CZ280499A3 - Jedlá tvarová tělesa, obzvláště ploché a hadicové folie a jejich použití - Google Patents
Jedlá tvarová tělesa, obzvláště ploché a hadicové folie a jejich použití Download PDFInfo
- Publication number
- CZ280499A3 CZ280499A3 CZ992804A CZ280499A CZ280499A3 CZ 280499 A3 CZ280499 A3 CZ 280499A3 CZ 992804 A CZ992804 A CZ 992804A CZ 280499 A CZ280499 A CZ 280499A CZ 280499 A3 CZ280499 A3 CZ 280499A3
- Authority
- CZ
- Czechia
- Prior art keywords
- butyl
- methylpropyl
- methylbutyl
- propyl
- ethyl
- Prior art date
Links
Classifications
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A22—BUTCHERING; MEAT TREATMENT; PROCESSING POULTRY OR FISH
- A22C—PROCESSING MEAT, POULTRY, OR FISH
- A22C13/00—Sausage casings
- A22C13/0013—Chemical composition of synthetic sausage casings
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B32—LAYERED PRODUCTS
- B32B—LAYERED PRODUCTS, i.e. PRODUCTS BUILT-UP OF STRATA OF FLAT OR NON-FLAT, e.g. CELLULAR OR HONEYCOMB, FORM
- B32B27/00—Layered products comprising a layer of synthetic resin
- B32B27/12—Layered products comprising a layer of synthetic resin next to a fibrous or filamentary layer
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B29—WORKING OF PLASTICS; WORKING OF SUBSTANCES IN A PLASTIC STATE IN GENERAL
- B29C—SHAPING OR JOINING OF PLASTICS; SHAPING OF MATERIAL IN A PLASTIC STATE, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR; AFTER-TREATMENT OF THE SHAPED PRODUCTS, e.g. REPAIRING
- B29C48/00—Extrusion moulding, i.e. expressing the moulding material through a die or nozzle which imparts the desired form; Apparatus therefor
- B29C48/03—Extrusion moulding, i.e. expressing the moulding material through a die or nozzle which imparts the desired form; Apparatus therefor characterised by the shape of the extruded material at extrusion
- B29C48/09—Articles with cross-sections having partially or fully enclosed cavities, e.g. pipes or channels
- B29C48/10—Articles with cross-sections having partially or fully enclosed cavities, e.g. pipes or channels flexible, e.g. blown foils
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B29—WORKING OF PLASTICS; WORKING OF SUBSTANCES IN A PLASTIC STATE IN GENERAL
- B29C—SHAPING OR JOINING OF PLASTICS; SHAPING OF MATERIAL IN A PLASTIC STATE, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR; AFTER-TREATMENT OF THE SHAPED PRODUCTS, e.g. REPAIRING
- B29C48/00—Extrusion moulding, i.e. expressing the moulding material through a die or nozzle which imparts the desired form; Apparatus therefor
- B29C48/25—Component parts, details or accessories; Auxiliary operations
- B29C48/78—Thermal treatment of the extrusion moulding material or of preformed parts or layers, e.g. by heating or cooling
- B29C48/80—Thermal treatment of the extrusion moulding material or of preformed parts or layers, e.g. by heating or cooling at the plasticising zone, e.g. by heating cylinders
- B29C48/83—Heating or cooling the cylinders
- B29C48/832—Heating
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B29—WORKING OF PLASTICS; WORKING OF SUBSTANCES IN A PLASTIC STATE IN GENERAL
- B29C—SHAPING OR JOINING OF PLASTICS; SHAPING OF MATERIAL IN A PLASTIC STATE, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR; AFTER-TREATMENT OF THE SHAPED PRODUCTS, e.g. REPAIRING
- B29C49/00—Blow-moulding, i.e. blowing a preform or parison to a desired shape within a mould; Apparatus therefor
- B29C49/0005—Blow-moulding, i.e. blowing a preform or parison to a desired shape within a mould; Apparatus therefor characterised by the material
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B32—LAYERED PRODUCTS
- B32B—LAYERED PRODUCTS, i.e. PRODUCTS BUILT-UP OF STRATA OF FLAT OR NON-FLAT, e.g. CELLULAR OR HONEYCOMB, FORM
- B32B27/00—Layered products comprising a layer of synthetic resin
- B32B27/18—Layered products comprising a layer of synthetic resin characterised by the use of special additives
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C08—ORGANIC MACROMOLECULAR COMPOUNDS; THEIR PREPARATION OR CHEMICAL WORKING-UP; COMPOSITIONS BASED THEREON
- C08J—WORKING-UP; GENERAL PROCESSES OF COMPOUNDING; AFTER-TREATMENT NOT COVERED BY SUBCLASSES C08B, C08C, C08F, C08G or C08H
- C08J5/00—Manufacture of articles or shaped materials containing macromolecular substances
- C08J5/18—Manufacture of films or sheets
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C08—ORGANIC MACROMOLECULAR COMPOUNDS; THEIR PREPARATION OR CHEMICAL WORKING-UP; COMPOSITIONS BASED THEREON
- C08K—Use of inorganic or non-macromolecular organic substances as compounding ingredients
- C08K5/00—Use of organic ingredients
- C08K5/0008—Organic ingredients according to more than one of the "one dot" groups of C08K5/01 - C08K5/59
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A22—BUTCHERING; MEAT TREATMENT; PROCESSING POULTRY OR FISH
- A22C—PROCESSING MEAT, POULTRY, OR FISH
- A22C13/00—Sausage casings
- A22C2013/0059—Sausage casings thermoplastic casings, casings with at least one layer of thermoplastic material
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B29—WORKING OF PLASTICS; WORKING OF SUBSTANCES IN A PLASTIC STATE IN GENERAL
- B29C—SHAPING OR JOINING OF PLASTICS; SHAPING OF MATERIAL IN A PLASTIC STATE, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR; AFTER-TREATMENT OF THE SHAPED PRODUCTS, e.g. REPAIRING
- B29C48/00—Extrusion moulding, i.e. expressing the moulding material through a die or nozzle which imparts the desired form; Apparatus therefor
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B29—WORKING OF PLASTICS; WORKING OF SUBSTANCES IN A PLASTIC STATE IN GENERAL
- B29C—SHAPING OR JOINING OF PLASTICS; SHAPING OF MATERIAL IN A PLASTIC STATE, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR; AFTER-TREATMENT OF THE SHAPED PRODUCTS, e.g. REPAIRING
- B29C48/00—Extrusion moulding, i.e. expressing the moulding material through a die or nozzle which imparts the desired form; Apparatus therefor
- B29C48/001—Combinations of extrusion moulding with other shaping operations
- B29C48/0017—Combinations of extrusion moulding with other shaping operations combined with blow-moulding or thermoforming
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B29—WORKING OF PLASTICS; WORKING OF SUBSTANCES IN A PLASTIC STATE IN GENERAL
- B29C—SHAPING OR JOINING OF PLASTICS; SHAPING OF MATERIAL IN A PLASTIC STATE, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR; AFTER-TREATMENT OF THE SHAPED PRODUCTS, e.g. REPAIRING
- B29C48/00—Extrusion moulding, i.e. expressing the moulding material through a die or nozzle which imparts the desired form; Apparatus therefor
- B29C48/001—Combinations of extrusion moulding with other shaping operations
- B29C48/0018—Combinations of extrusion moulding with other shaping operations combined with shaping by orienting, stretching or shrinking, e.g. film blowing
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B29—WORKING OF PLASTICS; WORKING OF SUBSTANCES IN A PLASTIC STATE IN GENERAL
- B29C—SHAPING OR JOINING OF PLASTICS; SHAPING OF MATERIAL IN A PLASTIC STATE, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR; AFTER-TREATMENT OF THE SHAPED PRODUCTS, e.g. REPAIRING
- B29C48/00—Extrusion moulding, i.e. expressing the moulding material through a die or nozzle which imparts the desired form; Apparatus therefor
- B29C48/03—Extrusion moulding, i.e. expressing the moulding material through a die or nozzle which imparts the desired form; Apparatus therefor characterised by the shape of the extruded material at extrusion
- B29C48/07—Flat, e.g. panels
- B29C48/08—Flat, e.g. panels flexible, e.g. films
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B29—WORKING OF PLASTICS; WORKING OF SUBSTANCES IN A PLASTIC STATE IN GENERAL
- B29C—SHAPING OR JOINING OF PLASTICS; SHAPING OF MATERIAL IN A PLASTIC STATE, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR; AFTER-TREATMENT OF THE SHAPED PRODUCTS, e.g. REPAIRING
- B29C48/00—Extrusion moulding, i.e. expressing the moulding material through a die or nozzle which imparts the desired form; Apparatus therefor
- B29C48/03—Extrusion moulding, i.e. expressing the moulding material through a die or nozzle which imparts the desired form; Apparatus therefor characterised by the shape of the extruded material at extrusion
- B29C48/09—Articles with cross-sections having partially or fully enclosed cavities, e.g. pipes or channels
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B29—WORKING OF PLASTICS; WORKING OF SUBSTANCES IN A PLASTIC STATE IN GENERAL
- B29L—INDEXING SCHEME ASSOCIATED WITH SUBCLASS B29C, RELATING TO PARTICULAR ARTICLES
- B29L2023/00—Tubular articles
- B29L2023/001—Tubular films, sleeves
- B29L2023/002—Sausage casings
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B32—LAYERED PRODUCTS
- B32B—LAYERED PRODUCTS, i.e. PRODUCTS BUILT-UP OF STRATA OF FLAT OR NON-FLAT, e.g. CELLULAR OR HONEYCOMB, FORM
- B32B2305/00—Condition, form or state of the layers or laminate
- B32B2305/74—Partially cured
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B32—LAYERED PRODUCTS
- B32B—LAYERED PRODUCTS, i.e. PRODUCTS BUILT-UP OF STRATA OF FLAT OR NON-FLAT, e.g. CELLULAR OR HONEYCOMB, FORM
- B32B2439/00—Containers; Receptacles
- B32B2439/70—Food packaging
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C08—ORGANIC MACROMOLECULAR COMPOUNDS; THEIR PREPARATION OR CHEMICAL WORKING-UP; COMPOSITIONS BASED THEREON
- C08J—WORKING-UP; GENERAL PROCESSES OF COMPOUNDING; AFTER-TREATMENT NOT COVERED BY SUBCLASSES C08B, C08C, C08F, C08G or C08H
- C08J2301/00—Characterised by the use of cellulose, modified cellulose or cellulose derivatives
- C08J2301/08—Cellulose derivatives
- C08J2301/10—Esters of organic acids
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C08—ORGANIC MACROMOLECULAR COMPOUNDS; THEIR PREPARATION OR CHEMICAL WORKING-UP; COMPOSITIONS BASED THEREON
- C08J—WORKING-UP; GENERAL PROCESSES OF COMPOUNDING; AFTER-TREATMENT NOT COVERED BY SUBCLASSES C08B, C08C, C08F, C08G or C08H
- C08J2303/00—Characterised by the use of starch, amylose or amylopectin or of their derivatives or degradation products
- C08J2303/02—Starch; Degradation products thereof, e.g. dextrin
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C08—ORGANIC MACROMOLECULAR COMPOUNDS; THEIR PREPARATION OR CHEMICAL WORKING-UP; COMPOSITIONS BASED THEREON
- C08J—WORKING-UP; GENERAL PROCESSES OF COMPOUNDING; AFTER-TREATMENT NOT COVERED BY SUBCLASSES C08B, C08C, C08F, C08G or C08H
- C08J2303/00—Characterised by the use of starch, amylose or amylopectin or of their derivatives or degradation products
- C08J2303/04—Starch derivatives
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C08—ORGANIC MACROMOLECULAR COMPOUNDS; THEIR PREPARATION OR CHEMICAL WORKING-UP; COMPOSITIONS BASED THEREON
- C08J—WORKING-UP; GENERAL PROCESSES OF COMPOUNDING; AFTER-TREATMENT NOT COVERED BY SUBCLASSES C08B, C08C, C08F, C08G or C08H
- C08J2305/00—Characterised by the use of polysaccharides or of their derivatives not provided for in groups C08J2301/00 or C08J2303/00
- C08J2305/02—Dextran; Derivatives thereof
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C08—ORGANIC MACROMOLECULAR COMPOUNDS; THEIR PREPARATION OR CHEMICAL WORKING-UP; COMPOSITIONS BASED THEREON
- C08J—WORKING-UP; GENERAL PROCESSES OF COMPOUNDING; AFTER-TREATMENT NOT COVERED BY SUBCLASSES C08B, C08C, C08F, C08G or C08H
- C08J2305/00—Characterised by the use of polysaccharides or of their derivatives not provided for in groups C08J2301/00 or C08J2303/00
- C08J2305/04—Alginic acid; Derivatives thereof
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C08—ORGANIC MACROMOLECULAR COMPOUNDS; THEIR PREPARATION OR CHEMICAL WORKING-UP; COMPOSITIONS BASED THEREON
- C08J—WORKING-UP; GENERAL PROCESSES OF COMPOUNDING; AFTER-TREATMENT NOT COVERED BY SUBCLASSES C08B, C08C, C08F, C08G or C08H
- C08J2305/00—Characterised by the use of polysaccharides or of their derivatives not provided for in groups C08J2301/00 or C08J2303/00
- C08J2305/08—Chitin; Chondroitin sulfate; Hyaluronic acid; Derivatives thereof
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C08—ORGANIC MACROMOLECULAR COMPOUNDS; THEIR PREPARATION OR CHEMICAL WORKING-UP; COMPOSITIONS BASED THEREON
- C08J—WORKING-UP; GENERAL PROCESSES OF COMPOUNDING; AFTER-TREATMENT NOT COVERED BY SUBCLASSES C08B, C08C, C08F, C08G or C08H
- C08J2389/00—Characterised by the use of proteins; Derivatives thereof
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C08—ORGANIC MACROMOLECULAR COMPOUNDS; THEIR PREPARATION OR CHEMICAL WORKING-UP; COMPOSITIONS BASED THEREON
- C08J—WORKING-UP; GENERAL PROCESSES OF COMPOUNDING; AFTER-TREATMENT NOT COVERED BY SUBCLASSES C08B, C08C, C08F, C08G or C08H
- C08J2399/00—Characterised by the use of natural macromolecular compounds or of derivatives thereof not provided for in groups C08J2301/00 - C08J2307/00 or C08J2389/00 - C08J2397/00
-
- Y—GENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
- Y10—TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
- Y10S—TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
- Y10S428/00—Stock material or miscellaneous articles
- Y10S428/91—Product with molecular orientation
-
- Y—GENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
- Y10—TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
- Y10T—TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER US CLASSIFICATION
- Y10T428/00—Stock material or miscellaneous articles
- Y10T428/13—Hollow or container type article [e.g., tube, vase, etc.]
- Y10T428/1324—Flexible food casing [e.g., sausage type, etc.]
-
- Y—GENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
- Y10—TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
- Y10T—TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER US CLASSIFICATION
- Y10T428/00—Stock material or miscellaneous articles
- Y10T428/13—Hollow or container type article [e.g., tube, vase, etc.]
- Y10T428/1348—Cellular material derived from plant or animal source [e.g., wood, cotton, wool, leather, etc.]
-
- Y—GENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
- Y10—TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
- Y10T—TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER US CLASSIFICATION
- Y10T428/00—Stock material or miscellaneous articles
- Y10T428/13—Hollow or container type article [e.g., tube, vase, etc.]
- Y10T428/1352—Polymer or resin containing [i.e., natural or synthetic]
- Y10T428/139—Open-ended, self-supporting conduit, cylinder, or tube-type article
-
- Y—GENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
- Y10—TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
- Y10T—TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER US CLASSIFICATION
- Y10T428/00—Stock material or miscellaneous articles
- Y10T428/13—Hollow or container type article [e.g., tube, vase, etc.]
- Y10T428/1352—Polymer or resin containing [i.e., natural or synthetic]
- Y10T428/139—Open-ended, self-supporting conduit, cylinder, or tube-type article
- Y10T428/1393—Multilayer [continuous layer]
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Chemical & Material Sciences (AREA)
- Mechanical Engineering (AREA)
- Manufacturing & Machinery (AREA)
- Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
- Health & Medical Sciences (AREA)
- Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
- Medicinal Chemistry (AREA)
- Polymers & Plastics (AREA)
- Organic Chemistry (AREA)
- Wood Science & Technology (AREA)
- Materials Engineering (AREA)
- Physics & Mathematics (AREA)
- Thermal Sciences (AREA)
- Zoology (AREA)
- Food Science & Technology (AREA)
- Wrappers (AREA)
- Meat, Egg Or Seafood Products (AREA)
- Processing Of Meat And Fish (AREA)
- Manufacture Of Macromolecular Shaped Articles (AREA)
- Shaping By String And By Release Of Stress In Plastics And The Like (AREA)
- Laminated Bodies (AREA)
- Materials For Medical Uses (AREA)
- Extrusion Moulding Of Plastics Or The Like (AREA)
Description
Farmakologické použití některých derivátů cystinu
Oblast techniky
Vynález se týká nového použití některých derivátů cystinu.
Zejména se tento vynález týká použití těchto derivátů cystinu pro přípravu léčiv působících proti restenose.
Dosavadní stav techniky
U těchto derivátů cystinu, u kterých se podle vynálezu zjistilo nové farmakologické použití, je podle WO 91/185 94 a EP 463 514 známa immunomodulační účinnost. Obecně však nejsou známy a neexistují ani údaje z literatury týkající se farmako1ogických a/nebo terapeutických vlastností těchto látek z hlediska jejich účinků na restenosu.
Ve spojení s vynálezem se používají sloučeniny obecného vzorce I:
C00R3
S- CH2-CH-NH-R
S -CH2-CH-NH-CO-R2 (I)
C00R3 ve kterém R znamená vodík, methyl, ethyl, n-propyl nebo skupinu -COR1, kde R1 znamená přímý nebo rozvětvený alkyl o 1-12 atomech uhlíku, R2 znamená přímý nebo rozvětvený alkyl o 1-12 atomech uhlíku a R3 je skupina tvořící ester hydrolyzovatelný v tělesných tekutinách za uvolnění účinné látky ve formě volné kyseliny, nebo jejich fyziologicky vhodná sůl a/nebo jejich stereochemický isomer.
Zejména jsou výhodné sloučeniny obecného vzorce I, ve kterých R znamená vodík nebo skupinu -CO-R1, kde R1 znamená methyl, ethyl, n-propyl, n-butyl, n-pentyl, n-hexyl, n-heptyl, n-oktyl, n-nonyl, n-decyl, n-undecyl, isopropyl, 1-methylpropyl, 2-methyIpropyl, terč.butyl, 3-methyIbuty1 nebo 2-methylbuty1, R2 znamená methyl, ethyl, n-propyl, n-butyl, n-pentyl, n-hexyl, n-heptyl, n-oktyl, n-nonyl, n-decyl, n-undecyl, isopropyl, 1-methylpropyl, 2-methyIpropyl, terč.butyl, 3-methyIbutyl nebo 2-methyIbutyl a R3 znamená vodík, methyl, ethyl, propyl, isopropyl, butyl nebo isobutyl, nebo jejich fyziologicky vhodné soli a/nebo jejich stereochemické isomery.
Sloučeniny podle vynálezu se užívají jak ve formě racemátu tak ve formě stereoisomerů. Zvláštní význam mají sloučeniny s L konfigurací, zejména N,N'-diacety1-L-cystin.
Vynález rovněž zahrnuje sloučeninu podle obecného vzorce I ve formě fyziologicky vhodných solí, jako jsou soli sodné, draselné, amoniové, vápenaté nebo horečnaté. Vynález také zahrnuje soli neesterifikovaných sloučenin s farmaceuticky přijatelnými organickými bázemi, jako je lysin, ethylendiamin, N,N'-dibenzylethylendiamin, adamantanamin, N-benzyl-2-fenylethylamin a piperazin.
Lysin a arginin se mhou použít v D- nebo L- formě.
Nejvýhodnější je forma L-.
Nejvýhodnější sloučeninou je di-L-1ysinium-N,N1-diacety1L-cystinat (sloučenina A).
Sloučeniny obecného vzorce I se mohou připravit kterýmkoli způsobem uvedeným v EP 463 514. Soli těchto sloučenin s organickými bázemi lze připravit jakýmkoli známým způsobem nebo způsobem uvedeným v WO 93/11104.
Po mechanickém poškození arterií dochází k rychlému vývoji vnitřní cévní stěny. Nejběžnější takovou komplikací bývá tak zvaná restenosa, ke které dochází po perkutánní transluminální koronární angioplastice (PTCA), t.j. odstranění arter iosk1erotických lézí působících stenosu v koronárních cévách balónkovým katetrem, avšak podobné komplikace se mohou vyskytnout i následkem jiných postupů a zákroků.
K vývoji restenosy po PTCA dochází u všech pacientů. U asi 1/3 pacientů je však tato komplikace tak výrazná, že za 3 až 6 měsíců tato vyvinutá restenosa vyžaduje další zákrok PTCA nebo chirurgicky provedený by-pass. Z toho vyplývá zřejmá potřeba chemoterapie významně redukující výskyt těchto výrazných rest enos.
Výrazným rizikem během angioplastických zákroků je akutní trombosa, a proto se během chirurgických zákroků podává heparin. Ze stejného důvodu se určitou dobu po zákroku obvykle podává aspirin. V současné době tedy není dostupný obecně přijatelný postup léčby dostatečně snižující výskyt restenos. Nicméně podle současně publikovaných výsledků klinických zkoušek se ukazuje, že látka trapedil, působící proti srážení krevních destiček (Maresta a sp., Circulation 1994;90:2710-15) a látka s hypolipidemickým (antioxidačním) účinkem, probucol (Setsuda a sp., Clin.Ther. 1993; 15:174-82) mohou alespoň částečně zabránit vývoji restenosy.
Současné možnosti prevence restenosy jsou stále ještě nedostatečné, a mohou také být spojeny s nežádoucími vedlejšími účinky, jako je zvýšené riziko krvácení po léčbě aspirinem a trapedi1em.
Podstata vynálezu
Neočekávaně bylo zjištěno, že sloučeniny obecného vzorce
COOR3
S- CH2-CH-NH-R
S -CH2-CH-NH-CO-R2
COOR3 (I) ve kterém R znamená vodík, methyl, ethyl, n-propyl nebo skupinu -COR1, kde Rl znamená přímý nebo rozvětvený alkyl o 1-12 atomech uhlíku, R2 znamená přímý nebo rozvětvený alkyl o 1-12 atomech uhlíku a R3 je skupina tvořící ester hydrolyzovatelný v tělesných tekutinách za uvolnění účinné látky ve formě volné kyseliny, nebo jejich fyziologicky vhodná sůl a/nebo jejich stereochemický isomer jsou účinné v pokusných modelech na zvířatech v ovlivnění rozsahu restenosy.
Zejména jsou významné sloučeniny obecného vzorce I, ve kterých R znamená vodík nebo skupinu -CO-R1, kde R1 znamená methyl, ethyl, n-propyl, n-butyl, n-pentyl, n-hexyl, n-heptyl, n-oktyl, n-nonyl, n-decyl, n-undecyl, isopropyl, 1-methylpropy1, 2-methylpropyl, terč.butyl, 3-methyIbuty1 nebo 2-methyIbuty1, R2 znamená methyl, ethyl, n-propyl, n-butyl, n-pentyl, n-hexyl, n-heptyl, n-oktyl, n-nonyl, n-decyl, n-undecyl, isopropyl, 1-methylpropy1, 2-methylpropyl, terč.butyl, 3-methyIbuty1 nebo 2-methyIbuty1 a R3 znamená vodík, methyl, ethyl, propyl, isopropyl, butyl nebo isobutyl, nebo jejich fyziologicky vhodná sůl a/nebo jejich stereochemický isomer.
Proto sloučeniny obecného vzorce I, jejich stereoisomery (enanti ornery, diastereomery) a jejich soli lze použít pro profylaxi nebo léčení restenosy. Vynález tedy zahrnuje použití těchto sloučenin pro přípravu léčiva pro profylaxi nebo léčení restenosy. Vynález také zahrnuje způsob profylaxe nebo léčení restenosy pomocí sloučenin vzorce I.
účinky sloučenin na pokusné modely restenosy.
Nejobvyklejším používaným modelem restenosy jsou krysí karotidy nebo aorty, které byly dilatovány balónkovými katetry. Krysy se podrobí anestesuji a chirurgicky se zpřístupní rozdvojení karotidy. Do rozdvojení se zavede balónkový katetr (katetr 2F Fogarty), nafoukne se a pak se vyjme. Tento postup vede k vývoji neointimy jejíž mikroskopický vzhled je podobný jako u restenosy lidí.
Účinné látky se podávají ve formě roztoku v pitné vodě po dobu 2-4 týdnů v dávkách odpovídajících 0,003 -30 pmol/kg/den.
Velikost plochy neointimy a medie v příčném řezu se hodnotí
mikroskopicky 2-4 týdny po obnažení cévy. Na konci studií se krysy fixují perfusí, z karotidy se odeberou vzorky pro mikroskopii a zjistí se plochy na příčném řezu morfometrickými postupy, za použití počítání bodů a/nebo vystřižením a zvážením fotografií, neointimy a medie.
Úvodní studie byly provedeny na krysách Sprague-Dawley. Tvorba neointimy je závislá na dostatečné odezvě ve vrstvě medie a úměrná ploše medie, jestliže tato převyšuje určitou hodnotu pozadí. Výsledky jsou proto vyjádřeny jako poměr neointima-medie. Dávky od 0,03 do 3,0 pmol/kg/den mohou redukovat poměr neointima/medie o více než 20 %.
Farmaceutické přípravky
Popsané účinné látky lze pro humánní aplikaci zpracovat do různých lékových forem například tablet, obalených tablet, želatinových tobolek, perorálních roztoků, injekčních roztoků, a aerosolů a suchého prášku pro inhalaci.
Při přípravě tablet, obalených tablet a želatinových tobolek, se účinná látka spojí s farmaceuticky vhodnými nosiči nebo ředidly, jako je například laktosa, škrob, hydrogenfosforečnan vápenatý, mikrokrystalická celulosa, po 1yviny1pyrro 1 idon, želatina, deriváty celulosy, koloidní oxid křemičitý, talek a kyselina stearová nebo její soli.
Pro přípravu perorálních roztoků je vhodnou přísadou voda nebo roztoky sacharosy, glukosy, sorbitolu, fruktosy nebo zy1 i tolu.
Roztoky pro parenterální podání lze připravit ve formě roztoku sloučeniny podle vynálezu ve farmaceuticky vhodném rozpouštědle, výhodně v koncentraci od 0,1 % do 10 % hmotnostních. Tyto roztoky mohou rovněž obsahovat stabilisační přísady a/nebo tlumivé přísady a výhodně se rozplňují do dávkových jednotek ve formě ampulí nebo lahviček. Roztoky pro parenterální podání lze také připravit ve formě suchého přípravku, který se ředí vhodným rozpouštědlem podle návodu před použ i t ím.
Látka může také být inhalována z tlakového inhalátoru s dávkovačem, z inhalátoru na suchý prášek, jako je například TurbuhalerR nebo z inhalátoru na suchý prášek za použití že 1 atinových, plastových nebo jiných tobolek. K upráškované látce pro inhalační terapii lze přidávat netoxické a chemicky inertní látky, například laktosu, trehalosu, mannitol nebo glukosu.
Tlakované aerosoly jsou určeny pro orální nebo nasální inhalaci. Aerosolový systém je obvykle navržen tak, aby jedna aplikovaná dávka obsahovala 10-1000 pg, výhodně 20—250 pg účinné látky. Nejúčinnější látky se podávají při spodní hranici tohoto dávkového rozmezí. U inhalační terapie se používají mikronizované látky obsahující částice značně menší než 5 pm, které se suspendují ve směsi hnacích látek za pomoci dispergačních činidel jako je sorbitan trioleat, kyselina olejová, lecithin nebo sodná sůl kyseliny dioktylsulfojantarové.
Tyto lékové formy mohou kromě již zmíněných přísad obsahovat konzervační látky, stabilizátory, látky regulující viskozitu, emulgátory, chuťová korigencia, barviva, čichová korigencia, látky regulující tonus, tlumivé roztoky a antioxidanty. Mohou také obsahovat další terapeuticky účinné látky.
Sloučeniny vzorce I se obvykle podávají orálně, rektálně,
injekčně nebo inhalačně, ve formě farmaceutických přípravků obsahujících účinnou látku bud jako takovou nebo ve formě farmaceuticky vhodné, netoxické, adiční soli s kyselinou. Léková forma může být ve formě tuhého, polotuhého nebo tekutého přípravku. Účinná látka obvykle tvoří 0,1 až 99 % hmotnosti přípravku, obvykleji mezi 0,5 až 20 % hmotnosti u injekčních přípravků a mezi 0,2 až 50 % hmotnosti u přípravků pro orální podání.
účinná množství sloučenin vzorce I pro profylaxi a léčení restenosy jsou v rozmezí denních dávek 0,5-500 mg, výhodně 1-100 mg.
Dále jsou uvedeny příklady léčivých přípravků určených k profylaxi a léčení restenosy.
Příklady provedení vynálezu
Příklad 1
Jedna tableta obsahující 10 mg sloučeniny A:
| sloučenina A | 10 | mg |
| 1aktosa | 100 | mg |
| bramborový škrob | 50 | mg |
| polyviny1pyrrolidon | 5 | mg |
| mikrokrystalická celulóza | 15 | mg |
| stearan hořečnatý | 1 | mg |
Příklad 2
Jedna přímo slisovaná tableta obsahující 5 mg sloučeniny A:
| sloučenina A | 5 | mg |
| bezvodá laktoza | 150 | mg |
| mikrokrystalická celulóza | 50 | mg |
| koloidní oxid křemičitý | 1 | mg |
| stearan hořečnatý | 2 | mg |
Je-li to žádoucí, mohou být tablety potaženy filmem tvořeným například hydroxypropylmethylcelulozou, hydroxypropylcelulozou nebo dimethylaminoethylmetakrylatovým kopolymerovým esterem kyseliny metakrylové.
Příklad 3
Roztok pro injekci obsahující 1 mg/ml sloučeniny A:
sloučenina A 1,0 mg chlorid sodný voda pro injekci a^ 1
Příklad 4
Orální roztok obsahující 1 mg/ml sloučeniny A:
sloučenina A 1,0 mg sorbitol ISO mg glycerin Ιθθ edetan dvoj sodný 0,5 mg konzervační činidlo q.s.
čichové korigens q.s.
voda, přečištěná ad 1 ml
Příklad 5
Práškový aerosol obsahující 1 mg sloučeniny A v jedné dávce:
Mikronizovanou sloučeninu A lze naplnit do práškového inhalátoru například TurbuhalerR s dávkováním 1 mg/dávka.
Příklad 6
Tlakovaný aerosol pro inhalaci.
Aerosolový systém je uspořádán tak, aby jedna podaná dávka obsahovala 0,1-1,0 mg.
sloučenina A, mikronizovaná sorbitan trioleat tri chlormonofluormethan dichlortetrafluorethan di chlordi fluormethan
1,0 % hmotn./hmotn.
0,7 % hmotn./hmotn.
24,4 % hmotn./hmotn.
24,4 % hmotn./hmotn.
49,5 % hmotn./hmotn.
Příklad 7
Práškový aerosol pro inhalaci čisté látky.
Čistá látka se zpracuje pro inhalaci z Turbuhaleru.
Každá jednotlivá dávka obsahuje 0,1-1,0 mg.
zpracovaná sloučenina A 0,1-1,0 mg
Příklad 8
Práškový aerosol pro inhalaci.
Každá jednotlivá dávka obsahuje 0,l-l,0mg v tobolce.
sloučenina A, mikronizovaná 0,1-1,0 mg laktoza 50 mg
Příklad 9
Roztok pro nebulizaci.
Tento roztok obsahuje 1,0-10,0 mg/ml a v jedné dávce lze podat 1-3 ml roztoku.
sloučenina A 1,0-10,0 mg voda pro injekci ad 1,0 ml
Příklad 10
Tablety. Jedna tableta obsahuje:
| sloučenina A | 0,1-100 | mg |
| kukuřičný škrob | 50 | mg |
| 1aktoza | 150 | mg |
| polyvidon | 7 | mg |
| mikrokrystalická celulóza | 20 | mg |
| stearan hořečnatý | 2 | mg |
| Příklad 11 |
Roztok k orálnímu použití. Jedna dávka objemu 10 ml obsahuje 10-100 mg.
sloučenina A 1-10 mg sorbitol 70 % 150 mg glycerol Ιθθ mg benzoan sodný 1 mg
čichové korigens voda, přečištěná
Příklad 12
Tablety s řízeným uvolňováním. Jedna tableta obsahuje :
| sloučenina A | 1-100 | mg |
| parafin special | 145 | mg |
| laktoza, prášek | 50 | mg |
| koloidní oxid křemičitý | 5 | mg |
| ethylceluloza 10 cps | 13 | mg |
| ethanol 99,5 % obj. | 85 | mg |
| stearan horečnatý | 2,5 | mg |
| Příklad 13 |
Granulát s řízeným uvolňováním. Jeden g granulátu obsahuje :
| sloučenina A | 1-100 | mg |
| ethylcelulozová disperze | 10 | mg |
| acetyltributylcitrát | 0,5 | mg |
| Eudragit L 100-55 | 55 | mg |
| triethy1citrat | 5 | mg |
| tal ek | 30 | mg |
| voda, znovu předestilovaná | 350 | mg |
| pelety, neutrální | ad 1000 | mg |
Příklad 14
Roztok pro injekci. 1 ml jednotlivá dávka obsahuje 1,0-10,0 mg.
sloučenina A chlorid sodný voda pro injekci
Příklad 15
1,0-10,0 mg
8,9-7,7 mg ad 1,0 ml
Krém pro topickou aplikaci. 1 g krému obsahuje:
| sloučenina A | 0,1-1 | mg |
| bílý měkký parafin | 75 | mg |
| tekutý parafin | 10 | mg |
| cetostearylalkohol | 75 | mg |
| cetomakrogol 1000 | 20 | mg |
| Metag in | 0,8 | mg |
| Propag in | 0,2 | mg |
| voda, přečištěná | ad 1,0 | g |
JUDr. Ivan KOREČEK Advokátní a patentová kancelář 160 oo Prabr 6- Na baště sv. Jiří 9 P.O. BOX 275, 160 41 Praha 6 Česká republika
Claims (13)
1. Použití sloučeniny obecného vzorce
C00R3
S- CH2-CH-NH-R
S -CH2-CH-NH-CO-R2
I
C00R3 (I) ve kterém R znamená vodík, methyl, ethyl, n-propyl nebo skupinu -COR1, kde R1 znamená přímý nebo rozvětvený alkyl o 1-12 atomech uhlíku, R2 znamená přímý nebo rozvětvený alkyl o 1-12 atomech uhlíku a R3 je skupina tvořící ester hydrolyzovatelný v tělesných tekutinách za uvolnění účinné látky ve formě volné kyseliny, nebo její fyziologicky vhodné soli a/nebo jejího stereochemického isomeru, pro přípravu léčiva určeného k profylaxi nebo léčení res tenosy.
2. Použití sloučeniny podle nároku 1, kde v obecném vzorci I R znamená vodík nebo skupinu -CO-R1, kde R1 znamená methyl, ethyl, n-propyl, n-butyl, n-pentyl, n-hexyl, n-heptyl, n-oktyl, n-nonyl, n-decyl, n-undecyl, isopropyl, 1-methylpropy1, 2-methylpropy1, terč.butyl, 3-methylbuty1 nebo 2-methylbuty1, R2 znamená methyl, ethyl, n-propyl, n-butyl, n-pentyl, n-hexyl, n-heptyl, n-oktyl,
n-nonyl, n-decyl, n-undecyl, isopropyl, 1-methyIpropy1, 2-methyIpropy1, terč.butyl, 3-methyIbuty1 nebo 2-methylbutyl a R3 znamená vodík, methyl, ethyl, propyl, isopropyl, butyl nebo 2-methylpropyl, nebo její fyziologicky vhodné soli a/nebo jejího stereochemického isomeru, pro přípravu léčiva určeného k profylaxi nebo léčení restenosy.
3. Použití L-isomeru Ν,Ν'-diacetylcystinu nebo jeho fyziologicky přijatelné soli podle nároku 1 nebo 2 pro přípravu léčiva pro profylaxi nebo léčbu restenosy.
4. Použití podle nároku 3 di-L-lys inium-N,N'-diacetyl-L-cyst i natu.
5. Farmaceutický přípravek pro použití při léčení restanosy, kde účinná složka je sloučenina definovaná v nároku 1.
6. Farmaceutický přípravek podle nároku 5 v jednotkové dávkové formě.
7. Farmaceutický přípravek podle nároku 5 nebo 6, obsahující účinnou složku ve spojení s farmaceuticky přijatelným nosičem.
8. Farmaceutický přípravek podle kteréhokoliv z nároků 5 až 7, obsahující jako účinnou složku N,N'-diacetyl-L-cystin.
9. Farmaceutický přípravek podle kteréhokoliv z nároků 5 až 8, obsahující jako účinnou složku di-L-lys inium-N,N'-diacetyl-L-cys t inat.
10. Způsob profylaxe nebo léčení restanosy u savců, zahrnujících lidi, vyznačující se tím, že zahrnuje podání hostiteli v případě potřeby takové profylaxe nebo léčení, účinného množství sloučeniny obecného vzorce I
COOR3
S- CH2-CH-NH-R
S -CH2-CH-NH-CO-R2 (I)
COOR3 ve kterém R znamená vodík, methyl, ethyl, n-propyl nebo skupinu -COR1, kde R1 znamená přímý nebo rozvětvený alkyl o 1-12 atomech uhlíku, R2 znamená přímý nebo rozvětvený alkyl o 1-12 atomech uhlíku a R3 je skupina tvořící ester hydrolyzovatelný v tělesných tekutinách za uvolnění účinné látky ve formě volné kyseliny, nebo jejich fyziologicky vhodná sůl a/nebo jejich stereochemický isomer.
11. Způsob podle nároku 10, kde ve vzorci I
R znamená vodík nebo skupinu -CO-R1, kde R1 znamená methyl, ethyl, n-propyl, n-butyl, n-pentyl, n-hexyl, n-heptyl, n-oktyl, n-nonyl, n-decyl, n-undecyl, isopropyl, 1-methylpropyl, 2-methylpropy1, terč.butyl, 3-methylbuty1 nebo 2-methylbuty1, R2 znamená methyl, ethyl, n-propyl, n-butyl, n-pentyl, n-hexyl, n-heptyl, n-oktyl, n-nonyl, n-decyl, n-undecyl, isopropyl, 1-methylpropyl , 2-methylpropy1, terč.butyl, 3-methylbuty1 nebo 2-methylbuty1 a R3 znamená vodík, methyl, ethyl, propyl, isopropyl, butyl nebo 2-methylpropy1 nebo jejich fyziologicky vhodné soli a/nebo jejich stereochemické isomery.
12. Způsob podle kteéhokoliv z nároků 10 nebo 11, kdy se podává L isomer N,N'-diacetylcyst inu nebo jeho fyziologicky přijatelná sůl .
13. Způsob podle nároku 2, kde se podává di-L-lysinium-N,N’-diacety1-L-cystínat.
Applications Claiming Priority (1)
| Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
|---|---|---|---|
| DE19704737A DE19704737A1 (de) | 1997-02-07 | 1997-02-07 | Eßbare Formkörper, insbesondere Flach- und Schlauchfolien |
Publications (1)
| Publication Number | Publication Date |
|---|---|
| CZ280499A3 true CZ280499A3 (cs) | 1999-11-17 |
Family
ID=7819644
Family Applications (1)
| Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
|---|---|---|---|
| CZ992804A CZ280499A3 (cs) | 1997-02-07 | 1997-12-19 | Jedlá tvarová tělesa, obzvláště ploché a hadicové folie a jejich použití |
Country Status (12)
| Country | Link |
|---|---|
| US (1) | US6902783B1 (cs) |
| EP (1) | EP0959685B1 (cs) |
| AT (1) | ATE235155T1 (cs) |
| AU (1) | AU5762598A (cs) |
| BR (1) | BR9714560A (cs) |
| CZ (1) | CZ280499A3 (cs) |
| DE (2) | DE19704737A1 (cs) |
| ES (1) | ES2194239T3 (cs) |
| HU (1) | HUP0001047A3 (cs) |
| PL (1) | PL185802B1 (cs) |
| RU (1) | RU2223653C2 (cs) |
| WO (1) | WO1998034490A1 (cs) |
Families Citing this family (36)
| Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
|---|---|---|---|---|
| DE19830389A1 (de) * | 1998-07-08 | 2000-01-13 | Basf Ag | Folien für luftgetrocknete oder geräucherte Lebensmittel |
| EP1176254A1 (en) † | 2000-07-24 | 2002-01-30 | The Dow Chemical Company | Use of dispersions of crosslinked cationic starch in papermaking |
| NL1016018C2 (nl) * | 2000-08-25 | 2002-03-01 | Ruitenberg Czn N V | Werkwijze voor het bereiden van een eetbaar omhuld voedingsmiddel. |
| DE10147155A1 (de) * | 2001-09-25 | 2003-04-17 | Kalle Gmbh & Co Kg | Stärkehaltige, schlauchförmige Nahrungsmittelhülle mit übertragbarer Beschichtung sowie Verfahren zu deren Herstellung |
| US20040091581A1 (en) * | 2002-11-08 | 2004-05-13 | Ghislaine Joly | Starch/collagen casings for co-extruded food products |
| US8627828B2 (en) | 2003-11-07 | 2014-01-14 | U.S. Smokeless Tobacco Company Llc | Tobacco compositions |
| BRPI0415741B1 (pt) | 2003-11-07 | 2013-07-23 | composições de tabaco e métodos de fabricação de uma composição de tabaco | |
| DE10360610A1 (de) * | 2003-12-19 | 2005-07-14 | Kalle Gmbh & Co. Kg | Proteinhaltige, schlauchförmige Nahrungsmittelhülle mit Innenverstärkung |
| JP4574427B2 (ja) * | 2005-04-21 | 2010-11-04 | 三栄源エフ・エフ・アイ株式会社 | 可食性被膜組成物及びその応用 |
| DE102005032241A1 (de) * | 2005-07-09 | 2007-01-11 | Kalle Gmbh | Nahrungsmittelhülle auf Basis von Cellulosehydrat mit einer Kollagen-Fibrillen und Gelatine enthaltenden Beschichtung |
| US20070160718A1 (en) * | 2005-07-13 | 2007-07-12 | Red Arrow Products Company Llc | Method for preparing food by coextrusion, in particular sausage and food products obtained by this method |
| DE102005054938A1 (de) * | 2005-11-17 | 2007-05-24 | Gelita Ag | Formkörper auf Basis eines vernetzten, Gelatine enthaltenden Materials, Verfahren zu deren Herstellung sowie deren Verwendung |
| EP2108677A1 (de) * | 2008-04-10 | 2009-10-14 | Swiss Caps Rechte und Lizenzen AG | Thermoplastische Stärkemassen |
| US10136656B2 (en) | 2010-10-01 | 2018-11-27 | The Hillshire Brands Company | Systems and methods for providing a food product with additives |
| US20110171352A1 (en) * | 2010-01-11 | 2011-07-14 | Scott Lange | Edible Baking Liner |
| US8802176B2 (en) | 2010-01-11 | 2014-08-12 | Scott A. Lange | Edible baking liner |
| DE102010054661A1 (de) * | 2010-12-15 | 2012-06-28 | Anke Domaske | Verfahren zur Herstellung von Milchproteinfasern und daraus gewonnene Milchproteinfaserprodukte |
| WO2013068596A1 (de) * | 2011-11-12 | 2013-05-16 | Anke Domaske | Verfahren zur herstellung von milchprotein-fasern |
| DE102012012484A1 (de) * | 2012-06-22 | 2013-12-24 | Kalle Gmbh | Schlauchförmige Nahrungsmittelhülle auf Basis von Biopolymeren mit Innenimprägnierung |
| US9380804B2 (en) | 2012-07-12 | 2016-07-05 | The Hillshire Brands Company | Systems and methods for food product extrusion |
| RU2501280C1 (ru) * | 2012-07-18 | 2013-12-20 | Федеральное государственное бюджетное образовательное учреждение высшего профессионального образования "Орловский государственный аграрный университет" (ФГБОУ ВПО Орел ГАУ) | Способ получения съедобного защитного покрытия для мясных продуктов |
| RU2525926C1 (ru) * | 2013-01-09 | 2014-08-20 | Мария Александровна Никулина | Водорастворимая биодеградируемая съедобная упаковочная пленка |
| CN105153479A (zh) * | 2015-07-22 | 2015-12-16 | 合肥忠豪新材料有限公司 | 一种具有保温功效的环保包装材料及其制备方法 |
| DE102017005999A1 (de) | 2017-05-28 | 2018-11-29 | Entex Rust & Mitschke Gmbh | Herstellung von essbaren Wurstpellen aus Kollagen oder gleichartigen Stoffen durch Extrudieren |
| RU2693776C1 (ru) * | 2018-09-24 | 2019-07-04 | федеральное государственное бюджетное образовательное учреждение высшего образования "Кемеровский государственный университет" (КемГУ) | Состав для получения биоразлагаемой полимерной пленки на основе природных материалов |
| KR102141932B1 (ko) * | 2018-11-16 | 2020-08-06 | 주식회사 마린이노베이션 | 해조류 펄프를 이용한 몰드 제조 방법 |
| WO2020210911A1 (en) * | 2019-04-16 | 2020-10-22 | Reg Macquarrie | Extruded tubular films and processes for manufacturing tubular films |
| EP3732980A1 (en) | 2019-04-30 | 2020-11-04 | Viscofan, S.A. | Edible film and method for its manufacturing |
| CN111138696B (zh) * | 2020-01-13 | 2020-12-29 | 北京科技大学 | 一种海藻酸二醛/壳聚糖防雾抗菌薄膜及其制备方法 |
| KR20230104888A (ko) | 2020-10-15 | 2023-07-11 | 유니베르시떼 쟝 모네, 생떼띠엔 | 바이오기반 소재 및 이의 제조방법 |
| RU2757625C1 (ru) * | 2021-03-11 | 2021-10-19 | Федеральное государственное бюджетное образовательное учреждение высшего образования Астраханский государственный технический университет, ФГБОУ ВО "АГТУ" | Съедобная пищевая пленка |
| EP4358740A4 (en) | 2021-06-23 | 2025-04-16 | Loliware Inc. | Bio-based, biodegradable compositions and articles made therefrom |
| CN118284650A (zh) * | 2021-10-22 | 2024-07-02 | 木乔实验室公司 | 用于生产基于藻酸盐的膜的方法及基于藻酸盐的膜 |
| GB2620613A (en) * | 2022-07-14 | 2024-01-17 | Notpla Ltd | Methods |
| WO2025024907A1 (pt) * | 2023-07-31 | 2025-02-06 | Mabe Bio | Composição, material laminado, processo para a preparação do mesmo e uso do referido material laminado como tecido |
| US12479979B1 (en) | 2024-11-25 | 2025-11-25 | Loliware, Inc. | Biobased, biodegradable compositions for making articles |
Family Cites Families (12)
| Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
|---|---|---|---|---|
| DE1213211B (de) | 1962-11-15 | 1966-03-24 | Wolff & Co Ag | Verfahren zur Herstellung nahtloser, essbarer, zweischichtiger Kunstdaerme auf Alginatbasis |
| DE1792627B2 (de) | 1967-09-27 | 1973-11-29 | Johnson & Johnson, New Brunswick, N.J. (V.St.A.) | Verfahren zur Herstellung eines eß baren Kollagenschlauchs |
| US3535125A (en) | 1968-09-16 | 1970-10-20 | Devro Inc | Process for the manufacture of edible collagen casings |
| DE2212399A1 (de) * | 1972-03-15 | 1973-10-18 | Becker & Co Naturinwerk | Mit essbarem farbstoff eingefaerbte essbare wursthuelle und verfahren zu ihrer herstellung |
| DE2447680C3 (de) * | 1974-10-07 | 1981-10-29 | Hoechst Ag, 6000 Frankfurt | Verfahren zur Herstellung eines Formkörpers, der aus chemisch modifiziertem Eiweiß besteht, und seine Verwendung |
| US4154857A (en) * | 1977-03-22 | 1979-05-15 | Union Carbide Corporation | Collagen dewatering with polysaccharides |
| US5300319A (en) * | 1991-09-05 | 1994-04-05 | The Dexter Corporation | Bonded fibrous casing substrates and method of making same |
| US5679145A (en) * | 1992-08-11 | 1997-10-21 | E. Khashoggi Industries | Starch-based compositions having uniformly dispersed fibers used to manufacture high strength articles having a fiber-reinforced, starch-bound cellular matrix |
| DE4309528C2 (de) * | 1993-03-24 | 1998-05-20 | Doxa Gmbh | Folie oder Folienschlauch aus Casein, Verfahren zu deren Herstellung und deren Verwendung |
| DE4438961A1 (de) | 1994-10-31 | 1996-05-02 | Hoechst Ag | Wursthüllen aus thermoplastischer Stärke und Verfahren zu deren Herstellung |
| DE19510883A1 (de) | 1995-03-24 | 1996-09-26 | Hoechst Ag | Mit verringerter Viskosemenge hergestellte faserverstärkte Nahrungsmittelhüllen auf Cellulosehydratbasis |
| DE19630236A1 (de) * | 1996-07-26 | 1998-01-29 | Wolff Walsrode Ag | Biaxial gereckte, biologisch abbaubare und kompostierbare Wursthülle |
-
1997
- 1997-02-07 DE DE19704737A patent/DE19704737A1/de not_active Withdrawn
- 1997-12-19 DE DE59709651T patent/DE59709651D1/de not_active Expired - Lifetime
- 1997-12-19 HU HU0001047A patent/HUP0001047A3/hu unknown
- 1997-12-19 US US09/355,637 patent/US6902783B1/en not_active Expired - Fee Related
- 1997-12-19 CZ CZ992804A patent/CZ280499A3/cs unknown
- 1997-12-19 EP EP97953894A patent/EP0959685B1/de not_active Expired - Lifetime
- 1997-12-19 AU AU57625/98A patent/AU5762598A/en not_active Abandoned
- 1997-12-19 AT AT97953894T patent/ATE235155T1/de active
- 1997-12-19 ES ES97953894T patent/ES2194239T3/es not_active Expired - Lifetime
- 1997-12-19 WO PCT/EP1997/007212 patent/WO1998034490A1/de not_active Ceased
- 1997-12-19 RU RU99119098/12A patent/RU2223653C2/ru not_active IP Right Cessation
- 1997-12-19 BR BR9714560-2A patent/BR9714560A/pt not_active IP Right Cessation
- 1997-12-19 PL PL97335061A patent/PL185802B1/pl not_active IP Right Cessation
Also Published As
| Publication number | Publication date |
|---|---|
| PL335061A1 (en) | 2000-03-27 |
| DE59709651D1 (de) | 2003-04-30 |
| HUP0001047A3 (en) | 2001-02-28 |
| PL185802B1 (pl) | 2003-07-31 |
| BR9714560A (pt) | 2000-02-15 |
| US6902783B1 (en) | 2005-06-07 |
| RU2223653C2 (ru) | 2004-02-20 |
| WO1998034490A1 (de) | 1998-08-13 |
| ES2194239T3 (es) | 2003-11-16 |
| EP0959685B1 (de) | 2003-03-26 |
| EP0959685A1 (de) | 1999-12-01 |
| HUP0001047A2 (hu) | 2000-08-28 |
| ATE235155T1 (de) | 2003-04-15 |
| DE19704737A1 (de) | 1998-08-13 |
| AU5762598A (en) | 1998-08-26 |
Similar Documents
| Publication | Publication Date | Title |
|---|---|---|
| US6902783B1 (en) | Edible molded bodies, especially flat and flexible tubular films | |
| JP3696305B2 (ja) | 熱可塑性デンプンからなるソーセージケーシングおよびその製造法 | |
| RU99119098A (ru) | Съедобные формовочные тела, в частности, плоские и трубчатые пленки | |
| RU2312504C2 (ru) | Проницаемая для паров воды и дыма оболочка для пищевых продуктов с шероховатой и имеющей натуральный вид поверхностью, способ ее изготовления и ее применение | |
| US7976942B2 (en) | Smoke-and steam-permeable food skin made from a thermoplastic mixture with a natural appearance | |
| EP0790777B1 (en) | Method for preparing edible casings and compositions thereof | |
| HUP0102392A2 (hu) | Fólia, amely keményítőt vagy keményítőszármazékot és poliészter-uretánt tartalmaz | |
| PL207906B1 (pl) | Przenikliwa dla dymu wędzarniczego osłonka artykułów spożywczych, sposób jej wytwarzania oraz jej zastosowanie | |
| UA129568C2 (uk) | Плоска їстівна плівка для харчових оболонок та спосіб її виготовлення | |
| US20040247752A1 (en) | Tubular food envelope containing starch and having a transferable coating, and method for producing the same | |
| RU2294105C2 (ru) | Целлюлозосодержащая разжевываемая пленка | |
| RU2226345C2 (ru) | Оболочка для колбасных изделий с крахмалом или крахмалопродуктами и способ ее приготовления | |
| CN116491538B (zh) | 可食用的管状食品包衣 | |
| HU223581B1 (hu) | Hálóval körülvett,tömlő alakú burkolat paszta jellegű töltelékhez és eljárás az előállítására | |
| RU2771984C1 (ru) | Съедобная пленка | |
| US11951667B2 (en) | Extruded tubular films and processes for manufacturing tubular films | |
| BR112021020982B1 (pt) | Filme plano de invólucro de alimento comestível autossustentável, método para produzir um filme de invólucro e uso de uma composição para produzir um filme de invólucro |
Legal Events
| Date | Code | Title | Description |
|---|---|---|---|
| PD00 | Pending as of 2000-06-30 in czech republic |