PL403870A1 - Sposób wytwarzania okien z tworzywa sztucznego - Google Patents
Sposób wytwarzania okien z tworzywa sztucznego
Info
Publication number
PL403870A1
PL403870A1 PL403870A PL40387013A PL403870A1 PL 403870 A1 PL403870 A1 PL 403870A1 PL 403870 A PL403870 A PL 403870A PL 40387013 A PL40387013 A PL 40387013A PL 403870 A1 PL403870 A1 PL 403870A1
Prior art keywords
stiles
melting
planes
plane
oblique
Prior art date
Application number
PL403870A
Other languages
English (en)
Other versions
PL222158B1 (pl
Inventor
Christoph Ban
Original Assignee
Weba Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością
Filing date
Publication date
Family has litigation
Priority to PL403870A priority Critical patent/PL222158B1/pl
Publication of PL403870A1 publication Critical patent/PL403870A1/pl
Publication of PL222158B1 publication Critical patent/PL222158B1/pl
Links
Landscapes
  • Lining Or Joining Of Plastics Or The Like (AREA)
  • Wing Frames And Configurations (AREA)
  • Joining Of Corner Units Of Frames Or Wings (AREA)
Abstract
Sposób wytwarzania okien z tworzywa sztucznego, w którym przycina się profile pod kątem 45° uzyskując ramiaki zakończone płaszczyzną skośną z krawędziami skośnymi pod kątem 45° do dłuższych krawędzi ramiaków i zgrzewa się ze sobą płaszczyzny skośne ramiaków poprzez stopienie materiału ramiaka na głębokość zgrzewania prostopadle do płaszczyzny skośnej, formując ramę skrzydła lub ościeżnicy okna. Obwód płaszczyzny skośnej (2a, 2b) ramiaków (1) frezuje się tworząc wgłębienia o szerokości (L) od 1 mm do 3 mm i głębokości (G) od 0,5 mm do 1 mm na wypływki, po czym wsuwa się pomiędzy płaszczyzny skośne (2a, 2b) sąsiednich ramiaków płytę topiącą (5) o dwóch przeciwległych płaszczyznach topiących zawierających szereg prostokątnych wypustów (7a, 7b) o przebiegu równoległym do krawędzi skośnych ramiaków przebiegających co najmniej na całej długości krawędzi skośnych, a następnie płaszczyzny skośne (2a, 2b) przyciska się do płyty topiącej (5) do momentu stopienia materiału ramiaków i utworzenia się mikrowczepów (8a, 8b) w płaszczyznach skośnych (2a, 2b) ramiaków, po czym oddala się płaszczyzny skośne (2a, 2b) od płyty topiącej (5), wysuwa się płytę topiącą (5) z pomiędzy ramiaków i dociska się płaszczyzny skośne (2a, 2b) do siebie, łącząc mikrowczepy (8a, 8b) na połączenie kształtowe i pozostawia się ramiaki (1) do scalenia, przy czym każdy wypust (7a, 7b) płyty topiącej (5) ma wysokość (h) od 1 mm do 5 mm, wystaje na odległość (d) od 0,5 mm do 5 mm z płaszczyzny topiącej (Ga, Ob) i jest oddalony od sąsiedniego wypustu (7a, 7b) o odległość (h) i dwie szerokości szczelin (s) równe 100 mikrometrów, przy czym wypusty (7a) na jednej płaszczyźnie topiącej są przesunięte pionowo o odległość (h + s) względem wypustów (7b) przeciwległej płaszczyzny topiącej.