CZ154794A3 - Isolation method of a precipitation factor ix for preparing a pharmaceutical preparation - Google Patents
Isolation method of a precipitation factor ix for preparing a pharmaceutical preparation Download PDFInfo
- Publication number
- CZ154794A3 CZ154794A3 CZ941547A CZ154794A CZ154794A3 CZ 154794 A3 CZ154794 A3 CZ 154794A3 CZ 941547 A CZ941547 A CZ 941547A CZ 154794 A CZ154794 A CZ 154794A CZ 154794 A3 CZ154794 A3 CZ 154794A3
- Authority
- CZ
- Czechia
- Prior art keywords
- factor
- sodium
- chromatography
- plasma
- eluted
- Prior art date
Links
Classifications
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C07—ORGANIC CHEMISTRY
- C07K—PEPTIDES
- C07K16/00—Immunoglobulins [IG], e.g. monoclonal or polyclonal antibodies
- C07K16/40—Immunoglobulins [IG], e.g. monoclonal or polyclonal antibodies against enzymes
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A61—MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
- A61P—SPECIFIC THERAPEUTIC ACTIVITY OF CHEMICAL COMPOUNDS OR MEDICINAL PREPARATIONS
- A61P7/00—Drugs for disorders of the blood or the extracellular fluid
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A61—MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
- A61P—SPECIFIC THERAPEUTIC ACTIVITY OF CHEMICAL COMPOUNDS OR MEDICINAL PREPARATIONS
- A61P7/00—Drugs for disorders of the blood or the extracellular fluid
- A61P7/04—Antihaemorrhagics; Procoagulants; Haemostatic agents; Antifibrinolytic agents
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C12—BIOCHEMISTRY; BEER; SPIRITS; WINE; VINEGAR; MICROBIOLOGY; ENZYMOLOGY; MUTATION OR GENETIC ENGINEERING
- C12N—MICROORGANISMS OR ENZYMES; COMPOSITIONS THEREOF; PROPAGATING, PRESERVING, OR MAINTAINING MICROORGANISMS; MUTATION OR GENETIC ENGINEERING; CULTURE MEDIA
- C12N9/00—Enzymes; Proenzymes; Compositions thereof; Processes for preparing, activating, inhibiting, separating or purifying enzymes
- C12N9/14—Hydrolases (3)
- C12N9/48—Hydrolases (3) acting on peptide bonds (3.4)
- C12N9/50—Proteinases, e.g. Endopeptidases (3.4.21-3.4.25)
- C12N9/64—Proteinases, e.g. Endopeptidases (3.4.21-3.4.25) derived from animal tissue
- C12N9/6421—Proteinases, e.g. Endopeptidases (3.4.21-3.4.25) derived from animal tissue from mammals
- C12N9/6424—Serine endopeptidases (3.4.21)
- C12N9/644—Coagulation factor IXa (3.4.21.22)
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C12—BIOCHEMISTRY; BEER; SPIRITS; WINE; VINEGAR; MICROBIOLOGY; ENZYMOLOGY; MUTATION OR GENETIC ENGINEERING
- C12Y—ENZYMES
- C12Y304/00—Hydrolases acting on peptide bonds, i.e. peptidases (3.4)
- C12Y304/21—Serine endopeptidases (3.4.21)
- C12Y304/21022—Coagulation factor IXa (3.4.21.22)
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A61—MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
- A61K—PREPARATIONS FOR MEDICAL, DENTAL OR TOILETRY PURPOSES
- A61K38/00—Medicinal preparations containing peptides
Landscapes
- Health & Medical Sciences (AREA)
- Chemical & Material Sciences (AREA)
- Organic Chemistry (AREA)
- Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Genetics & Genomics (AREA)
- Bioinformatics & Cheminformatics (AREA)
- General Health & Medical Sciences (AREA)
- Medicinal Chemistry (AREA)
- Wood Science & Technology (AREA)
- Zoology (AREA)
- Biochemistry (AREA)
- Molecular Biology (AREA)
- Biomedical Technology (AREA)
- General Engineering & Computer Science (AREA)
- Hematology (AREA)
- Immunology (AREA)
- Diabetes (AREA)
- Biotechnology (AREA)
- Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
- General Chemical & Material Sciences (AREA)
- Nuclear Medicine, Radiotherapy & Molecular Imaging (AREA)
- Pharmacology & Pharmacy (AREA)
- Animal Behavior & Ethology (AREA)
- Public Health (AREA)
- Veterinary Medicine (AREA)
- Microbiology (AREA)
- Biophysics (AREA)
- Proteomics, Peptides & Aminoacids (AREA)
- Medicines That Contain Protein Lipid Enzymes And Other Medicines (AREA)
- Peptides Or Proteins (AREA)
- Medicines Containing Material From Animals Or Micro-Organisms (AREA)
- Medicines Containing Antibodies Or Antigens For Use As Internal Diagnostic Agents (AREA)
- Medicinal Preparation (AREA)
- Compounds Of Unknown Constitution (AREA)
- Separation Of Suspended Particles By Flocculating Agents (AREA)
- Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
- Saccharide Compounds (AREA)
- Measurement Of Velocity Or Position Using Acoustic Or Ultrasonic Waves (AREA)
Description
Vynález se týká způsobu isolace srážecího faktoru
IX pro výrobu farmaceutického preparátu, který obsahuje srážecí faktor IX.
Dosavadní stav techniky
Srážecí faktor IX se používá při substituční léčbě pacientů, trpících hemofilií B. Tato krevní choroba je výsledkem nedostatku faktoru IX.
K substituční léčbě se užívají koncentráty faktoru IX, které navíc obsahují srážecí faktory II, VII, IX a X /prothrombinový komplex/. Takové koncentráty, obsahující srážecí faktory, patří k faktorům, závislým na vitaminu K a jsou sdruženy na základě jejich podobné stavby. Pro osoby, trpící krvácením, které jsou postiženy hemofilií B, však znamená každé zavedení jiných koagulačních faktorů, než je faktor IX, zátěž. Proto je snaha použít v terapii koncentrátu faktoru IX s jeho vysokým obsahem, alternativně ke kombinovaným preparátům.
Výchozím materiálem pro výrobu preparátů, obsahujících faktor IX, je lidská plasma, která však obsahuje faktor IX jen v malých množstvích /4 gg/ml/. Pro získání faktoru IX musí být proto nejen zpracováno velké množství plasmy, musí se ale -také oddělit rušící doprovodné proteiny tak, jak jen to je možné. Toto je ztíženo tím, že tyto doprovodné proteiny mají podobné fyzikálně-chemické vlastnosti.
j Další obtíž spočívá v tom, že konečný produkt v průběhu zpracování musí být zbaven infekčních agens, protože výchozí materiál může obsahovat například viry hepatidy nebo HIV. Každý stupeň výroby a každá inaktivace viru se musí provádět tak, aby se co nejvíce zachovala biologická aktivita faktoru IX. Již léta jsou činěny pokusy nalézt způsob, který by optimálně splňoval uvedené požadavky.
Získání faktoru IX při současném snížení obsahu j iných faktorů chromatografickými způsoby se daří přirozeně tím lépe, čím je výměna srážecího faktoru IX se stacionární fází specifičtěj ší.
Pro výrobu frakcí, obsahujících faktor IX/z vodných směsí, obsahujících faktory II, VII, IX a X, jsou známy způsoby iontovýměnné a afinitní chromatografie. Podle způsobů, popsaných v DE-C 3914869/ se získá frakce, obsahující faktor IX na adsorbentu, obsahujícím a-hydroxylaminoskupinu. Eluce adsorbovaného faktoru IX se provádí zvýšením koncentrace aminu nebo soli, což svědčí o iontové vazebné síle mezi faktorem IX a adsorbentem. Na závěr tohoto prvního stupně se provede chromatografie na matrici, nesoucí sulfatovaný uhlohydrát.
Způsoby afinitní chromatografie vykazují vysokou specif itu. Faktor IX se adsorbuje na nosný materiál protilátkou nebo jinými skupinami s vysokou afinitou k faktoru IX, např. heparin, promyje se a eluuje. Například se podle způsobu v EP-A 317376 adsorbuje faktor IX na imobilizovaný heparin.
Eluce faktoru IX se provádí zvýšením koncentrace soli v pufru. Podobné platí pro protilátku proti faktoru IX,jako ]C afinitní nosič.
V EP-A 229026 se adsorbuje faktor IX na imobilizovanou protilátku a eluuje se gradientem soli. Problémem je, že použité eluční podmínky disociují nejen faktor IX, ale také heparin, popřípadě protilátku, které se proto vyskytují v konečném produktu jako nečistoty.
Dále je známo, že koncentrát srážecích faktorů, obsahující faktory II, VII, IX a X, může být chromatografií na hydrofobní matrici zbaven virových antigenů, přičemž se antigen hydrofobně váže na matrici, zatímco srážecí faktory procházejí matricí při zachování jejich biologických aktivit /J.Vir.Meth.,3, 213-228/1981//.
Úloha vynálezu spočívá v nalezení chromatografického způsobu, který nemá uvedené nevýhody a umožňuje snadné získání faktoru IX z vodné směsi, která obsahuje ještě další proteiny, zejména plaSmozymogen, nebo na vitaminu K závislé proteiny, a jeho zpracování na farmaceutický preparát
Podstata vynálezu
Výše uvedený úkol byl vyřešen vypracováním způsobu, jehož podstata spočívá v tom, že se
- plasma nebo frakce plasmy, obsahující faktor IX,podrobí ani ont o výměnné chromatografii,
- navázaný faktor IX se eluuje při vodivosti, která je maximálně o 20 % nižší, než při chromatografií,
- eluovaný faktor IX se podrobí za přítomnosti detergentu, vybraného ze skupiny, zahrnující z anionických tenzidů sulfatovaný oxyethylovaný alkylfenol, sulfatovaný lauryletheralkohol, dodecylbenzensulfonát sodný,
2-sulfoethyloleát sodný, N-methyl-N-oleylethanolsulfonát sodný, dodecylsulfát sodný, cholát sodný, deoxycholát sodný, dodecylsulfonát sodný a dodecyl-N-sarconisát sodný ; z kationických tenzidů dodecyldimethylbenzylamoniumchlorid, oxyethylované aminy, cetyltriethylamoniumbromid, tetradecylamoniurabromid, dodecylpyrimidiniumchlorid a hexadecyltrimethylamoniumchlorid ; z amfolytických tenzidů dodecyl-p-alanin, kyselinu N-dodecylaminoethansulfonovou, palmitoyllysolecitin a dodecyl-N-betainza z neionických tenzidů kondenzáty ethylenoxidu a propylenoxidu, oxyethylovaný alkylfenol, parciální estery mastných kyselin Ci2-22 a bexitol anhydridů, polyoxyethylované deriváty parciálních esterů, získaných adicí polyoxyethylenových řetězců na neesterifikované hydroxyly, polyoxyethylenové parciální estery mastných kyselin a polyoxy-
maxJ-mál něr-T! žfr 'Ofiniěží noěpři chr uma L Ugťaf i i , i
- v eluátu, obsahujícím faktor IXřse inaktivují eventuálně přítomná infekční agens a
- hydrofobní chromatografií se oddělí faktor IX .
Vynález je založen na poznání, že srážecí faktor IX se selektivně adsorbuje z vodného roztoku, který má vysokou vodivost, na matrici, mající hydrofobní vedlejší řetězce, za přítomnosti plazmazymogenu nebo na vitaminu K závislého proteinu. Toto je překvapující, neboť uvedené proteiny mají podobné fyzikálně-chemické vlastnosti. Tato selektivní adsorpční schopnost faktoru IX může být použita k získání faktoru IX.
-εXEluce se provádí, jak je to běžné u hydrofobní chromatogafie, při nižších vodivostech než adsorpce. Výhodně se eluce provádí při vodivosti, která je maximálně o 20 % nižší .
Příklady provedení vynálezu
Příklad 1
Z 10 litrů lidské krevní plasmy se získá metodou podle Brummelhuise /Methods of Plasma Protein Fractionation, ed. JM Curling, str. 117, Acad. Prass. 1980/ prothrombinový komplex /krevní srážecí faktory II, VII, IX a X/ adsorpcí na DEAE-Sephadexu. Po ml prothrombinového komplexu /3669 m.j. faktoru II, 2858 m.j. faktoru IX a 2734 m.j. faktoru X/ 1000 mM NaCl, 15 mM citrát sodný, PH 7/, přičemž vodivost je v rozmezí 60 - 120mA.
Sloupec 30 ml hydrofilního polymeru s butyl-skupinami /Fractogel TSK-Butyl /Merck, Darmstadt// se ekvilibruje 100 ml pufru A a prothrombinový komplex se nanese průtokovou rychlostí 360 ml/h. Po promytí impregnovaného gelu 350 ml pufru A se eluuje frakce, obsahující faktor IX 180 ml pufru B /4θθ! mM NaCl/.
Výtěžek faktoru IX činí asi 76% výchozí aktivity. Specifická aktivita faktoru IX činí 19,7 m.j. faktoru IX /mg proteinu. Faktory II a X vykazovaly aktivitu nižší než 20 % výchozí aktivity.
Příklad 2 ml prothrombinového komplexu se chromatografuj e analogicky příkladu 4, jako materiál sloupce se však použije 45 ml methakrylátového polymeru s fenyl skupinami /Toyopearl Phenyl 650 M/ TOSO HAAS, Stuttgart//, který byl ekvilibrován s 1,4M síranem amonným. Eluce faktoru IX se provádí 0,2M síranem amonným.
Výtěžek faktoru IX činí 48 9b výchozí aktivity a specifická aktivita činí 27,2 m.j. faktoru IX/mg proteinu.
Příklad 3
150 ml prothrombinového komplexu se předčistí pomocí dextransulfátu /Miletech a spol., Analytical Biochemistry 105, 304 /1980//. 20 ml eluátu /912 m.j. faktoru IX, 160 m.j. faktoru Y /se analogicky příkladu 1 nanese na sloupec 20 ml agarosového polymeru s oktylskupinami /Octyl-Sepharose-CL-4B/PHARMACIA, Švédsko//. Sloupec se předtím ekvilibruje 80 ml pufru A. Po promytí impregnované-7-Xho gelu 120 ml pufru A se eluuje faktor IXZobsahující frakce 80 ml 250 molárního roztoku NaCl.
Výtěžek faktoru IX činí asi 54 % výchozí aktivity. Specifická aktivita je 186 m.j. faktoru IX/mg proteinu. Faktor X byl stopový.
Příklad 4 ml prothrombinového komplexu se dělí analogicky příkladu 1 pomocí hydrofobní chromatografie. Bezprostředně před nanesením na 35 ml hydrofilního vinylpolymeru s butylskupinami /Fractogel TSK-Butyl/ se prothrombinový komplex navíc zpracuje se 2% polyoxyethylen-20-sorbitanmonooleátem Tween 80 a 0,01% tri-/n-butyl/fosfátu podle v US-A-4820805 popsaného způsobu.
Výtěžek faktoru IX činí asi 83% výchozí aktivity a specifická aktivita činí 24,1 m.j. faktoru IX/mg proteinu. Faktor X byl stopový.
Příklad 4 ml prothrombinového komplexu se dělí analogicky příkladu 1 pomocí hydrofobní chromatografie. Bezprostředně před nanesením na 35 ml hydrofjlního vinylpolymeru s butylskupinami / Fractogel TSK-Butyl/ se prothrombinový komplex navíc zpracuje se 2% polyoxyethylen-20-sorbitanmonooleátem Tween 80 a 0.01% tri-/n-butyl/fosfátu podle v US-A-4820805 popsaného způsobu.
Výtěžek faktoru IX činí asi 83% výchozí aktivity a specifická aktivita činí 24,1 m.j. faktoru IX/mg proteinu.
Příklad 5
Pro inaktivaci eventuálních původců chorob se 2 g lyofilizovaného prothrombinového komplexu zahřívají způsobem podle EP-A-0159311 po dobu 10 hodin na 60 °C za zvýšení parciálního tlaku vodní páry. Nakonec se provede hydrofobní chromatografie na 20 ml agarozového polymeru s oktylskupinami /Octlyl-Sepharose-CL-4B/.
Výtěžek faktoru IX činí asi 63% výchozí aktivity. Specifická aktivita činí 32 m.j. faktoru IX/mg proteinu.
Tímto způsobem získaný přípravek faktoru IX se může zpracovat pomocí klasických metod na farmaceutický preparát faktoru IX , který je oproti známým preparátům podstatně zlepšený.
Získaný přípravek faktoru IX se po eluci na Octyl-Sepharose-CL-4B dialySuje proti pufru, obsahujícímu 10 mM TRIS a 150 mM NaCl, nastaví se na 50 E faktor IX/ml, smísí se s heparinem a lyofilizuje se. Lyofilizovaný preparát je stabilní při skladování a může se kdykoli pomocí vody pro injekce rekonstruovat na farmaceutický preparát faktoru IX, schopný okamžité aplikace.,
Claims (2)
- Způsob isolace srážecího faktoru IX pro výrobu farmaceutického preparátu, obsahujícího srážecí faktor IX, vyznačující se tím, že se- plasma nebo frakce plazmy, obsahující faktor IX,podrobí ani ont o výměnné chromatografií,- navázaný faktor IX se eluuje při vodivosti, která je maximálně o 20 % nižší než při chromatografií,- eluovaný faktor IX se podrobí za přítomnosti detergentu, vybraného ze skupiny, zahrnuj ící z anionických tenzidů sulfatovaný oxyethylovaný alkylfenol, sulfatovaný lauryletheralkohol, dodecylbenzensulfonát sodný,
- 2-sulfoethyloleát sodný, N-methyl-N-oleylethanolsulfonát sodný, dodecylsulfát sodný, cholát sodný, deoxycholát sodný, dodecylsulfonát sodný a dodecyl-N-sarconisát sodný ; z kationických tenzidů dodecyldimethylbenzylamoniumchlorid, oxyethylované aminy, cetyltriethylamoniumbromid, tetradecylamoniumbromid, dodecylpyrimidiniumchlorid a hexadecyltrimethylamoniumchlorid ; z amfolytických tenzidů dodecyl-β-alanin, kyselinu N-dodecy laminoethansulf onovou, palmitoyllysolecitin a dodecyl-N-betain, a z neionických tenzidů kondenzáty ethylenoxidu a propylenoxidu, oxyethylovaný alkylfenol, parciální estery mastných kyselin C-^2-22 a hexitol anhydridů, polyoxyethylované deriváty parciálních esterů, získaných adicí polyoxyethylenových řetězců na neesterifikované hydroxyly, polyoxyethylenové parciální estery mastných kyselin a polyoxyethylenové ethery mastných alkoholů, *4/0^/·«/'*t aniontovýračnné chromatografi-i -, y -nctváganý faktor IX~sc eluuje· při—vodivosti ,—která je ř- 4ο maximálně o-20 % nižčí než při ohiuiIiaLugťaJHcr*,- v eluátu, obsahujícím faktor IX^se inaktivují eventuelně přítomná infekční agens a l - hydrofobní chromatografií se oddělí faktor IX ./1-xANOTACEŘešení se týká způsobu isoh^ice srážecíhp^df aktoru IX pro výrobu farmaceutického preparátu, obsahujícího srážecí faktor IX, jehož podstata spočívá tojny že se-plasma nebo frakce plasmy, obsahující faktor IX,podrobí aniontovýměnné chromatografií,-navázaný faktor IX se eluuje,-eluovaný faktor IX se poarobí aniontovýměnné chromatografií,-navázaný faktor IX se eluuje,-v eluátu, obsahujícím faktor IX,se inaktiyují popřípadě přítomná infékční agens a-hydrofojmí chromatografií se oddělí faktor IX a tento se / \ zpracuje na farmaceutický preparát. \ za přítómnosti detergentu
Applications Claiming Priority (1)
| Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
|---|---|---|---|
| AT0016391A AT402261B (de) | 1991-01-25 | 1991-01-25 | Komplex enthaltend den gerinnungsfaktor ix |
Publications (2)
| Publication Number | Publication Date |
|---|---|
| CZ280725B6 CZ280725B6 (cs) | 1996-04-17 |
| CZ154794A3 true CZ154794A3 (en) | 1996-04-17 |
Family
ID=3483232
Family Applications (2)
| Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
|---|---|---|---|
| CZ941547A CZ154794A3 (en) | 1991-01-25 | 1992-01-24 | Isolation method of a precipitation factor ix for preparing a pharmaceutical preparation |
| CS92211A CZ280297B6 (cs) | 1991-01-25 | 1992-01-24 | Komplex obsahující srážecí faktor IX |
Family Applications After (1)
| Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
|---|---|---|---|
| CS92211A CZ280297B6 (cs) | 1991-01-25 | 1992-01-24 | Komplex obsahující srážecí faktor IX |
Country Status (12)
| Country | Link |
|---|---|
| US (2) | US5281661A (cs) |
| EP (1) | EP0496725B1 (cs) |
| JP (2) | JP2651307B2 (cs) |
| AT (2) | AT402261B (cs) |
| CA (1) | CA2059979C (cs) |
| CZ (2) | CZ154794A3 (cs) |
| DE (1) | DE59207638D1 (cs) |
| DK (1) | DK0496725T3 (cs) |
| ES (1) | ES2098485T3 (cs) |
| FI (1) | FI100111B (cs) |
| HU (1) | HU212362B (cs) |
| SK (2) | SK280130B6 (cs) |
Families Citing this family (18)
| Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
|---|---|---|---|---|
| JP3418621B2 (ja) * | 1991-03-01 | 2003-06-23 | アヴェンティス ベーリング エルエルシー | Ix因子の調製 |
| DE4342132C1 (de) * | 1993-12-10 | 1994-11-03 | Octapharma Ag | Verfahren zur Herstellung virusinaktivierte Vitamin K abhängige Plasmakomponenten sowie Protein C und Protein S enthaltender Mittel durch Membran-Chromatographie |
| ATE208493T1 (de) | 1994-06-30 | 2001-11-15 | Dade Behring Inc | Bioaktive poröse trennteile |
| US5888826A (en) * | 1994-06-30 | 1999-03-30 | Dade Behring Inc. | Combination reagent holding and test device |
| US5602037A (en) * | 1994-06-30 | 1997-02-11 | Dade International, Inc. | Combination reagent holding and test device |
| DE19506633A1 (de) * | 1995-02-25 | 1996-08-29 | Octapharma Ag | Verfahren zur Herstellung von Faktor IX aus biologischen Quellen |
| US5714583A (en) * | 1995-06-07 | 1998-02-03 | Genetics Institute, Inc. | Factor IX purification methods |
| US5958716A (en) * | 1996-06-06 | 1999-09-28 | Dade Behring Inc. | Blood factor assay |
| EP1029546A1 (en) * | 1997-11-05 | 2000-08-23 | Yoshitomi Pharmaceutical Industries, Ltd. | Heparin cofactor ii preparations and process for producing the same |
| JP4855074B2 (ja) * | 2003-09-30 | 2012-01-18 | 一般財団法人化学及血清療法研究所 | 高純度血液凝固ix因子調製物およびその精製方法 |
| JP2008505119A (ja) * | 2004-06-30 | 2008-02-21 | ネクター セラピューティクス アラバマ,コーポレイション | 高分子−第ix因子部分の抱合体 |
| EP1831242B1 (en) * | 2004-12-23 | 2012-09-26 | Novo Nordisk Health Care AG | Reduction of the content of protein contaminants in compositions comprising a vitamin k-dependent protein of interest |
| US8546548B2 (en) | 2009-05-27 | 2013-10-01 | Baxter International Inc. | Method to produce a highly concentrated immunoglobulin preparation for subcutaneous use |
| PT2477603E (pt) | 2009-09-17 | 2016-06-16 | Baxalta Inc | Co-formulação estável de hialuronidase e imunoglobulina e métodos para a sua utilização |
| PL2616090T3 (pl) | 2010-09-17 | 2023-12-18 | Takeda Pharmaceutical Company Limited | Stabilizowanie immunoglobulin poprzez wodną formulację z histydyną o ph od słabo kwaśnego do obojętnego |
| EP2652491B1 (en) | 2010-12-15 | 2017-11-29 | Baxalta GmbH | Eluate collection using conductivity gradient |
| AU2012254169B2 (en) | 2011-02-25 | 2016-02-25 | Wellstat Diagnostics, Llc | Assays for detecting enzymatic activity |
| AU2024351533A1 (en) | 2023-09-26 | 2026-03-19 | Takeda Pharmaceutical Company Limited | IMMUNOGLOBULIN FORMULATIONS DEPLETED IN IgA |
Family Cites Families (9)
| Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
|---|---|---|---|---|
| FR2543448A1 (fr) * | 1983-04-01 | 1984-10-05 | Rhone Poulenc Spec Chim | Procede de fractionnement du plasma |
| US4820805A (en) * | 1983-07-14 | 1989-04-11 | New York Blood Center, Inc. | Undenatured virus-free trialkyl phosphate treated biologically active protein derivatives |
| AT389815B (de) * | 1984-03-09 | 1990-02-12 | Immuno Ag | Verfahren zur inaktivierung von vermehrungsfaehigen filtrierbaren krankheitserregern in blutprodukten |
| US4721572A (en) * | 1985-07-12 | 1988-01-26 | Miles Laboratories, Inc. | Purfication of blood clotting factors and other blood proteins on non-carbohydrate sulfated matrices |
| EP0229026B1 (en) * | 1986-01-06 | 1995-11-22 | Blood Systems Inc, an Arizona not-for-profit corporation | Therapeutic blood product, means and methods of preparing same |
| JPS63108000A (ja) * | 1986-05-15 | 1988-05-12 | Green Cross Corp:The | 第8因子の精製方法 |
| US4725673A (en) * | 1986-08-29 | 1988-02-16 | Alpha Therapeutic Corporation | Plasma fraction purification using silica resin bound to a ligand |
| ES2045167T5 (es) * | 1987-10-23 | 1996-07-01 | Centre Regional De Transfusion | Preparacion de concentrado de factor ix humano de elevada pureza y de otras proteinas plasmaticas. |
| DE3914869C1 (cs) * | 1989-05-05 | 1990-08-09 | Biotest Pharma Gmbh, 6072 Dreieich, De |
-
1991
- 1991-01-25 AT AT0016391A patent/AT402261B/de not_active IP Right Cessation
-
1992
- 1992-01-21 US US07/822,996 patent/US5281661A/en not_active Expired - Lifetime
- 1992-01-23 DK DK92890018.2T patent/DK0496725T3/da not_active Application Discontinuation
- 1992-01-23 AT AT92890018T patent/ATE146220T1/de not_active IP Right Cessation
- 1992-01-23 ES ES92890018T patent/ES2098485T3/es not_active Expired - Lifetime
- 1992-01-23 DE DE59207638T patent/DE59207638D1/de not_active Expired - Lifetime
- 1992-01-23 EP EP92890018A patent/EP0496725B1/de not_active Expired - Lifetime
- 1992-01-24 HU HU9200225A patent/HU212362B/hu not_active IP Right Cessation
- 1992-01-24 CZ CZ941547A patent/CZ154794A3/cs not_active IP Right Cessation
- 1992-01-24 JP JP4010797A patent/JP2651307B2/ja not_active Expired - Fee Related
- 1992-01-24 SK SK211-92A patent/SK280130B6/sk unknown
- 1992-01-24 SK SK1633-98A patent/SK280989B6/sk unknown
- 1992-01-24 FI FI920342A patent/FI100111B/fi active
- 1992-01-24 CA CA002059979A patent/CA2059979C/en not_active Expired - Lifetime
- 1992-01-24 CZ CS92211A patent/CZ280297B6/cs not_active IP Right Cessation
-
1993
- 1993-11-03 US US08/146,921 patent/US5409990A/en not_active Expired - Lifetime
-
1996
- 1996-03-01 JP JP8044995A patent/JP2866047B2/ja not_active Expired - Lifetime
Also Published As
| Publication number | Publication date |
|---|---|
| JP2651307B2 (ja) | 1997-09-10 |
| HU212362B (en) | 1996-06-28 |
| JPH08259449A (ja) | 1996-10-08 |
| HUT63863A (en) | 1993-10-28 |
| US5409990A (en) | 1995-04-25 |
| EP0496725A3 (en) | 1993-05-05 |
| CZ280297B6 (cs) | 1995-12-13 |
| EP0496725B1 (de) | 1996-12-11 |
| FI920342A0 (fi) | 1992-01-24 |
| ATA16391A (de) | 1996-08-15 |
| SK280989B6 (sk) | 2000-10-09 |
| HU9200225D0 (en) | 1992-04-28 |
| CZ280725B6 (cs) | 1996-04-17 |
| CA2059979C (en) | 2003-04-15 |
| US5281661A (en) | 1994-01-25 |
| FI920342L (fi) | 1992-07-26 |
| AT402261B (de) | 1997-03-25 |
| DE59207638D1 (de) | 1997-01-23 |
| DK0496725T3 (da) | 1997-06-09 |
| ATE146220T1 (de) | 1996-12-15 |
| FI100111B (fi) | 1997-09-30 |
| JP2866047B2 (ja) | 1999-03-08 |
| EP0496725A2 (de) | 1992-07-29 |
| CS21192A3 (en) | 1992-08-12 |
| SK280130B6 (sk) | 1999-08-06 |
| ES2098485T3 (es) | 1997-05-01 |
| CA2059979A1 (en) | 1992-07-26 |
| JPH04295432A (ja) | 1992-10-20 |
Similar Documents
| Publication | Publication Date | Title |
|---|---|---|
| CZ280725B6 (cs) | Způsob izolace srážecího faktoru IX pro výrobu farmaceutického preparátu | |
| EP0792281B1 (en) | Process for purification of factor viii | |
| EP0171086B1 (en) | A method for purification of influenza virus | |
| Egelrud et al. | The purification of a lipoprotein lipase from bovine skim milk | |
| CA1251398A (en) | Method for purification of rabic virus | |
| EP0140386A2 (en) | Method for the purification of LPF-HA | |
| CZ279979B6 (cs) | Způsob výroby před virem zabezpečeného, vysocečištěného faktoru VIII | |
| NO322372B1 (no) | Fremgangsmate for separasjon av et vitamin K-avhengig protein fra ikke-vitamin K-avhengige, medfolgende proteiner fra en proteinholdig losning | |
| KR920009730B1 (ko) | 백일해 성분 백신 및 백일해 항원, 디프테리아 톡소이드 및 파상풍 톡소이드의 혼합백신의 제조방법 | |
| KR100266556B1 (ko) | 백일해균의 방어성분의 분리방법 | |
| CA2265696C (en) | Method for purifying gbs toxin/cm101 | |
| JPH02113893A (ja) | 凝固因子2、7、9およびxの1または2以上を濃縮する方法 | |
| NO178882B (no) | Fremgangsmåte for separasjon av vitamin K-avhengige blodkoagulerende faktorer | |
| US4027012A (en) | Process for the extraction of components having anticoagulant activity "in vivo" from snake venoms and products obtained | |
| Francis et al. | Distribution and partial purification of a liver membrane protein capable of inactivating cytosol enzymes | |
| CN107460182B (zh) | 一种制备活化猪血浆凝血因子x的方法 | |
| Neal et al. | Detection of genetic variants of haemophilia B with an immunosorbent technique | |
| EP0112940B1 (en) | Method of producing a tissue plasminogen activator and composition comprising same | |
| Hsu et al. | Purification and partial amino acid sequencing of bovine kidney alkaline phosphatase | |
| Tsang et al. | Purification and partial characterization of a 33 000 molecular weight endonuclease associated with human adenovirus type 5 | |
| Niklasson | Mammalian brain acetylcholinesterase: a study of its solubilization, purification, molecular state and interactions with cholinergic ligands including an endogenous modulator | |
| JPH0795894A (ja) | リポコルチンの精製方法 | |
| WO2021192859A1 (ja) | Gcタンパク質の高純度精製技術 | |
| JPH0329390B2 (cs) | ||
| Lee et al. | Position of the sulfhydryl group and the disulfide bonds of human glucocerebrosidase |
Legal Events
| Date | Code | Title | Description |
|---|---|---|---|
| IF00 | In force as of 2000-06-30 in czech republic | ||
| MM4A | Patent lapsed due to non-payment of fee |
Effective date: 20020124 |