CZ229899A3 - 1-arylpyrazoly a jejich soli, způsob jejich výroby, pesticidní prostředky obsahující tyto sloučeniny jako účinné látky a způsob hubení škůdců - Google Patents
1-arylpyrazoly a jejich soli, způsob jejich výroby, pesticidní prostředky obsahující tyto sloučeniny jako účinné látky a způsob hubení škůdců Download PDFInfo
- Publication number
- CZ229899A3 CZ229899A3 CZ992298A CZ229899A CZ229899A3 CZ 229899 A3 CZ229899 A3 CZ 229899A3 CZ 992298 A CZ992298 A CZ 992298A CZ 229899 A CZ229899 A CZ 229899A CZ 229899 A3 CZ229899 A3 CZ 229899A3
- Authority
- CZ
- Czechia
- Prior art keywords
- granules
- mill
- carbonate
- carbonate granules
- rotor
- Prior art date
Links
Classifications
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C07—ORGANIC CHEMISTRY
- C07D—HETEROCYCLIC COMPOUNDS
- C07D231/00—Heterocyclic compounds containing 1,2-diazole or hydrogenated 1,2-diazole rings
- C07D231/02—Heterocyclic compounds containing 1,2-diazole or hydrogenated 1,2-diazole rings not condensed with other rings
- C07D231/10—Heterocyclic compounds containing 1,2-diazole or hydrogenated 1,2-diazole rings not condensed with other rings having two or three double bonds between ring members or between ring members and non-ring members
- C07D231/12—Heterocyclic compounds containing 1,2-diazole or hydrogenated 1,2-diazole rings not condensed with other rings having two or three double bonds between ring members or between ring members and non-ring members with only hydrogen atoms, hydrocarbon or substituted hydrocarbon radicals, directly attached to ring carbon atoms
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A01—AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
- A01N—PRESERVATION OF BODIES OF HUMANS OR ANIMALS OR PLANTS OR PARTS THEREOF; BIOCIDES, e.g. AS DISINFECTANTS, AS PESTICIDES OR AS HERBICIDES; PEST REPELLANTS OR ATTRACTANTS; PLANT GROWTH REGULATORS
- A01N43/00—Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators containing heterocyclic compounds
- A01N43/48—Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators containing heterocyclic compounds having rings with two nitrogen atoms as the only ring hetero atoms
- A01N43/50—1,3-Diazoles; Hydrogenated 1,3-diazoles
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A01—AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
- A01N—PRESERVATION OF BODIES OF HUMANS OR ANIMALS OR PLANTS OR PARTS THEREOF; BIOCIDES, e.g. AS DISINFECTANTS, AS PESTICIDES OR AS HERBICIDES; PEST REPELLANTS OR ATTRACTANTS; PLANT GROWTH REGULATORS
- A01N43/00—Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators containing heterocyclic compounds
- A01N43/48—Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators containing heterocyclic compounds having rings with two nitrogen atoms as the only ring hetero atoms
- A01N43/56—1,2-Diazoles; Hydrogenated 1,2-diazoles
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A01—AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
- A01N—PRESERVATION OF BODIES OF HUMANS OR ANIMALS OR PLANTS OR PARTS THEREOF; BIOCIDES, e.g. AS DISINFECTANTS, AS PESTICIDES OR AS HERBICIDES; PEST REPELLANTS OR ATTRACTANTS; PLANT GROWTH REGULATORS
- A01N47/00—Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators containing organic compounds containing a carbon atom not being member of a ring and having no bond to a carbon or hydrogen atom, e.g. derivatives of carbonic acid
- A01N47/02—Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators containing organic compounds containing a carbon atom not being member of a ring and having no bond to a carbon or hydrogen atom, e.g. derivatives of carbonic acid the carbon atom having no bond to a nitrogen atom
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C07—ORGANIC CHEMISTRY
- C07D—HETEROCYCLIC COMPOUNDS
- C07D231/00—Heterocyclic compounds containing 1,2-diazole or hydrogenated 1,2-diazole rings
- C07D231/02—Heterocyclic compounds containing 1,2-diazole or hydrogenated 1,2-diazole rings not condensed with other rings
- C07D231/10—Heterocyclic compounds containing 1,2-diazole or hydrogenated 1,2-diazole rings not condensed with other rings having two or three double bonds between ring members or between ring members and non-ring members
- C07D231/14—Heterocyclic compounds containing 1,2-diazole or hydrogenated 1,2-diazole rings not condensed with other rings having two or three double bonds between ring members or between ring members and non-ring members with hetero atoms or with carbon atoms having three bonds to hetero atoms with at the most one bond to halogen, e.g. ester or nitrile radicals, directly attached to ring carbon atoms
- C07D231/44—Oxygen and nitrogen or sulfur and nitrogen atoms
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C07—ORGANIC CHEMISTRY
- C07D—HETEROCYCLIC COMPOUNDS
- C07D401/00—Heterocyclic compounds containing two or more hetero rings, having nitrogen atoms as the only ring hetero atoms, at least one ring being a six-membered ring with only one nitrogen atom
- C07D401/02—Heterocyclic compounds containing two or more hetero rings, having nitrogen atoms as the only ring hetero atoms, at least one ring being a six-membered ring with only one nitrogen atom containing two hetero rings
- C07D401/04—Heterocyclic compounds containing two or more hetero rings, having nitrogen atoms as the only ring hetero atoms, at least one ring being a six-membered ring with only one nitrogen atom containing two hetero rings directly linked by a ring-member-to-ring-member bond
Landscapes
- Organic Chemistry (AREA)
- Chemical & Material Sciences (AREA)
- Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
- Dentistry (AREA)
- Health & Medical Sciences (AREA)
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Plant Pathology (AREA)
- General Health & Medical Sciences (AREA)
- Wood Science & Technology (AREA)
- Zoology (AREA)
- Environmental Sciences (AREA)
- Pest Control & Pesticides (AREA)
- Agronomy & Crop Science (AREA)
- Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)
- Plural Heterocyclic Compounds (AREA)
Description
Způsob regenerace uhličitanových winei dlfi·, používaných v čis- I x. , , v g f η ς ’ ticích procesech j(
Γο<
. Λί
Ob last techn iky
Vynález se týká způsobu regenerace uhličitanových granulí, například minerálních granulí bohatých na vápenec, jako je vápenec a dolomit, používaných v čistírnách plynů, kde se plyn čistí průchodem lože uhličitanových granulí.
Dosavadní stav techniky
Je známo použití jedné nebo několika vrstev obsahujících lože látek absorbujících oxidy síry, jako je vápenec, v souvislosti se spalovnáním sirnatých paliv za účelem extrahování síry ze spalin. Je to popsáno například v patentových spisech číslo SE-B-442 777 a W 0 94/08697.
Spaliny procházejí ložem látky absorbující oxidy síry a čistí se uskutečněním reakce sirných znečištěnin jejich adsorpcí na povrchu vápencových granulí, čímž na granulích vzniká povlak. Když projde lože chladicí zónou, zavedou se vápencové granule do separační zóny, kde se regenerují a čistí se mechanicky omíláním v rotačním bubnu, přičemž se granule při vzájemném tření odíráním zbavují povrchového povlaku. Výsledkem odírání je oddělení povrchového povlaku, avšak pouze po poměrně dlouhé době setrvání granulí v separační zóně. Jemně zrnitý materiál, odřený z granulí, se pak může prosít a následně uložit na skládku.
Úkolem vynálezu je poskytnout nový a zlepšený způsob odstraňování chemických sloučenin vytvořených, na povrchu minerálů, čímž se jednoduchým a ekonomickým způsobem umožní
- 2 v podstatě optimální využití regenerovaných uhličitanových granulí.
Podstata vynálezu
Způsob regenerace uhličitanových granulí, používaných v čistírnách plynů, kde se plyn čistí průchodem lože uhličitanových granulí, například minerálních granulí bohatých na vápenec o přibližné velikosti 5 až 10 mm, odstraňováním z těchto granuli povrchových povlaků vytvořených nečistotami, například oxidy síry, v procesu čištění plynů, přičemž se granule z lože odstraňují a mechanicky se opracovávají tím, že se podrobí působení tlakových a smykových sil, spočívá podle vynálezu v tom, že proces mechanického opracování probíhá vzájemným ovlivňováním uhličitanových granulí ve mlýne s rychloběžným rotorem opatřeným navenek vyčnívajícími tyčemi, které udílejí energii pohybu rotoru uhličitanovým granulím, načež se regenerované uhličitanové granule o přibližné velikosti 5 až 10 mm od takto opracovaného materiálu oddělují a vracejí se do lože.
Podle vynálezu působí v mísícím mlýně uhličitanové granule určené k regeneraci samy jako omílací medium k odstranění chemických sloučenin z povrchu uhličitanových granuli. Tato technika nachází hlavní použití v čistírnách plynů obsahujících síru.
Povlaky, které se tvoří chemickou reakcí se sloučeninami v čištěném plynu, jako jsou například oxidy síry, mohou být poměrně tvrdé a dodaná energie, potřebná k účinnému očištění granulí musí být poměrně velká. K dosažení účinného čištění granuli v rotačním omilacim bubnu je nutné, aby granule setrvaly v omílacím bubnu poměrně dlouhou dobu a není zřejmo, do jaké míry se v procesu oddělí povrchy povlečené sloučeninami oxidů síry od povrchů nepovlečených. Tato
- 3 technika také neumožňuje měnit stupeň omílání jinak než prodlužováním doby setrvání granulí v bubnu, což je řešení, jež ovlivňuje míru, do jaké jsou granule omlety, jen okrajově.
Použije-li se mísícího mlýna s uhličitanovými granulemi jako omílacím mediem, může být oddělování povlaku sledováno a řízeno zcela odlišným způsobem pomocí jiných, dále popsaných procesů v závislosti na způsobu ovládání mlýnu.
Energie, dodaná jednotkovému omílanému nebo obrušovanému objemu, je u míchacích mlýnů v porovnání s energií dodanou rotačním bubnům velmi značná, což znamená, že pro stejnou dodanou energii vyžaduje instalace míchacího mlýna menší prostor. Mlýn může být konstruován beze škody pro poloprovozní i velkoprovozní měřítko a uhličitanové granule, zbavené svého povlaku ve mlýně, se mohou recyklovat do čistírny plynů s optimálními výsledky, jak z hlediska separace, tak z hlediska vhodného rozdělení velikosti Částic.
Znečištěný materiál se míchaným mlýnem dopravuje na suché cestě, což je v tomto případě vhodné z hlediska gravitačních sil. Rychlost, kterou materiál mlýnem prochází, se dá měnit přiměřeným nastavením zařízení, které minerální granule do mlýna zavážejí a těch, které z něho minerály odvádějí.
Princip omílání, kterého se vynález týká, může být charakterizován tak, že má vnitřní funkci dynamické klasifikace, která přispívá k účinnému oddělování chemických sloučenin vytvořených na povrchu granulí. V zásadě se menší granule mlýnem pohybují rychleji než větší granule. Jelikož jsou na povrchu granulí adsorbovány sloučeniny síry, je v této souvislosti množství látek, které povlékají granule na jednotku povrchu vpodstatě stejné u malých i u velkých granulí. Z toho vyplývá, že větší granule budou mít mírně větší odírací účinek než menší granule.
Zkoušky ukázaly, že při mletí minerálních produktů se nezúčastňují mechanické degradace pouze fyzikální procesy. Mění se také struktura, povrchové vlastnosti a reaktivita materiálu. Vedle vytváření nově formovaných povrchů a nove vytvořených částic, vytváří energie dodaná uhličitanovým minerálům strukuru s narušenou mřížkou, ve které je hustota mikrotrhl inek taková, že zvyšuje reaktivitu vedle toho co muže být vysvětleno velikostí jednotlivých granulí nebo částic. To lze pozorovat pomocí různých měřicích metod, jako jc diferenční termická analysa, rentgenová analysa nebo jaderná magnetická resonance.
Vynález blíže objasňuje, nijak však neomezuje, následující příklad praktického provedení pomocí přiloženého obrázku, který schematicky vysvětluje provedení jednotky, ve které lze způsob podle vynálezu provádět.
Příklad provedení vynálezu
Znázorněná jednotka zahrnuje nádrž 1 na čištění plynů, která má náplň nebo lože uhličitanových granulí o velikosti přibližně 5 až 10 mm. Čerstvý, nepoužitý minerál se zaváží do horní části nádrže dopravním systémem naznačeným šipkou 2 a použité, kontaminované granule se odvádějí výpustí 3. Daný podíl kontaminovaných granulí se vrací do jednotky k čištěni plynů bez oddělení kontaminovaných povlaků z granulí, jak naznačeno průchodem 4 materiálu. Zařízení označená vztahovými značkami 1 až 4' nejsou součástí vynálezu a slouží pouze k lepšímu pochopení vynálezu.
Podíl uhličitanových granulí, jež mají být zbaveny povlaku, se vypouští do nádoby 5., Dodávání minerálních granulí do mísícího stacionárního mlýna se řídí dávkovačem 6.,. s výhodou šnekovým dávkovačem.
Minerální granule se tedy zavádějí do mlýna 7, kterým je v tomto případě mísící mlýn, kde dochází k odírání a omílání uhličitanových granulí 7x působením rychloběžného rotoru opatřeného tyčemi 7 . Odíračího a orní lácí ho účinku je tedy dosahováno tlakovými a smykovými silami a pohybem mezi uhličitanovými granulemi samotnými, přičemž jsou tyto síly vyvolávány rychloběžným rotorem nebo míchadlem, které se normálně otáči přibližně 80 otáčkami za minutu a působí velkou silou na jednotkový objem mlýna.
Žádaný stupeň odírání a omílání uhličitanových granulí ve mlýně 7. se dá přizpůsobit požadavkům uplatněným na kapacitu čistírny plynů, tedy zvyšováním nebo snižováním množsví frakce přesátých jemných částic. To je také významný činitel, jelikož uhličitanové minerály mohou mít různé vzájemné tvrdosti, různé kapacity adsorpce síry, a jiné vlastnosti, coz si může vyžádat korekce k dosažení vhodných vlastností procesu.
Je vhodné, je-li mlýn .7 opatřen regulátorem otáček, čímž se umožní jednoduše řídit požadovaný energetický výkon mlýna. Energie, spotřebovaná na jednotku hmotnosti zpracovávaného materiálu, ovládá množství vytvořené jemné frakce při opracovávání materiálu.
Energie, spotřebovaná na jednotku hmotnosti zpracovávaného materiálu, je také funkc í úrovně media ve mlýně s rotorem, majícím dané množství vně vyčnívajících elementů, s výhodou tyčí. Spotřeba energie může být tudíž regulována také snižováním a zvyšováním úrovně minerálních granulí ve mlýně j7, čímž se zvyšuje nebo snižuje počet tyčí 7---, které přicházejí do styku s náplní mlýna.
Rovnováha mezi odíráním a obrušováním granulí může být ovlivněna podle příslušných požadavku převažujících v každém
- 6 jednotlivém případě, vhodnou konfigurací obrnsovacich nástrojů, tedy tyčí, nebo vhodnou volbou roztečí mezi nimi.
Míra, jakou jsou uhličitanové granule 7_ odírány nebo obrušovány, je podmíněna částečně množstvím adsorbované síry, částečně požadavky na vyčištění těchto granmull po regeneračním procesu a částečně požadavkem na prováděni procesu regenerace granulí způsobem, kdy dodávka čerstvého materiálu bude co nejvíce kompenzovat množství oddeleneho materiálu. Z tohoto hlediska je významné, aby tato souhra vedla k tomu, aby odpor plynu v nádrži čisticí od siry byl udržován na pokud možno stejné úrovni prováděním shora uvedených opatření. Z ekonomického hlediska je take duležite udržovat separaci materiálu na nejnižší možné úrovni, aby se zabránilo zbytečným ztrátám uhličitanového materiálu.
Není-li možno dosáhnout rovnováhy z hlediska odporu plynu přidáváním čerstvého materiálu nebo zvýšeným opracováváním materiálu, může být také nutné odstranit mezifraci, zjistí-li se, že byla tato frakce zvýšena na míru, při které je schopna ovlivňovat odpor plynu v reaktoru.
Vypouštění materiálu ze mlýna 7. a dodávání materiálu na síto £ se reguluje výpustí 8., s výhodou kotoučovou výpustí. Síto 9. odděluje jemnou frakci 10. obsahující nečistoty, příčem?. tato jemná frakce odpovídá normálně hmotnostně 5 % uhličitanových granulí, zatímco nadměrné granule H, zachycené sítem, se vracejí zpět do odsiřovacího procesu. Síto £ muže mít dva nebo tři pásy. Síto se dvěma nebo třemi pásy umožni separaci a možnou abrazi mezifrakce 1_2 volené velikosti částic. V některých případech to může být vhodný způsob, jak udržet žádanou průměrnou velikost granulí v odsiřovací jednotce, což je výhodné z hlediska dosahování vhodného odporu vůči plynům, procházejícím nádrží 1.
V případě aplikací, kde se neklade významný požadavek na přesnost prosívacího procesu, může postačit prosívání materiálu uvnitř mlýna ý. Toho se dosahuje vestavěním sítové desky 13 do dna mlýna a vyjímáním větších granuli 11 mrízi 15 v plášti mlýna.
Je zřejmé, že vynález není omezen na popsané a ilustrované metody, a že ho lze uskutečňovat jakýmkoli způsobem podle přání při zachování rozsahu patentových nároků.
Průmyslová využitelnost
Způsob regenerace uhličitanových granuli, například minerálních granulí bohatých na vápenec, jako je vápenec a dolomit, používaných v čistírnách plynů, kde se plyn čisti průchodem lože uhličitanových granulí·
Claims (9)
1. Způsob regenerace uhličitanových granulí, používa^ýbA | v čistírnách plynů, kde se plyn čistí průchodem I loženo uhličitanových granulí, například minerálních granulí bohírtým na vápenec o přibližné velikosti 5 až 10 mm, odstraňováním z těchto granulí povrchových povlaků vytvořených nečistotami, například oxidy síry, v procesu čištění plynů, přičemž se granule z lože odstraňují a mechanicky se opracovávají tím, že se podrobí působení tlakových a smykových sil, vyznačující se t í m , že se proces mechanického opracování provádí vzájemným ovlivňováním uhličitanových granulí ve mlýně s rychloběžným rotorem opatřeným navenek vyčnívajícími tyčemi, které udílejí energii pohybu rotoru uhličitanovým granulím, načež se regenerované uhličitanové granule o přibližné velikosti 5 až 10 mm od takto opracovaného materiálu oddělují a vracejí se do lože.
2, Způsob podle nároku 1, vyznačující se t í m, že se proces mechanického opracovaní řidl nastavováním úrovně uhličitanových granulí v mlýně.
3. Způsob podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že se proces mechanického opracování řídí nastavováním otáček rotoru mlýna.
4. Způsob podle nároku 1 až 3, v y z n a č u j í c í se t í m , že rotor mlýna má vně vyčnívající výstupky v podobě tyč í .
5. Způsob podle nároku 1 až 4, vyznačující se tím, že proces mechanického opracovaní se řidl vhodnou volbou tyčí rotoru.
6. Způsob podle nároku 1 až 5, vyznačující se
- 9 t i m, že se proces mechanického opracování řídí vhodnou volbou rozměrů jednotlivých tyčí.
Cl se provádí hmotnost i c í se
7. Způsob podle nároku 1 až 6, v y z n a č u j í t í m ( ge se proces mechanického opracovaní odstraňováním povlaků činících nejvýše 5 % uhličitanových granulí.
8, Způsob podle nároku 1 až 7, v y z n a č u j í tím, že se produkt , získaný procesem mechanického opracování, prosívá na dvě až tři frakce.
9, Způsob podle nároku 1 až 8, v y z n a č u j í c í s e t í m, že se meziprodukt, získaný po mechanickém opracování, podrobuje po přesátí obrušování určitého stupně.
Applications Claiming Priority (1)
| Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
|---|---|---|---|
| US3388796P | 1996-12-24 | 1996-12-24 |
Publications (2)
| Publication Number | Publication Date |
|---|---|
| CZ229899A3 true CZ229899A3 (cs) | 1999-09-15 |
| CZ294766B6 CZ294766B6 (cs) | 2005-03-16 |
Family
ID=21873039
Family Applications (1)
| Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
|---|---|---|---|
| CZ19992298A CZ294766B6 (cs) | 1996-12-24 | 1997-12-18 | 1-Arylpyrazolové sloučeniny, pesticidní prostředky obsahující tyto sloučeniny jako účinné látky a způsob hubení škůdců |
Country Status (37)
| Country | Link |
|---|---|
| US (2) | US6087387A (cs) |
| EP (1) | EP0948486B1 (cs) |
| JP (1) | JP2001506664A (cs) |
| KR (1) | KR20000062319A (cs) |
| CN (1) | CN1099415C (cs) |
| AP (1) | AP1237A (cs) |
| AR (1) | AR011048A1 (cs) |
| AU (1) | AU746514B2 (cs) |
| BG (1) | BG64857B1 (cs) |
| BR (1) | BR9714181A (cs) |
| CA (1) | CA2275635C (cs) |
| CO (1) | CO5031287A1 (cs) |
| CU (1) | CU22869A3 (cs) |
| CZ (1) | CZ294766B6 (cs) |
| DE (1) | DE69738328T2 (cs) |
| DK (1) | DK0948486T3 (cs) |
| EA (1) | EA002085B1 (cs) |
| EE (1) | EE05495B1 (cs) |
| EG (1) | EG21715A (cs) |
| ES (1) | ES2297867T3 (cs) |
| HR (1) | HRP970703B1 (cs) |
| HU (1) | HU229905B1 (cs) |
| ID (1) | ID19248A (cs) |
| IL (1) | IL130533A (cs) |
| MA (1) | MA24432A1 (cs) |
| MY (1) | MY128485A (cs) |
| NO (1) | NO313458B1 (cs) |
| NZ (1) | NZ336418A (cs) |
| OA (1) | OA11133A (cs) |
| PL (1) | PL193231B1 (cs) |
| PT (1) | PT948486E (cs) |
| RS (1) | RS49966B (cs) |
| SK (1) | SK285866B6 (cs) |
| TR (1) | TR199901473T2 (cs) |
| TW (1) | TW505503B (cs) |
| WO (1) | WO1998028277A1 (cs) |
| ZA (1) | ZA9711590B (cs) |
Families Citing this family (44)
| Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
|---|---|---|---|---|
| CZ294766B6 (cs) | 1996-12-24 | 2005-03-16 | Rhone-Poulenc Agro | 1-Arylpyrazolové sloučeniny, pesticidní prostředky obsahující tyto sloučeniny jako účinné látky a způsob hubení škůdců |
| AR021608A1 (es) * | 1998-12-11 | 2002-07-31 | Merial Ltd | Represion de artropodos en animales |
| US6531501B1 (en) | 1998-12-11 | 2003-03-11 | Aventis Cropscience, S.A. | Control of arthropods in animals |
| MXPA02005511A (es) | 1999-12-02 | 2004-09-10 | Aventis Cropscience Sa | Control de artropodos en animales. |
| CN101062920A (zh) * | 2000-06-09 | 2007-10-31 | 阿方蒂农科股份有限公司 | 除虫化合物的制备方法及其新的中间体 |
| JP2005530701A (ja) * | 2002-03-05 | 2005-10-13 | バイエル・クロップサイエンス・ソシエテ・アノニム | 農薬としての5−置換アルキルアミノピラゾール誘導体 |
| EA011956B1 (ru) * | 2004-10-22 | 2009-06-30 | Басф Акциенгезельшафт | Пестицидные смеси |
| JP2008519777A (ja) * | 2004-11-11 | 2008-06-12 | バイエルクロップサイエンス エス.エイ. | 有害生物防除剤としてのビニルアミノピラゾール誘導体 |
| AU2006327317B2 (en) * | 2005-12-23 | 2010-11-25 | Astrazeneca Ab | GABA-B receptor modulators |
| MX2008016215A (es) | 2006-06-22 | 2009-01-19 | Basf Se | Compuestos de malononitrilo. |
| CN101511795B (zh) | 2006-07-05 | 2013-09-18 | 安万特农业公司 | 1-芳基-5-烷基吡唑衍生化合物、其制备方法和使用方法 |
| AU2012203942B2 (en) * | 2006-07-05 | 2014-11-27 | Boehringer Ingelheim Animal Health USA Inc. | 1-aryl-5-alkyl pyrazole derivative compounds, processes of making and methods of using thereof |
| AR062844A1 (es) | 2006-09-14 | 2008-12-10 | Basf Ag | Composicion pesticida |
| EP2083628A1 (en) | 2006-11-10 | 2009-08-05 | Basf Se | Crystalline modification of fipronil |
| UA110598C2 (uk) | 2006-11-10 | 2016-01-25 | Басф Се | Спосіб одержання кристалічної модифікації фіпронілу |
| AU2007316639B2 (en) | 2006-11-10 | 2012-12-20 | Basf Se | Crystalline modification of fipronil |
| HRP20110641T4 (hr) | 2006-11-10 | 2015-05-22 | Basf Se | Kristalna modifikacija fipronila |
| ATE468748T1 (de) | 2006-11-30 | 2010-06-15 | Basf Se | Agrarchemikalienformulierungen, die n-vinylamid- copolymere enthalten |
| WO2008064990A2 (en) | 2006-11-30 | 2008-06-05 | Basf Se | Agrochemical formulations comprising l-vinyl-2 -pyrrolidinone co-polymers |
| WO2008065050A1 (en) | 2006-11-30 | 2008-06-05 | Basf Se | Agrochemical formulations comprising co-polymers based on diisocyanates |
| EP2258177A3 (en) | 2006-12-15 | 2011-11-09 | Rohm and Haas Company | Mixtures comprising 1-methylcyclopropene |
| DE102006061538A1 (de) * | 2006-12-27 | 2008-07-03 | Bayer Healthcare Ag | Kombinationsprodukt zur Bekämpfung von Parasiten an Tieren |
| DE102006061537A1 (de) | 2006-12-27 | 2008-07-03 | Bayer Healthcare Ag | Mittel zur Bekämpfung von Parasiten an Tieren |
| US8211828B2 (en) | 2007-01-19 | 2012-07-03 | Basf Se | Fungicidal mixtures of 1-methylpyrazol-4-ylcarboxanilides and azolopyrimidinylamines |
| ES2383101T3 (es) | 2007-01-26 | 2012-06-18 | Basf Se | Compuestos de 3-amino-1,2-bencisotiazol para combatir plagas animales II |
| EP1952690A3 (en) | 2007-01-31 | 2009-04-22 | Basf Se | Pesticidal mixtures based on triazolopyrimidines and insecticides |
| CL2008000357A1 (es) | 2007-02-06 | 2009-09-11 | Basf Se | Agente que contiene al menos un antagonista de gaba, tal como fipronilo, al menos un fungicida de azol, tal como triconazol y al menos una giberelina; y su uso para mejorar la germinacion y/o la emergencia y/o vitalidad de las plantas. |
| EP2114163B1 (en) | 2007-04-12 | 2017-05-10 | Basf Se | Pesticidal mixtures comprising a cyanosulfoximine compound |
| CA2682294A1 (en) | 2007-04-23 | 2008-10-30 | Basf Se | Plant productivity enhancement by combining chemical agents with transgenic modifications |
| CL2008002420A1 (es) | 2007-08-16 | 2009-10-23 | Basf Se | Uso de una composicion que comprende a) un ingrediente activo seleccionado de piraclostrobina; b) un sulfato de eter poliarilfenol polialcoxi; y c) un co-polimero basado en esteres metaacrilicos para el tratamiento de semillas y composicion para el tratamiento de semillas. |
| WO2009024546A2 (en) * | 2007-08-17 | 2009-02-26 | Basf Se | Insecticides for increasing the crop yield |
| HUE048086T2 (hu) | 2007-09-20 | 2020-05-28 | Bayer Cropscience Lp | Fungicid törzset és legalább egy további fungicidet tartalmazó kombinációk |
| JP2011510033A (ja) | 2008-01-25 | 2011-03-31 | シンジェンタ パーティシペーションズ アクチェンゲゼルシャフト | 化合物 |
| WO2010059529A2 (en) | 2008-11-19 | 2010-05-27 | Merial Limited | Compositions comprising an aryl pyrazole and/or a formamidine, methods and uses thereof |
| US9173728B2 (en) | 2008-11-19 | 2015-11-03 | Merial Inc. | Multi-cavity container having offset indentures for dispensing fluids |
| CN102325444A (zh) | 2008-12-23 | 2012-01-18 | 巴斯夫欧洲公司 | 用于浸渍非活性材料以赋予抵抗害虫的保护活性的方法和含水配料 |
| ES2472918T3 (es) | 2009-07-06 | 2014-07-03 | Basf Se | Compuestos de piridazina para controlar plagas de invertebrados |
| WO2011117286A1 (en) | 2010-03-23 | 2011-09-29 | Basf Se | Pyridazine compounds for controlling invertebrate pests |
| US9925167B2 (en) | 2011-06-30 | 2018-03-27 | Hansen-Ab Gmbh | Agents for the control of parasites on animals |
| JO3626B1 (ar) | 2012-02-23 | 2020-08-27 | Merial Inc | تركيبات موضعية تحتوي على فيبرونيل و بيرميثرين و طرق استخدامها |
| CN104370818B (zh) * | 2014-11-10 | 2017-04-05 | 浙江海正化工股份有限公司 | 一种氧化法制备乙虫腈的工艺 |
| CN106866537A (zh) * | 2017-04-19 | 2017-06-20 | 江苏托球农化股份有限公司 | 一种乙虫腈的生产工艺 |
| CN109651343B (zh) * | 2019-01-07 | 2020-06-19 | 中南民族大学 | 一种氟虫腈吡唑醇环酰亚胺化合物及其微波水热法方法与应用 |
| WO2025242701A1 (en) | 2024-05-22 | 2025-11-27 | Basf Se | Seed treatment compositions |
Family Cites Families (19)
| Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
|---|---|---|---|---|
| DE3602728A1 (de) * | 1985-05-17 | 1986-11-20 | Bayer Ag, 51373 Leverkusen | Schaedlingsbekaempfungsmittel auf basis von pyrazolderivaten |
| GB8531485D0 (en) * | 1985-12-20 | 1986-02-05 | May & Baker Ltd | Compositions of matter |
| GB8713768D0 (en) * | 1987-06-12 | 1987-07-15 | May & Baker Ltd | Compositions of matter |
| US5232940A (en) * | 1985-12-20 | 1993-08-03 | Hatton Leslie R | Derivatives of N-phenylpyrazoles |
| US4918085A (en) * | 1989-03-02 | 1990-04-17 | Rhone-Poulenc Ag Company | Pesticidal 3-cyano-5-alkoxy-1-arylpyrazoles, compositions and use |
| YU47834B (sr) * | 1989-08-10 | 1996-01-09 | Schering Agrochemical Limited | Azolni pesticid |
| IL101702A (en) * | 1991-04-30 | 1996-03-31 | Rhone Poulenc Agrochimie | 1-aryl-5-(substituted alkylideneimino)-pyrazoles process for their preparation and arthropodicidal nematodicidal helminthicidal and protozoocidal compositions containing them |
| GB9120641D0 (en) * | 1991-09-27 | 1991-11-06 | Ici Plc | Heterocyclic compounds |
| NZ262237A (en) * | 1993-01-25 | 1997-06-24 | Sonus Pharma Inc | Ultrasound contrast agents comprising phase shift colloids having a boiling point below the body temperature of the animal it is used in |
| GB9306184D0 (en) * | 1993-03-25 | 1993-05-19 | Zeneca Ltd | Heteroaromatic compounds |
| ES2231775T5 (es) * | 1993-07-30 | 2011-02-02 | Imcor Pharmaceutical Co. | Composición de microburbujas estabilizadas para ecografía. |
| US5798091A (en) * | 1993-07-30 | 1998-08-25 | Alliance Pharmaceutical Corp. | Stabilized gas emulsion containing phospholipid for ultrasound contrast enhancement |
| DE4343832A1 (de) * | 1993-12-22 | 1995-06-29 | Bayer Ag | Substituierte 1-Arylpyrazole |
| DE19511269A1 (de) * | 1994-03-30 | 1995-10-05 | Ciba Geigy Ag | Pyrazole |
| DE4414333A1 (de) * | 1994-04-25 | 1995-10-26 | Bayer Ag | Substituierte Pyridylpyrazole |
| WO1996024589A1 (en) * | 1995-02-07 | 1996-08-15 | Nissan Chemical Industries, Ltd. | Pyrazole derivatives and herbicides |
| DE19518054A1 (de) * | 1995-03-08 | 1996-09-12 | Hoechst Schering Agrevo Gmbh | N-Arylpyrazolketone und deren Derivate, Verfahren zu ihrer Herstellung, sie enthaltende Mittel und ihre Verwendung als Schädlingsbekämpfungsmittel |
| DE69627281T2 (de) * | 1995-12-19 | 2003-11-13 | Bayer Cropscience S.A., Lyon | Neue 1-Aryl Pyrazol Derivate und ihre Verwendung als Schädlingsbekämpfungsmittel |
| CZ294766B6 (cs) | 1996-12-24 | 2005-03-16 | Rhone-Poulenc Agro | 1-Arylpyrazolové sloučeniny, pesticidní prostředky obsahující tyto sloučeniny jako účinné látky a způsob hubení škůdců |
-
1997
- 1997-12-18 CZ CZ19992298A patent/CZ294766B6/cs not_active IP Right Cessation
- 1997-12-18 AP APAP/P/1999/001588A patent/AP1237A/en active
- 1997-12-18 ES ES97954422T patent/ES2297867T3/es not_active Expired - Lifetime
- 1997-12-18 KR KR1019997005758A patent/KR20000062319A/ko not_active Abandoned
- 1997-12-18 EP EP97954422A patent/EP0948486B1/en not_active Expired - Lifetime
- 1997-12-18 AU AU58575/98A patent/AU746514B2/en not_active Expired
- 1997-12-18 JP JP52835098A patent/JP2001506664A/ja active Pending
- 1997-12-18 IL IL13053397A patent/IL130533A/xx not_active IP Right Cessation
- 1997-12-18 DE DE69738328T patent/DE69738328T2/de not_active Expired - Lifetime
- 1997-12-18 EE EEP199900321A patent/EE05495B1/xx unknown
- 1997-12-18 NZ NZ336418A patent/NZ336418A/en not_active IP Right Cessation
- 1997-12-18 TR TR1999/01473T patent/TR199901473T2/xx unknown
- 1997-12-18 CA CA002275635A patent/CA2275635C/en not_active Expired - Lifetime
- 1997-12-18 BR BR9714181-0A patent/BR9714181A/pt not_active Application Discontinuation
- 1997-12-18 SK SK857-99A patent/SK285866B6/sk not_active IP Right Cessation
- 1997-12-18 DK DK97954422T patent/DK0948486T3/da active
- 1997-12-18 EA EA199900592A patent/EA002085B1/ru not_active IP Right Cessation
- 1997-12-18 PL PL334236A patent/PL193231B1/pl unknown
- 1997-12-18 PT PT97954422T patent/PT948486E/pt unknown
- 1997-12-18 CN CN97180938A patent/CN1099415C/zh not_active Expired - Lifetime
- 1997-12-18 WO PCT/EP1997/007115 patent/WO1998028277A1/en not_active Ceased
- 1997-12-18 RS YUP-295/99A patent/RS49966B/sr unknown
- 1997-12-18 HU HU0000583A patent/HU229905B1/hu unknown
- 1997-12-22 HR HR970703A patent/HRP970703B1/xx not_active IP Right Cessation
- 1997-12-23 ZA ZA9711590A patent/ZA9711590B/xx unknown
- 1997-12-23 MA MA24912A patent/MA24432A1/fr unknown
- 1997-12-23 AR ARP970106146A patent/AR011048A1/es unknown
- 1997-12-23 CO CO97074746A patent/CO5031287A1/es unknown
- 1997-12-23 MY MYPI97006260A patent/MY128485A/en unknown
- 1997-12-24 ID IDP973973A patent/ID19248A/id unknown
- 1997-12-24 EG EG139097A patent/EG21715A/xx active
-
1998
- 1998-03-02 TW TW086119718A patent/TW505503B/zh not_active IP Right Cessation
-
1999
- 1999-06-22 NO NO19993107A patent/NO313458B1/no not_active IP Right Cessation
- 1999-06-22 CU CU1999080A patent/CU22869A3/es unknown
- 1999-06-24 OA OA9900142A patent/OA11133A/en unknown
- 1999-06-24 US US09/339,175 patent/US6087387A/en not_active Expired - Lifetime
- 1999-07-19 BG BG103590A patent/BG64857B1/bg unknown
-
2000
- 2000-05-26 US US09/578,859 patent/US6403628B1/en not_active Expired - Lifetime
Also Published As
Similar Documents
| Publication | Publication Date | Title |
|---|---|---|
| AU747450B2 (en) | Pesticidal 1-aryl and pyridylpyrazole derivatives | |
| AP1237A (en) | Pesticidal 1-arylpyrazoles. | |
| AU745011B2 (en) | Pesticidal 1-Aryl-3-iminopyrazoles | |
| EP0973747B1 (en) | Pesticidal 1-arylpyrazoles | |
| US20020016468A1 (en) | Pesticidal 1-arylpyrazole derivatives | |
| MXPA99005968A (en) | Pesticidal 1-arylpyrazoles | |
| CZ296158B6 (cs) | 1-Arylpyrazoly, zpusob jejich prípravy a pesticidní kompozice s jejich obsahem | |
| CZ296162B6 (cs) | Pesticidní 1-aryl-3-iminopyrazoly, zpusob jejich prípravy a prostredky, které je obsahují |
Legal Events
| Date | Code | Title | Description |
|---|---|---|---|
| PD00 | Pending as of 2000-06-30 in czech republic | ||
| MK4A | Patent expired |
Effective date: 20171218 |