堵塞管道的ggh加热系统及使用方法 |
| CN112275067B (zh) * | 2020-10-09 | 2022-06-14 | 唐山净天环保科技有限公司 | 一种用于环保设备的废气处理输送装置 |
| CN112432194A (zh) * | 2020-11-03 | 2021-03-02 | 福建龙兰环保科技有限公司 | 烟气脱硫脱硝除尘设备及其工作方法 |
| CN113521989B (zh) * | 2021-06-02 | 2024-01-02 | 贵州政通环保设备有限公司 | 一种工业烟气脱硫塔 |
| US11674090B1 (en) * | 2021-11-30 | 2023-06-13 | Honeywell International Inc. | Energy optimization in fluid catalytic cracking and dehydrogenation units |
| CN117167746B (zh) * | 2023-10-17 | 2024-05-14 | 徐州燃烧控制研究院有限公司 | 一种火炬系统余热回收用烟气处理设备及方法 |
| CN119588137A (zh) * | 2025-02-10 | 2025-03-11 | 浙江君华智慧物联科技有限公司 | 一种含硫烟气余热回收系统及余热回收方法 |
Family Cites Families (26)
| Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
|---|---|---|---|---|
| GB1119432A (en) * | 1965-01-30 | 1968-07-10 | Mitsubishi Heavy Ind Ltd | Gas-powder contact process and apparatus therefor |
| US3574562A (en) * | 1968-11-29 | 1971-04-13 | Gen Electric | Apparatus for removal of sulfur dioxide from waste gases |
| US3928005A (en) * | 1974-02-19 | 1975-12-23 | Fuller Co | Method and apparatus for treating gaseous pollutants in a gas stream |
| JPS5232896A (en) * | 1975-09-10 | 1977-03-12 | Mitsubishi Heavy Ind Ltd | Improved wet recovery process of sulfur in the waste gas as gypsum wit h lime |
| US4083944A (en) * | 1976-12-17 | 1978-04-11 | Arthur G. Mckee & Company | Regenerative process for flue gas desulfurization |
| DE3008718C2 (de) * | 1980-03-07 | 1987-01-22 | Hölter, Heinz, Dipl.-Ing., 4390 Gladbeck | Vorrichtung zur Gaswäsche für Chemisorptionsanlagen |
| US4366133A (en) * | 1981-06-01 | 1982-12-28 | Combustion Engineering, Inc. | Process for limiting chloride buildup in SO2 scrubber slurry |
| JPS6041529A (ja) * | 1983-08-12 | 1985-03-05 | Mitsubishi Heavy Ind Ltd | 排ガス処理装置における排液の処理方法 |
| GB2157191B (en) * | 1984-04-11 | 1987-09-16 | Mitsubishi Heavy Ind Ltd | Removing so2 and so3 from waste gas |
| DE3415721A1 (de) * | 1984-04-27 | 1985-10-31 | Metallgesellschaft Ag, 6000 Frankfurt | Verfahren zur reduzierung der deponiemengen von staubfoermigen rueckstaenden aus rauchgasreinigungsanlagen |
| JPS61178022A (ja) * | 1985-02-05 | 1986-08-09 | Mitsubishi Heavy Ind Ltd | So↓2とso↓3とダストの同時処理方法 |
| JPH069646B2 (ja) * | 1986-02-24 | 1994-02-09 | 関西電力株式会社 | 排ガス処理方法 |
| DE3732353A1 (de) * | 1987-09-25 | 1989-04-06 | Metallgesellschaft Ag | Verfahren und vorrichtung zur abscheidung gasfoermiger schadstoffe aus abgasen |
| JP2774519B2 (ja) * | 1988-09-06 | 1998-07-09 | バブコツク日立株式会社 | 湿式排ガス脱硫装置 |
| CA2030480A1 (en) * | 1989-12-12 | 1991-06-13 | William Downs | Chloride controls in fossil fuel fired wet scrubbing process |
| US5059406A (en) * | 1990-04-17 | 1991-10-22 | University Of Tennessee Research Corporation | Desulfurization process |
| US5230870A (en) * | 1992-05-26 | 1993-07-27 | Johnson Arthur F | Method for converting noxious pollutants from flue gas into merchantable by-products |
| AT396755B (de) * | 1992-07-09 | 1993-11-25 | Oesko Gmbh | Verfahren zum reinigen eines rauchgasstromes mit hilfe einer waschflüssigkeit |
| US5344614A (en) * | 1992-09-11 | 1994-09-06 | Foster Wheeler Energy Corporation | Reactor for reducing sulfur oxides emissions in a combustion process |
| SE501037C2 (sv) * | 1993-03-12 | 1994-10-24 | Flaekt Ab | Sätt och anordning för rening av rökgas som innehåller klorväte och svaveldioxid |
| US5470556A (en) * | 1993-12-22 | 1995-11-28 | Shell Oil Company | Method for reduction of sulfur trioxide in flue gases |
| US6143263A (en) * | 1994-04-29 | 2000-11-07 | The Babcock & Wilcox Company | Method and system for SO2 and SO3 control by dry sorbent/reagent injection and wet scrubbing |
| US5575984A (en) * | 1994-06-09 | 1996-11-19 | Abb Environmental Systems, Div. Of Abb Flakt, Inc. | Method for preparing calcium carbonate for scrubbing sulfur oxides from combustion effluents |
| DE4441090A1 (de) * | 1994-11-18 | 1996-05-23 | Steag Ag | Verfahren und Vorrichtung zum Reinigen von Verbrennungsabgasen |
| US5840263A (en) * | 1996-05-30 | 1998-11-24 | Mitsubishi Heavy Industries, Ltd. | Flue gas treating process and system |
| US6019818A (en) * | 1996-09-27 | 2000-02-01 | G.F.K. Consulting, Ltd. | Combination quenching and scrubbing process and apparatus therefor |
-
1999
- 1999-02-01 EP EP99200285A patent/EP0937491A3/en not_active Withdrawn
- 1999-02-01 EP EP03009820A patent/EP1346759A3/en not_active Withdrawn
- 1999-02-02 TW TW088101566A patent/TWI226260B/zh active
- 1999-02-08 US US09/246,130 patent/US6203598B1/en not_active Expired - Fee Related
- 1999-02-11 CN CN99102187A patent/CN1104934C/zh not_active Expired - Fee Related
- 1999-02-12 KR KR1019990004990A patent/KR100288993B1/ko not_active Expired - Fee Related
- 1999-02-19 ID IDP990130A patent/ID22011A/id unknown
- 1999-02-22 CZ CZ99588A patent/CZ58899A3/cs unknown
- 1999-02-22 PL PL99331582A patent/PL331582A1/xx unknown
- 1999-02-23 TR TR1999/00386A patent/TR199900386A3/tr unknown
- 1999-02-23 TR TR2001/02966A patent/TR200102966A2/xx unknown
Also Published As
| Publication number | Publication date |
|---|---|
| TR199900386A2 (xx) | 1999-10-21 |
| US6203598B1 (en) | 2001-03-20 |
| ID22011A (id) | 1999-08-26 |
| TWI226260B (en) | 2005-01-11 |
| EP1346759A2 (en) | 2003-09-24 |
| CN1104934C (zh) | 2003-04-09 |
| EP1346759A3 (en) | 2004-08-04 |
| TR200102966A2 (tr) | 2003-05-21 |
| TR199900386A3 (tr) | 1999-10-21 |
| CN1227766A (zh) | 1999-09-08 |
| EP0937491A2 (en) | 1999-08-25 |
| KR100288993B1 (ko) | 2001-04-16 |
| EP0937491A3 (en) | 1999-10-13 |
| PL331582A1 (en) | 1999-08-30 |
| KR19990072635A (ko) | 1999-09-27 |
Similar Documents
| Publication | Publication Date | Title |
|---|---|---|
| KR100288993B1 (ko) | 연도가스 처리 방법 및 시스템 | |
| US7641876B2 (en) | Reduced liquid discharge in wet flue gas desulfurization | |
| EP2040823B1 (en) | Reduced liquid discharge in wet flue gas desulfurization | |
| KR102048058B1 (ko) | 폐수를 증발시키고 산성 가스 배출물을 감소시키는 장치 및 방법 | |
| JP3881375B2 (ja) | 煙道ガス洗浄装置 | |
| JP5984712B2 (ja) | 排ガス処理システム及び排ガス処理方法 | |
| RU2459655C2 (ru) | Устройство и способ очистки дымовых газов | |
| JP4932840B2 (ja) | 排ガス気流から三酸化硫黄を除去する方法 | |
| CS203105B2 (en) | Method of removing the sulphur dioxide and other acidic components from the combustion products | |
| CN101262929B (zh) | 从烟道气流中除去三氧化硫 | |
| JP3621822B2 (ja) | 排煙処理方法及び設備 | |
| EP2878889B1 (en) | Dry scrubber system with air preheater protection | |
| EP0862939B1 (en) | Flue gas treating process | |
| JP2004167406A (ja) | 排ガス清浄装置 | |
| JP3564296B2 (ja) | 排煙処理方法 | |
| MXPA99001738A (es) | Proceso y sistema para tratar gas de humero | |
| MXPA98001386A (en) | Procedure and system to treat hum gas | |
| JPH1133349A (ja) | 排煙処理方法及び設備 | |
| HK1021341A1 (en) | Flue gas treating process | |
| HK1021341B (en) | Flue gas treating process | |
| PL190768B1 (pl) | Sposób odsiarczania spalin kotłowych, zwłaszcza z kotłów opalanych pyłem węglowym i urządzenie do odsiarczania spalin kotłowych, zwłaszcza z kotłów opalanych pyłem węglowym |
Legal Events
| Date | Code | Title | Description |
|---|---|---|---|
| PD00 | Pending as of 2000-06-30 in czech republic |