PL403543A1 - Sposób wytwarzania opakowań z polipropylenu - Google Patents
Sposób wytwarzania opakowań z polipropylenu
Info
Publication number
PL403543A1
PL403543A1 PL403543A PL40354313A PL403543A1 PL 403543 A1 PL403543 A1 PL 403543A1 PL 403543 A PL403543 A PL 403543A PL 40354313 A PL40354313 A PL 40354313A PL 403543 A1 PL403543 A1 PL 403543A1
Prior art keywords
weight
granulate
granules
polypropylene
raw
Prior art date
Application number
PL403543A
Other languages
English (en)
Other versions
PL225194B1 (pl
Inventor
Andrzej Mościcki
Przemysław Mazurek
Original Assignee
Nanotechnologies Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością
Filing date
Publication date
Priority to PL403543A priority Critical patent/PL225194B1/pl
Publication of PL403543A1 publication Critical patent/PL403543A1/pl
Publication of PL225194B1 publication Critical patent/PL225194B1/pl
Links
Landscapes
  • Processing And Handling Of Plastics And Other Materials For Molding In General (AREA)
  • Processes Of Treating Macromolecular Substances (AREA)
  • Injection Moulding Of Plastics Or The Like (AREA)
Abstract
Sposób wytwarzania opakowań z polipropylenu z surowca w postaci granulatu polipropylenowego w procesie formowania wtryskowego, charakteryzujący się tym, że formowaniu wtryskowemu poddaje się mieszaninę granulatu polipropoylenowego zawierającą granulat uszlachetniony i granulat surowy w proporcji od 1:10 do 1:20, przy czym granulat uszlachetniony przygotowuje się w ten sposób, że do surowego granulatu polipropylenowego implantuje się nanocząstki srebra w ten sposób, że surowy granulat polipropylenowy poddaje się naprzemiennie operacjom powlekania granulatu koloidalnym roztworem zawierającym: - niskorzędowy alkohol o temperaturze wrzenia w zakresie 65-80°C: od 95% do 98% wagowo, - środek powierzchniowo czynny obniżający napięcie powierzchniowe: od 0,5% do 1,5% wagowo, - środek adhezyjny: od 0,5% do 1,5% wagowo, - dyspergator: od 0,1% do 1,5% wagowo, - modyfikator lepkości: od 0,1% do 0,5% wagowo; nanocząstki srebra o rozmiarze od 40nm do 60nm, w stężeniu 50000ppm wagowo; oraz suszenia powleczonego roztworem granulatu w temperaturze poniżej 80°C aż do uzyskania stężenia nanocząstek srebra w granulacie na poziomie od 100 ppm do 500 ppm wagowo.