RS66705B1 - Farmaceutska kompozicija koja sadrži konjugat trombolitičkog peptida-tetrahidroizohinolina - Google Patents
Farmaceutska kompozicija koja sadrži konjugat trombolitičkog peptida-tetrahidroizohinolinaInfo
- Publication number
- RS66705B1 RS66705B1 RS20250367A RSP20250367A RS66705B1 RS 66705 B1 RS66705 B1 RS 66705B1 RS 20250367 A RS20250367 A RS 20250367A RS P20250367 A RSP20250367 A RS P20250367A RS 66705 B1 RS66705 B1 RS 66705B1
- Authority
- RS
- Serbia
- Prior art keywords
- pharmaceutical composition
- pharmaceutically acceptable
- composition according
- mannitol
- formulation
- Prior art date
Links
Classifications
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A61—MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
- A61K—PREPARATIONS FOR MEDICAL, DENTAL OR TOILETRY PURPOSES
- A61K47/00—Medicinal preparations characterised by the non-active ingredients used, e.g. carriers or inert additives; Targeting or modifying agents chemically bound to the active ingredient
- A61K47/50—Medicinal preparations characterised by the non-active ingredients used, e.g. carriers or inert additives; Targeting or modifying agents chemically bound to the active ingredient the non-active ingredient being chemically bound to the active ingredient, e.g. polymer-drug conjugates
- A61K47/51—Medicinal preparations characterised by the non-active ingredients used, e.g. carriers or inert additives; Targeting or modifying agents chemically bound to the active ingredient the non-active ingredient being chemically bound to the active ingredient, e.g. polymer-drug conjugates the non-active ingredient being a modifying agent
- A61K47/54—Medicinal preparations characterised by the non-active ingredients used, e.g. carriers or inert additives; Targeting or modifying agents chemically bound to the active ingredient the non-active ingredient being chemically bound to the active ingredient, e.g. polymer-drug conjugates the non-active ingredient being a modifying agent the modifying agent being an organic compound
- A61K47/545—Heterocyclic compounds
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A61—MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
- A61K—PREPARATIONS FOR MEDICAL, DENTAL OR TOILETRY PURPOSES
- A61K31/00—Medicinal preparations containing organic active ingredients
- A61K31/33—Heterocyclic compounds
- A61K31/395—Heterocyclic compounds having nitrogen as a ring hetero atom, e.g. guanethidine or rifamycins
- A61K31/435—Heterocyclic compounds having nitrogen as a ring hetero atom, e.g. guanethidine or rifamycins having six-membered rings with one nitrogen as the only ring hetero atom
- A61K31/47—Quinolines; Isoquinolines
- A61K31/472—Non-condensed isoquinolines, e.g. papaverine
- A61K31/4725—Non-condensed isoquinolines, e.g. papaverine containing further heterocyclic rings
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A61—MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
- A61K—PREPARATIONS FOR MEDICAL, DENTAL OR TOILETRY PURPOSES
- A61K38/00—Medicinal preparations containing peptides
- A61K38/04—Peptides having up to 20 amino acids in a fully defined sequence; Derivatives thereof
- A61K38/06—Tripeptides
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A61—MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
- A61K—PREPARATIONS FOR MEDICAL, DENTAL OR TOILETRY PURPOSES
- A61K38/00—Medicinal preparations containing peptides
- A61K38/04—Peptides having up to 20 amino acids in a fully defined sequence; Derivatives thereof
- A61K38/07—Tetrapeptides
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A61—MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
- A61K—PREPARATIONS FOR MEDICAL, DENTAL OR TOILETRY PURPOSES
- A61K47/00—Medicinal preparations characterised by the non-active ingredients used, e.g. carriers or inert additives; Targeting or modifying agents chemically bound to the active ingredient
- A61K47/06—Organic compounds, e.g. natural or synthetic hydrocarbons, polyolefins, mineral oil, petrolatum or ozokerite
- A61K47/26—Carbohydrates, e.g. sugar alcohols, amino sugars, nucleic acids, mono-, di- or oligo-saccharides; Derivatives thereof, e.g. polysorbates, sorbitan fatty acid esters or glycyrrhizin
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A61—MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
- A61K—PREPARATIONS FOR MEDICAL, DENTAL OR TOILETRY PURPOSES
- A61K47/00—Medicinal preparations characterised by the non-active ingredients used, e.g. carriers or inert additives; Targeting or modifying agents chemically bound to the active ingredient
- A61K47/50—Medicinal preparations characterised by the non-active ingredients used, e.g. carriers or inert additives; Targeting or modifying agents chemically bound to the active ingredient the non-active ingredient being chemically bound to the active ingredient, e.g. polymer-drug conjugates
- A61K47/51—Medicinal preparations characterised by the non-active ingredients used, e.g. carriers or inert additives; Targeting or modifying agents chemically bound to the active ingredient the non-active ingredient being chemically bound to the active ingredient, e.g. polymer-drug conjugates the non-active ingredient being a modifying agent
- A61K47/54—Medicinal preparations characterised by the non-active ingredients used, e.g. carriers or inert additives; Targeting or modifying agents chemically bound to the active ingredient the non-active ingredient being chemically bound to the active ingredient, e.g. polymer-drug conjugates the non-active ingredient being a modifying agent the modifying agent being an organic compound
- A61K47/55—Medicinal preparations characterised by the non-active ingredients used, e.g. carriers or inert additives; Targeting or modifying agents chemically bound to the active ingredient the non-active ingredient being chemically bound to the active ingredient, e.g. polymer-drug conjugates the non-active ingredient being a modifying agent the modifying agent being an organic compound the modifying agent being also a pharmacologically or therapeutically active agent, i.e. the entire conjugate being a codrug
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A61—MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
- A61K—PREPARATIONS FOR MEDICAL, DENTAL OR TOILETRY PURPOSES
- A61K47/00—Medicinal preparations characterised by the non-active ingredients used, e.g. carriers or inert additives; Targeting or modifying agents chemically bound to the active ingredient
- A61K47/50—Medicinal preparations characterised by the non-active ingredients used, e.g. carriers or inert additives; Targeting or modifying agents chemically bound to the active ingredient the non-active ingredient being chemically bound to the active ingredient, e.g. polymer-drug conjugates
- A61K47/51—Medicinal preparations characterised by the non-active ingredients used, e.g. carriers or inert additives; Targeting or modifying agents chemically bound to the active ingredient the non-active ingredient being chemically bound to the active ingredient, e.g. polymer-drug conjugates the non-active ingredient being a modifying agent
- A61K47/62—Medicinal preparations characterised by the non-active ingredients used, e.g. carriers or inert additives; Targeting or modifying agents chemically bound to the active ingredient the non-active ingredient being chemically bound to the active ingredient, e.g. polymer-drug conjugates the non-active ingredient being a modifying agent the modifying agent being a protein, peptide or polyamino acid
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A61—MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
- A61K—PREPARATIONS FOR MEDICAL, DENTAL OR TOILETRY PURPOSES
- A61K47/00—Medicinal preparations characterised by the non-active ingredients used, e.g. carriers or inert additives; Targeting or modifying agents chemically bound to the active ingredient
- A61K47/50—Medicinal preparations characterised by the non-active ingredients used, e.g. carriers or inert additives; Targeting or modifying agents chemically bound to the active ingredient the non-active ingredient being chemically bound to the active ingredient, e.g. polymer-drug conjugates
- A61K47/51—Medicinal preparations characterised by the non-active ingredients used, e.g. carriers or inert additives; Targeting or modifying agents chemically bound to the active ingredient the non-active ingredient being chemically bound to the active ingredient, e.g. polymer-drug conjugates the non-active ingredient being a modifying agent
- A61K47/62—Medicinal preparations characterised by the non-active ingredients used, e.g. carriers or inert additives; Targeting or modifying agents chemically bound to the active ingredient the non-active ingredient being chemically bound to the active ingredient, e.g. polymer-drug conjugates the non-active ingredient being a modifying agent the modifying agent being a protein, peptide or polyamino acid
- A61K47/64—Drug-peptide, drug-protein or drug-polyamino acid conjugates, i.e. the modifying agent being a peptide, protein or polyamino acid which is covalently bonded or complexed to a therapeutically active agent
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A61—MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
- A61K—PREPARATIONS FOR MEDICAL, DENTAL OR TOILETRY PURPOSES
- A61K9/00—Medicinal preparations characterised by special physical form
- A61K9/0012—Galenical forms characterised by the site of application
- A61K9/0019—Injectable compositions; Intramuscular, intravenous, arterial, subcutaneous administration; Compositions to be administered through the skin in an invasive manner
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A61—MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
- A61K—PREPARATIONS FOR MEDICAL, DENTAL OR TOILETRY PURPOSES
- A61K9/00—Medicinal preparations characterised by special physical form
- A61K9/08—Solutions
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A61—MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
- A61K—PREPARATIONS FOR MEDICAL, DENTAL OR TOILETRY PURPOSES
- A61K9/00—Medicinal preparations characterised by special physical form
- A61K9/14—Particulate form, e.g. powders, Processes for size reducing of pure drugs or the resulting products, Pure drug nanoparticles
- A61K9/19—Particulate form, e.g. powders, Processes for size reducing of pure drugs or the resulting products, Pure drug nanoparticles lyophilised, i.e. freeze-dried, solutions or dispersions
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A61—MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
- A61P—SPECIFIC THERAPEUTIC ACTIVITY OF CHEMICAL COMPOUNDS OR MEDICINAL PREPARATIONS
- A61P7/00—Drugs for disorders of the blood or the extracellular fluid
- A61P7/02—Antithrombotic agents; Anticoagulants; Platelet aggregation inhibitors
Landscapes
- Health & Medical Sciences (AREA)
- Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
- Chemical & Material Sciences (AREA)
- Medicinal Chemistry (AREA)
- Pharmacology & Pharmacy (AREA)
- Animal Behavior & Ethology (AREA)
- General Health & Medical Sciences (AREA)
- Public Health (AREA)
- Veterinary Medicine (AREA)
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Epidemiology (AREA)
- Bioinformatics & Cheminformatics (AREA)
- Proteomics, Peptides & Aminoacids (AREA)
- Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
- General Chemical & Material Sciences (AREA)
- Immunology (AREA)
- Gastroenterology & Hepatology (AREA)
- Molecular Biology (AREA)
- Biochemistry (AREA)
- Oil, Petroleum & Natural Gas (AREA)
- Dermatology (AREA)
- Organic Chemistry (AREA)
- Nuclear Medicine, Radiotherapy & Molecular Imaging (AREA)
- Hematology (AREA)
- Diabetes (AREA)
- Medicinal Preparation (AREA)
- Medicines That Contain Protein Lipid Enzymes And Other Medicines (AREA)
Description
Opis
OBLAST PRONALASKA
[0001] Ovaj pronalazak se odnosi na farmaceutsku kompoziciju koja sadrži konjugat trombolitičkog peptida-tetrahidroizohinolina i farmaceutski prihvatljiv nosač koji ima pH manji od pH 6.5.
KRATAK OPIS CRTEŽA
[0002]
Slika 1A prikazuje hemijsku strukturu DC009.
Slika 1B prikazuje hemijsku strukturu DC009 sa detaljima NH-Lys-Ala-Pro.
DETALJAN OPIS PRONALASKA
[0003] Ovde je otkrivena farmaceutska kompozicija koja sadrži DC009, ili njegovu farmaceutski prihvatljivu so, i farmaceutski prihvatljiv nosač. DC009 je takođe skraćeno kao LT3001, sa hemijskim imenom 3S-6,7-dihidroksi-1,1-dimetil-1,2,3,4-tetrahidro-izohinolin-3-acil-Lys(Pro-Ala-Lys) ili L-lizin, N6-(L-prolil-L-alanil-L-lizil)-N2-[[(3S)-1,2,3,4-tetrahidro-6,7-dihidroksi-1,1-dimetil-3-izohinolinil]karbonil] (CAS RN: 1639303-73-3). Struktura DC009 je prikazana na Sl.1A, amidna veza između vezujuće grane lizina i Pro-Ala-Lys peptida je prikazana na Sl. 1B. DC009 je binarni konjugat koji se može formirati spajanjem trombolitičkog peptida (Pro-Ala-Lys) i tetrahidroizohinolinskog jedinjenja koje ima dve C1-4 alkil grupe preko vezujuće grane lizina. Priprema jedinjenja DC009 je otkrivena u Primeru 63 iz US objave br.2016-0083423. Farmaceutski prihvatljiva so DC009 uključuje bilo koju so koja je farmaceutski prihvatljiva; na primer, hidrohloridnu so, tj. L-lizin, N6-(L-prolil-L-alanil-L-lizil)-N2-[[(3S)-1,2,3,4-tetrahidro-6,7-dihidroksi-1,1-dimetil-3-izohinolinil]karbonil]-hidrohlorid (1:CAS RN: 2419930-71-3).
[0004] Termin "farmaceutski prihvatljiv" označava biološki ili farmakološki kompatibilan za in vivo upotrebu kod životinja ili ljudi. U nekim primerima izvođenja, "farmaceutski prihvatljiv" znači odobren od strane regulatorne agencije savezne ili državne vlade ili je naveden u Farmakopeji SAD ili drugoj opšte priznatoj farmakopeji za upotrebu kod životinja, a posebno kod ljudi.
[0005] Generalno, farmaceutske kompozicije se pripremaju ujednačenim i intimnim dovođenjem aktivnog sastojka u vezu sa tečnim nosačem ili fino usitnjenim čvrstim nosačem ili oba, a zatim, ako je potrebno, oblikovanjem proizvoda u željenu formulaciju. U farmaceutskoj kompoziciji, aktivno jedinjenje je uključeno u količini koja je dovoljna da proizvede željeni efekat na proces ili stanje bolesti. Shodno tome, u nekim primerima izvođenja, farmaceutske kompozicije ovog pronalaska obuhvataju bilo koju kompoziciju napravljenu mešanjem 0.1 do 50% aktivnog sastojka sa farmaceutski prihvatljivim nosačem. U drugim primerima izvođenja, farmaceutske kompozicije ovog pronalaska obuhvataju bilo koju kompoziciju napravljenu mešanjem 0.1%, 0.2%, 0.3%, 0.4%, 0.5%, 0.6%, 0.7%, 0.8%, 0.9%, 1%, 1.5%, 2%, 2.5%, 3%, 3.5%, 4%, 5%, 6%, 7%, 8%, 9%, 10%, 15%, 20%, 25%, 30%, 35%, 40%, 45% ili 50% aktivnog sastojka sa farmaceutski prihvatljivim nosačem. U određenim primerima izvođenja, farmaceutske kompozicije ovog pronalaska obuhvataju bilo koju kompoziciju napravljenu mešanjem 0.2%-5% aktivnog sastojka sa farmaceutski prihvatljivim nosačem. U drugim primerima izvođenja, farmaceutske kompozicije ovog pronalaska obuhvataju bilo koju kompoziciju napravljenu mešanjem 0.5% do 5% aktivnog sastojka sa farmaceutski prihvatljivim nosačem.
[0006] Farmaceutski prihvatljive nosače, koji su neaktivni sastojci, mogu da izaberu stručnjaci u ovoj oblasti koristeći konvencionalne kriterijume. Farmaceutski prihvatljivi nosači uključuju rastvore, suspenzije, emulzije, mikroemulzije, micelarne rastvore, gelove i masti na nevodenoj bazi. Farmaceutski prihvatljivi nosači mogu takođe da sadrže sastojke koji uključuju fiziološki rastvor i vodene rastvore elektrolita; jonska i nejonska osmotska sredstva kao što su natrijum hlorid, kalijum hlorid, glicerol i dekstroza; pH regulatore i pufere kao što su soli hidroksida, fosfata, citrata, acetata, borata; i trolamina; antioksidansi kao što su soli, kiseline i/ili baze bisulfita, sulfita, metabisulfita, tiosulfita, askorbinske kiseline, acetil cisteina, cisteina, glutationa, butilovanog hidroksianizola, butilovanog hidroksitoluena, tokoferola i askorbil palmitata; surfaktante kao što su lecitin, fosfolipidi, uključujući fosfatidilholin, fosfatidiletanolamin i fosfatidil inozitiol; poloksamere i ploksamine, polisorbate kao što su polisorbat 80, polisorbat 60 i polisorbat 20, polivinile kao što su polivinil alkohol i povidon; derivate celuloze kao što su metilceluloza, hidroksipropil celuloza, hidroksietil celuloza, karboksimetil celuloza i hidroksipropil metilceluloza i njihove soli; naftne derivate kao što su mineralno ulje i beli petrolatum; masti kao što su lanolin, ulje od kikirikija, palmino ulje, sojino ulje; mono-, di- i trigliceridi; polimere akrilne kiseline kao što je karboksipolimetilen gel i hidrofobno modifikovani unankrsno vezani akrilatni kopolimer; polisaharide i glikozaminoglikane kao što je natrijum hijaluronat. Takvi farmaceutski prihvatljivi nosači mogu da se sačuvaju od bakterijske kontaminacije upotrebom dobro poznatih konzervanasa, oni uključuju benzalkonijum hlorid, etilen diamin tetra-sirćetnu kiselinu i njene soli, benzetonijum hlorid, hlorheksidin, hlorobutanol, metilparaben, timerosal i feniletil alkohol, ili mogu biti formulisani kao formulacija koja nije prezervirana za jednokratnu ili višekratnu upotrebu.
[0007] U nekom primeru izvođenja, farmaceutska kompozicija sadrži DC009 i farmaceutski prihvatljiv nosač, pri čemu kompozicija ima pH <7 ili pH < 6.5. U nekom primeru izvođenja, kompozicija ima pH oko pH 1- pH 6. U nekom primeru izvođenja, kompozicija ima pH oko pH 2- pH 5.5. U nekom primeru izvođenja, kompozicija ima pH oko pH 3- pH 6. U nekom primeru izvođenja, kompozicija ima pH oko pH 3.5- pH 5.5. U nekom primeru izvođenja, kompozicija ima pH oko pH 3.5, pH 4, pH 4.5, pH 5 ili pH 5.5. U nekim primerima izvođenja, kompozicija ima pH oko 4.5.
[0008] Kako se koristi u ovoj prijavi, "oko" se odnosi na ± 5% navedene vrednosti.
[0009] U nekim primerima izvođenja, farmaceutska kompozicija sadrži DC009 i farmaceutski prihvatljiv ekscipijens, pri čemu je farmaceutski prihvatljiv ekscipijens disaharid ili šećerni alkohol.
[0010] U nekim primerima izvođenja, šećerni alkohol je manitol, sorbitol, etilen glikol, glicerol, eritritol, treitol, arabitol, ksilitol, ribitol, galaktitol, fucitol, iditol, inozitol, volemitol, izomalt, maltitol ili laktitol. U nekim primerima izvođenja, šećerni alkohol je arabitol, ksilitol, ribitol, manitol, sorbitol, galaktitol, fucitol, iditol ili inozitol. U nekim primerima izvođenja, šećerni alkohol je arabitol, ksilitol, ribitol, manitol, sorbitol, galaktitol, fucitol, iditol ili inozitol. Poželjni šećerni alkohol je manitol ili sorbitol.
[0011] U nekim primerima izvođenja, disaharid je saharoza, laktoza, trehaloza (β,β-trehaloza, α,β-trehaloza), laktuloza, maltoza, celobioza, hitobioza, kojibioza, nigeroza, soforoza, laminaribioza, gentiobioza, gentiobioza, turanoza, maltuloza, palatinoza, gentiobiuloza, manobioza, melibioza, melibiuloza, rutinoza, rutinuloza ili ksilobioza. U nekim primerima izvođenja, disaharid je saharoza, laktuloza, laktoza, trehaloza, celobioza ili hitobioza. Poželjni disaharid je saharoza, laktoza ili trehaloza.
[0012] U ovoj prijavi, težinski odnos DC009 naspram farmaceutski prihvatljivog ekscipijensa (odnos DC009/ekscipijens) može biti izražen ili kao, na primer, 9:1 ili 9. Na primer, odnos DC009/ekscipijens izražen kao 0.5:1 je isti kao odnos DC009/ekscipijensa izražen kao 0.5. Opseg odnosa DC009/ ekscipijens može biti izražen na primer kao 1:1 - 9:1.
[0013] U nekim primerima izvođenja, farmaceutska kompozicija sadrži DC009 i farmaceutski prihvatljiv ekscipijens, pri čemu je farmaceutski prihvatljiv ekscipijens manitol, sorbitol, saharoza, laktoza ili trehaloza, i gde je težinski odnos DC009 u odnosu na farmaceutski prihvatljivi ekscipijens 1:1 -1:9. Ako je odnos manji od 1:1, zapremina je premala za liofilizaciju, a ako je odnos veći od 1:9, osmolarnost je previsoka za intravensku primenu.
[0014] U nekim primerima izvođenja, odnos DC009 prema farmaceutski prihvatljivom ekscipijensu je 1:9. U jednom primeru izvođenja, farmaceutska kompozicija sadrži oko 1% DC009 i oko 9% farmaceutski prihvatljivog ekscipijensa. Na primer, farmaceutski prihvatljiv ekscipijens je saharoza, laktoza, sorbitol ili trehaloza.
[0015] U nekim primerima izvođenja, farmaceutska kompozicija sadrži DC009 i farmaceutski prihvatljiv ekscipijens, pri čemu je farmaceutski prihvatljiv ekscipijens manitol, a težinski odnos DC009 prema manitolu je 1:1-1:7, poželjno 1:1 -1:5. Na primer, odnos težine DC009 prema manitolu je oko 1:1, 1:1.3, 1:3.8 ili 1:5. U različitim primerima izvođenja, težinski odnos DC009 prema manitolu je 1:5. U jednom primeru izvođenja, farmaceutska kompozicija sadrži oko 1% DC009 i oko 5% manitola.
[0016] U različitim primerima izvođenja, odnos DC009 prema farmaceutski prihvatljivom ekscipijensu je oko 1:3.8. U jednom primeru izvođenja, farmaceutska kompozicija koja sadrži oko 1% DC009 i oko 3.8% manitola. U jednom primeru izvođenja, farmaceutska kompozicija sadrži oko 4% DC009 i oko 14.8% manitola.
[0017] U različitim primerima izvođenja, odnos DC009 prema farmaceutski prihvatljivom ekscipijensu je oko 1:1.3. U nekim primerima izvođenja, farmaceutska kompozicija sadrži oko 2% DC009 i oko 2.6% manitola.
[0018] U nekim primerima izvođenja, farmaceutska kompozicija sadrži oko 1% DC009 i oko 3.8% manitola, i pri čemu kompozicija ima pH od oko pH 3.5- pH 5.5, poželjnije, kompozicija ima pH od oko pH 4.5.
[0019] U nekim primerima izvođenja, farmaceutska kompozicija sadrži oko 2% DC009 i oko 2.6% manitola, i pri čemu kompozicija ima pH od oko 3.5- pH 5.5, poželjnije, kompozicija ima pH oko 4.5.
[0020] Sledeći primeri dalje ilustruju ovaj pronalazak.
PRIMERI
Primer 1. Priprema i određivanje čistoće za DC009
[0021] DC009 su pripremljeni prema US objavi prijave br.2016-0083423. Finalni proizvod je više puta ispran sa DCM, THF i etil etrom da bi se povećala čistoća finalnog proizvoda. Koncentracija i čistoća DC009 u rastvoru se određuju pomoću HPLC uz sledeće uslove.
Kolona: fazna kolona vezana za alkilom obrunutu-fazu
Mobilna faza (MP): MP A: 0.1 zapreminski % TFA u DI vodi / MP B: 0.1 zapreminski % TFA u acetonitrilu
Talasna dužina detekcije: 214 & 280 nm
Temperatura kolone: 20 -25°C
Temperatura uzorka: 10-15°C
Zapremina injekcije: 10-20 µL
Gradijent: MP A i MP B
[0022] U Primerima 2-6, stabilnost svake formulacije je prikazana kao "izolacija iz testa" ili "Relativni nivo čistoće". Uzorci u svakoj vremenskoj tački su analizirani pomoću HPLC kao što je gore opisano. Za „Izolaciju iz testa“, broj % se izračunava deljenjem koncentracije DC009 u vremenskoj tački sa koncentracijom DC009 na T= 0. Za „Relativni nivo čistoće“, broj % se izračunava sa (Površina pika % DC009 na Tn/ Površina pika % od DC009 na T0)*100%.
Primer 2. Stabilnost formulacije u različitim pH rastvorima
[0023] Pripremljeno je sedam formulacija navedenih u Tabeli 1 koje sadrže 10 mg/mL DC009, DC009 je rastvoren u svakom puferu i podešen na naznačeni pH pomoću NaOH i HCl.
Tabela 1. Formulacija T-1 ~ T-7
[0024] Ove formulacije su čuvane na 40°C i 60°C da bi se procenila izolacija iz testa i ukupna nečistoća. Izgled i stabilnost u svakom od uslova skladištenja zabeleženi su u Tabeli 2 i Tabeli 3. Ni u jednom od uzoraka nije primećen talog.
Tabela 2. Izgled formulacije T-1 ~ T-7
Tabela 3. Stabilnost formulacije T-1 ~ T-7
[0025] U studiji ubrzane stabilnosti, izolacija iz testa T-1 (pH 4) i T-2 (pH 5) bila je ≥ 98% 4. dana na 40°C, i iznosile su 95% i 60°C. Izolacija iz testa T-1 i T-2 na 7. dana iznosila je 95% i 96% na 40°C, i obe su bile 90% na 60°C (podaci nisu prikazani). Dok je izolacija iz testa formulacija na pH 7-8 (T-4 do T-7) pala ispod 90% nakon skladištenja na 60°C tokom 4 dana, što ukazuje da je procenat nečistoća značajno porastao. Ovi podaci sugerišu da je DC009 bio stabilan u kiselim uslovima i da je bio veoma stabilan na pH između 4 i 5.5 mM natrijum acetata je dovoljno za održavanje stabilnog pH između pH 4 i pH 5 za rastvor DC-009 od 10 mg/mL.
Primer 3. Stabilnost formulacije u različitim pH rastvorima
[0026] U drugom nezavisnom eksperimentu, pripremljeno je 9 formulacija navedenih u Tabeli 4 koje sadrže 10 mg/mL DC009, DC009 je rastvoren u svakom puferu i podešen na naznačeni pH pomoću NaOH i HCl.
Tabela 4. Formulacija P1~P6
[0027] Ove formulacije su čuvane na 60°C da bi se procenila stabilnost uzorka na različitim pH vrednostima. Relativni nivo čistoće DC009 u ukupnoj formulaciji je zabeležen u tabeli 5, čistoća DC009 je definisana kao 100% pri T=0. Podaci sugerišu da je DC009 bio stabilan u svim kiselim uslovima (pH<7) i održavao nivo čistoće > 95% tokom 10 dana na 60°C. Posle jednomesečnog skladištenja na 60°C (38. dan), DC009 je bio stabilan na pH 1 do pH 6 i održavao se > 86% nivoa čistoće. Najbolja stabilnost se pokazala pri pH 2.0-5.5.
Tabela 5 Stabilnost (relativni nivo čistoće) formulacije P1-P7
Primer 4A. Stabilnost formulacije u različitim ekscipijensima
[0028] Šest formulacija navedenih u Tabeli 6 sadržalo je 10 mg/mL DC009 i pripremljene su različite količine ekscipijenasa (u mg/g), svaka formulacija je podešena na pH 4.5 pomoću NaOH i HCl. Ove formulacije su čuvane na 40°C i 60°C da bi se procenila izolacija i ukupna nečistoća. Podaci o stabilnosti su sumirani u tabeli 7.
Tabela 6. Formulacija E1~E6
Tabela 7. Stabilnost formulacije E1~E5
[0029] U studiji ubrzane stabilnosti, izolacija E2-E5 iz testa bila je ≥ 90% za 2 nedelje na 60°C (Tabela 7). Ekscipijens E1 glicina značajno je smanjio stabilnost u poređenju sa kontrolnom E6, dok su manitol, trehaloza, saharoza i laktoza poboljšali stabilnost u poređenju sa kontrolnom E6.
Primer 4B. Stabilnost formulacije u različitim ekscipijensima
[0030] U posebnom eksperimentu, različite liste ekscipijenasa u tabeli 8 su testirane za efekat na stabilizaciju DC009. Za formulaciju S1-S10, 10 mg/mL DC009 je pripremljeno u 5mM natrijum acetatnom puferu, koncentracija svakog ekscipijensa je 3.8% i pH formulacija je
1
podešena na pH 4.5. Ove formulacije se čuvaju na 60°C dve nedelje. Relativni nivo čistoće DC009 u ukupnoj formulaciji je zabeležen u Tabeli 8, čistoća DC009 je definisana kao 100% pri T=0. Nivo čistoće S1 i S3 bio je >80% za 2 nedelje na 60°C. Rezultati pokazuju da su manitol i sorbitol obezbedili bolju stabilnost od drugih ekscipijenasa.
Tabela 8. Stabilnost (relativni nivo čistoće u %) formulacije S1~S10
Primer 5. Stabilnost u formulacijama koje sadrže manitol
[0031] Pripremljene su četiri formulacije navedene u Tabeli 9 koje sadrže 10 mg/mL DC009, a svaka formulacija je podešena na pH 4.5 pomoću NaOH i HCl. M1-M3 je sadržao 50 mg/g D-manitola, a M4 nije sadržao D-manitol. Ove formulacije su čuvane na 40°C i 60°C da bi se procenila izolacija iz testa. Rezultati stabilnosti za svaki uslov skladištenja su zabeleženi u tabeli 10.
Tabela 9. Formulacija M1~M4
Tabela 10. Stabilnost formulacije M1~M4
[0032] U studiji ubrzane stabilnosti, izolacija M1-M3 iz testa bila je ≥ 90 za 2 nedelje na 60°C. Podaci sugerišu da je dodavanje manitola poboljšalo stabilnost formulacije u poređenju sa formulacijom M4 bez manitola.
Primer 6. Studija stabilnosti lipolizovane formulacije
[0033] Pripremljene su dve formulacije navedene u tabeli 11. Svaka formulacija je liofilizovana u liofilizatoru i čuvana na 25°C i 40°C da bi se procenila izolacija iz testa. Rezultati stabilnosti u svakom uslovima skladištenja su sumirani u tabeli 12.
Tabela 11. Liofilizovana formulacija
Tabela 12. Stabilnost liofilizovanih formulacija
[0034] Dve stabilne intravenske liofilizovane formulacije rastvora (F-1 i F-1H) su razvijene za DC009 pri 10 mg/mL i 20 mg/mL, respektivno. Na osnovu sprovedenih testova stabilnosti, F-1 i F-1H su bili fizički i hemijski stabilni na 25°C i 40°C tokom 3 meseca. Liofilizovane formulacije se mogu rekonstituisati normalnim fiziološkim rastvorom pre intravenske injekcije.
1
Claims (15)
- Patentni zahtevi 1. Farmaceutska kompozicija koja sadrži jedinjenje sa sledećom formulom ili njegovu farmaceutski prihvatljivu so:i farmaceutski prihvatljiv nosač, pri čemu kompozicija ima pH < 6.5.
- 2. Farmaceutska kompozicija prema patentnom zahtevu 1, naznačena time što kompozicija ima pH od oko pH 1- pH 6.
- 3. Farmaceutska kompozicija prema patentnom zahtevu 1, naznačena time što kompozicija ima pH od oko pH 2- pH 6.
- 4. Farmaceutska kompozicija prema patentnom zahtevu 1, naznačena time što kompozicija ima pH od oko pH 2- pH 5.5.
- 5. Farmaceutska kompozicija prema patentnom zahtevu 1, naznačena time što kompozicija ima pH od oko pH 3.5- pH 5.5.
- 6. Farmaceutska kompozicija prema patentnom zahtevu 5, naznačena time što kompozicija ima pH od oko pH 4.5.
- 7. Farmaceutska kompozicija prema patentnom zahtevu 1, naznačena time što, farmaceutski prihvatljiva so je hidrohloridna so.
- 8. Farmaceutska kompozicija koja sadrži jedinjenje sa sledećom formulom ili njegovu farmaceutski prihvatljivu so:i farmaceutski prihvatljiv ekscipijens, pri čemu kompozicija ima pH od pH < 6.5, pri čemu, farmaceutski prihvatljiv ekscipijens je manitol, sorbitol, saharoza, laktoza ili trehaloza.
- 9. Farmaceutska kompozicija prema patentnom zahtevu 8, naznačena time što, farmaceutski prihvatljiv ekscipijens je manitol.
- 10. Farmaceutska kompozicija prema patentnom zahtevu 8, naznačena time što je težinski odnos jedinjenja u odnosu na farmaceutski prihvatljiv ekscipijens oko 1:1 do 1:9.
- 11. Farmaceutska kompozicija prema patentnom zahtevu 10, naznačena time što je težinski odnos jedinjenja u odnosu na farmaceutski prihvatljiv ekscipijens oko 1:1 do 1:5.
- 12. Farmaceutska kompozicija prema patentnom zahtevu 11, naznačena time što, farmaceutski prihvatljiv ekscipijens je manitol.
- 13. Farmaceutska kompozicija prema patentnom zahtevu 12, naznačena time što kompozicija ima pH od oko pH 3.5- pH 5.5.
- 14. Farmaceutska kompozicija prema patentnom zahtevu 13, naznačena time što, kompozicija je liofilizovana formulacija.
- 15. Farmaceutska kompozicija prema patentnom zahtevu 8, naznačena time što, farmaceutski prihvatljiva so je hidrohloridna so. 1Sl. 1B Izdaje i štampa: Zavod za intelektualnu svojinu, Beograd, Kneginje Ljubice 5 1
Applications Claiming Priority (3)
| Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
|---|---|---|---|
| US201962905679P | 2019-09-25 | 2019-09-25 | |
| EP20868013.2A EP4034115B1 (en) | 2019-09-25 | 2020-09-24 | Pharmaceutical composition comprising thrombolytic peptide-tetrahydroisoquinoline conjugate |
| PCT/US2020/052514 WO2021062003A1 (en) | 2019-09-25 | 2020-09-24 | Pharmaceutical composition comprising thrombolytic peptide-tetrahydroisoquinoline conjugate |
Publications (1)
| Publication Number | Publication Date |
|---|---|
| RS66705B1 true RS66705B1 (sr) | 2025-05-30 |
Family
ID=74880327
Family Applications (1)
| Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
|---|---|---|---|
| RS20250367A RS66705B1 (sr) | 2019-09-25 | 2020-09-24 | Farmaceutska kompozicija koja sadrži konjugat trombolitičkog peptida-tetrahidroizohinolina |
Country Status (24)
| Country | Link |
|---|---|
| US (4) | US11338008B2 (sr) |
| EP (2) | EP4034115B1 (sr) |
| JP (1) | JP7649300B2 (sr) |
| KR (1) | KR102706799B1 (sr) |
| CN (2) | CN114555085B (sr) |
| AU (1) | AU2020353076B2 (sr) |
| CA (1) | CA3154762C (sr) |
| DK (1) | DK4034115T3 (sr) |
| ES (1) | ES3017234T3 (sr) |
| FI (1) | FI4034115T3 (sr) |
| HR (1) | HRP20250453T1 (sr) |
| HU (1) | HUE070923T2 (sr) |
| IL (1) | IL291380B2 (sr) |
| LT (1) | LT4034115T (sr) |
| MX (1) | MX2022003235A (sr) |
| MY (1) | MY206671A (sr) |
| PL (1) | PL4034115T3 (sr) |
| PT (1) | PT4034115T (sr) |
| RS (1) | RS66705B1 (sr) |
| SI (1) | SI4034115T1 (sr) |
| SM (1) | SMT202500115T1 (sr) |
| TW (1) | TWI838584B (sr) |
| WO (1) | WO2021062003A1 (sr) |
| ZA (1) | ZA202203140B (sr) |
Families Citing this family (1)
| Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
|---|---|---|---|---|
| LT4034115T (lt) * | 2019-09-25 | 2025-04-10 | Lumosa Therapeutics Co., Ltd. | Farmacinė kompozicija, apimanti trombolizinio peptido ir tetrahidroizochinolino konjugatą |
Family Cites Families (8)
| Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
|---|---|---|---|---|
| EP1301200A2 (en) * | 2000-05-19 | 2003-04-16 | Bionebraska, Inc. | Peptide pharmaceutical formulations |
| EP2385825B1 (en) * | 2008-11-07 | 2018-10-10 | University of Connecticut | Factor viii formulations |
| US8785168B2 (en) * | 2009-06-17 | 2014-07-22 | Biomarin Pharmaceutical Inc. | Formulations for lysosomal enzymes |
| TWI527590B (zh) * | 2011-06-17 | 2016-04-01 | 艾瑞斯貿易公司 | Fgf-18之凍乾調配物 |
| AR094821A1 (es) * | 2012-07-25 | 2015-09-02 | Hanmi Pharm Ind Co Ltd | Formulación líquida de un conjugado de péptido insulinotrópico de acción prolongada |
| TWI568747B (zh) | 2012-09-05 | 2017-02-01 | 上海晟順生物科技有限公司 | 同時具溶血栓、清除自由基和血栓靶向功能的新穎化合物及其製備方法和用途 |
| PT3006454T (pt) * | 2013-06-05 | 2021-01-29 | Shanghai Lumosa Therapeutics Co Ltd | Novos compostos possuindo atividades triplas de trombólise, antitrombótica e sequestrante de radicais, e suas síntese, nanoestrutura e utilização |
| LT4034115T (lt) * | 2019-09-25 | 2025-04-10 | Lumosa Therapeutics Co., Ltd. | Farmacinė kompozicija, apimanti trombolizinio peptido ir tetrahidroizochinolino konjugatą |
-
2020
- 2020-09-24 LT LTEPPCT/US2020/052514T patent/LT4034115T/lt unknown
- 2020-09-24 US US17/031,368 patent/US11338008B2/en active Active
- 2020-09-24 MX MX2022003235A patent/MX2022003235A/es unknown
- 2020-09-24 CA CA3154762A patent/CA3154762C/en active Active
- 2020-09-24 FI FIEP20868013.2T patent/FI4034115T3/fi active
- 2020-09-24 AU AU2020353076A patent/AU2020353076B2/en active Active
- 2020-09-24 IL IL291380A patent/IL291380B2/en unknown
- 2020-09-24 KR KR1020227008916A patent/KR102706799B1/ko active Active
- 2020-09-24 CN CN202080064177.1A patent/CN114555085B/zh active Active
- 2020-09-24 ES ES20868013T patent/ES3017234T3/es active Active
- 2020-09-24 EP EP20868013.2A patent/EP4034115B1/en active Active
- 2020-09-24 EP EP24212686.0A patent/EP4516288A3/en active Pending
- 2020-09-24 MY MYPI2022001449A patent/MY206671A/en unknown
- 2020-09-24 TW TW109133160A patent/TWI838584B/zh active
- 2020-09-24 RS RS20250367A patent/RS66705B1/sr unknown
- 2020-09-24 HR HRP20250453TT patent/HRP20250453T1/hr unknown
- 2020-09-24 DK DK20868013.2T patent/DK4034115T3/da active
- 2020-09-24 CN CN202411802566.6A patent/CN119838019A/zh active Pending
- 2020-09-24 SM SM20250115T patent/SMT202500115T1/it unknown
- 2020-09-24 PL PL20868013.2T patent/PL4034115T3/pl unknown
- 2020-09-24 PT PT208680132T patent/PT4034115T/pt unknown
- 2020-09-24 WO PCT/US2020/052514 patent/WO2021062003A1/en not_active Ceased
- 2020-09-24 SI SI202030592T patent/SI4034115T1/sl unknown
- 2020-09-24 HU HUE20868013A patent/HUE070923T2/hu unknown
- 2020-09-24 JP JP2022517353A patent/JP7649300B2/ja active Active
-
2022
- 2022-03-16 ZA ZA2022/03140A patent/ZA202203140B/en unknown
- 2022-05-23 US US17/664,539 patent/US11707501B2/en active Active
-
2023
- 2023-06-12 US US18/333,388 patent/US12059448B2/en active Active
-
2024
- 2024-07-15 US US18/773,275 patent/US20250186534A1/en active Pending
Also Published As
Similar Documents
| Publication | Publication Date | Title |
|---|---|---|
| CA2381229C (en) | Stabilized g-csf preparations | |
| ES2972099T3 (es) | Formulación oftálmica | |
| RU2664736C2 (ru) | Фармацевтическая композиция, содержащая адалимумаб | |
| ES2542728T3 (es) | Composiciones farmacéuticas que tienen la biodisponibilidad deseable | |
| US20250186534A1 (en) | Pharmaceutical composition comprising thrombolytic peptide-tetrahydroisoquinoline conjugate | |
| RU2825937C1 (ru) | Фармацевтическая композиция, содержащая конъюгат тромболитический пептид-тетрагидроизохинолин | |
| CN112654353A (zh) | 用于治疗眼部疾病的方法和药物成分 | |
| HK40067132A (en) | Pharmaceutical composition comprising thrombolytic peptide-tetrahydroisoquinoline conjugate | |
| HK40067132B (en) | Pharmaceutical composition comprising thrombolytic peptide-tetrahydroisoquinoline conjugate | |
| BR112022005327B1 (pt) | Composição farmacêutica compreendendo conjugado de peptídeo trombolítico-tetraidroisoquinolina | |
| AU2005286161B2 (en) | Stabilized leukotriene B4 (LTB4) agent pharmaceutical | |
| US20240180935A1 (en) | Solution formulation of cyclophosphamide | |
| WO2018181876A1 (ja) | 水性製剤及び注射器入り水性製剤、並びに、抗体タンパク脱凝集剤及び抗体タンパク脱凝集方法 | |
| US20230372253A1 (en) | Novel lipid-based small molecule integrin receptor-ligand agonist adjuvants carrier compositions, integrin agonist adjuvant pharmaceutical compositions therefrom, and methods for making and using same | |
| HK1103652B (en) | Stabilized leukotriene b4 (ltb4) agent pharmaceutical | |
| Gunda | Ocular pharmacokinetics and efficacy of various amino acid and dipeptide prodrugs of ganciclovir |