PL451049A1 - Kompozytowa konstrukcja przekładkowa - Google Patents
Kompozytowa konstrukcja przekładkowa
Info
Publication number
PL451049A1
PL451049A1 PL451049A PL45104925A PL451049A1 PL 451049 A1 PL451049 A1 PL 451049A1 PL 451049 A PL451049 A PL 451049A PL 45104925 A PL45104925 A PL 45104925A PL 451049 A1 PL451049 A1 PL 451049A1
Prior art keywords
thickness
weight
self
layer
healing layer
Prior art date
Application number
PL451049A
Other languages
English (en)
Other versions
PL249151B1 (pl
Inventor
Michał Rogala
Jakub Gajewski
Katarzyna Gawdzińska
Marek Staude
Magdalena Kaup
Original Assignee
Politechnika Lubelska
Politechnika Morska W Szczecinie
Filing date
Publication date
Priority to PL451049A priority Critical patent/PL249151B1/pl
Publication of PL451049A1 publication Critical patent/PL451049A1/pl
Publication of PL249151B1 publication Critical patent/PL249151B1/pl
Links
Classifications
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B32LAYERED PRODUCTS
    • B32B15/00Layered products comprising a layer of metal
    • B32B15/20Layered products comprising a layer of metal comprising aluminium or copper
    • B32LAYERED PRODUCTS
    • B32B15/14Layered products comprising a layer of metal next to a fibrous or filamentary layer
    • B32B18/00Layered products essentially comprising ceramics, e.g. refractory products
    • B32B7/02Physical, chemical or physicochemical properties
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C08J5/00Manufacture of articles or shaped materials containing macromolecular substances
    • C08J5/04Reinforcing macromolecular compounds with loose or coherent fibrous material
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C08KUse of inorganic or non-macromolecular organic substances as compounding ingredients
    • C08K7/00Use of ingredients characterised by shape
    • C08K7/02Fibres or whiskers
    • C08K7/04Fibres or whiskers inorganic
    • C08K7/14Glass
    • C08K9/00Use of pretreated ingredients
    • C08K9/10Encapsulated ingredients
    • B32B2250/00Layers arrangement
    • B32B2250/055 or more layers
    • B32B2260/04Impregnation, embedding, or binder material
    • B32B2260/046Synthetic resin
    • B32B2262/10Inorganic fibres
    • B32B2262/106Carbon fibres, e.g. graphite fibres
    • B32B2307/00Properties of the layers or laminate
    • B32B2307/30Properties of the layers or laminate having particular thermal properties
    • B32B2307/306Resistant to heat
    • B32B2307/50Properties of the layers or laminate having particular mechanical properties
    • B32B2307/56Damping, energy absorption
    • B32B2307/70Other properties
    • B32B2307/762Self-repairing, self-healing
Landscapes
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Medicinal Chemistry (AREA)
  • Polymers & Plastics (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Manufacturing & Machinery (AREA)
  • Materials Engineering (AREA)
  • Ceramic Engineering (AREA)
  • Laminated Bodies (AREA)
Abstract
Przedmiotem zgłoszenia jest kompozytowa konstrukcja przekładkowa, która charakteryzuje się tym, że w części środkowej konstrukcji przekładowej znajduje się arkusz blachy ze stopu magnezu (1) o grubości od 1 mm do 15 mm, do którego górnej powierzchni przylega adhezyjnie warstwa samonaprawiająca się (2) o grubości od 1,5 mm do 2 mm składająca się z włókien szklanych wypełnionych poliasparaginianem metylenu w ilości 80% wagowo oraz (3-izocyjanatopropyl)trietoksysilanu w ilości 20% wagowo o grubości od 0,3 mm do 0,8 mm, połączonych z żywicą epoksydową. Do warstwy samonaprawiającej się (2) przylega adhezyjnie warstwa piany aluminiowo-ceramicznej (3) o grubości od 5 mm do 6 mm. Do warstwy piany aluminiowo-ceramicznej (3) przylega adhezyjnie warstwa samonaprawiająca się (2) o grubości od 1,5 mm do 2 mm składająca się z włókien szklanych wypełnionych poliasparaginianem metylenu w ilości 80% wagowo oraz (3-izocyjanatopropyl)trietoksysilanu w ilości 20% wagowo o grubości od 0,3 mm do 0,8 mm, połączonych z żywicą epoksydową. Do warstwy samonaprawiającej się (2) przylega adhezyjnie arkusz blachy ze stopu aluminium (4) o grubości od 1 mm do 1,5 mm. Do dolnej powierzchni arkusza blachy ze stopu magnezu (1) przylega adhezyjnie warstwa samonaprawiająca się (2) o grubości od 1,5 mm do 2 mm składająca się z włókien szklanych wypełnionych poliasparaginianem metylenu w ilości 80% wagowo oraz (3-izocyjanatopropyl)trietoksysilanu w ilości 20% wagowo o grubości od 0,3 mm do 0,8 mm, połączonych z żywicą epoksydową.