BE642272A - - Google Patents
Info
Publication number
BE642272A
BE642272A BE642272A BE642272A BE642272A BE 642272 A BE642272 A BE 642272A BE 642272 A BE642272 A BE 642272A BE 642272 A BE642272 A BE 642272A BE 642272 A BE642272 A BE 642272A
Prior art keywords
obturation
cap
wall
band
elastic material
Prior art date
Application number
BE642272A
Other languages
English (en)
Filing date
Publication date
Application filed filed Critical
Priority to BE642272A priority Critical patent/BE642272A/fr
Publication of BE642272A publication Critical patent/BE642272A/fr
Links
Classifications
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65D41/46Snap-on caps or cap-like covers
    • B65D41/48Snap-on caps or cap-like covers non-metallic, e.g. made of paper or plastics
    • B65D2401/00Tamper-indicating means
    • B65D2401/15Tearable part of the closure
    • B65D2401/25Non-metallic tear-off strips
Landscapes
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Building Environments (AREA)
 EMI1.1
    Obturation t<ttahtM< Il Mtltvt 41..'1,...-
 EMI1.2
  L'invention #!## I proofflr WM obturation arracha)l. qui, non rsulsarent obture htN'Uq\it8.nt 4'ube wtirsyr ab# et pendant des dur4os prolons4.. une bout.111. à .urpr...1on Interne '1.... en tenant dompte des toKranoos utuel1q" de l'..bouobUS'1 de la '0"'''111t, et 01, 4eal"'Dt sous
 <Desc/Clms Page number 2>
 EMI2.1
   pas feffuiqutatnt pendant le 1,11'001"\11 '" 'OU'future en risquant de provoquer des 44c1t..